Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Koko »

ivo_yakimov написа:Margaret, с LH ползваш един самолет. Имаш престой от около 2 часа на летището в Мюнхен или Франкфурд. Хубавото на този полет е че не сменяш самолета, не ти се прехвърля багажа в друг, и пътуваш с една компания. За мен това е от огромно значение.
Иво, това в някоя от агенциите ли ти го казаха или това са твои интерпретации?

Няма голяма авиокомпания която да организира полетите по описаният от тебе начин - на междинното летище (Мюнхен или Франкфурт в този случай), се сменя самолета като презокеанските полети се изпълняват от доста по-големи машини. Ако искаш погледни на нещата така - самолета който изпълнява полета от България до Германия няма техническата възможност да извърши презокенският полет.
По отношение на багажа - куфара който си чекирал на летището в София трябва да го получиш на крайното летище, като грижа на авиокомпанията е да го прехвърли от единя самолет на другия на междинното летище. При чекирането в София би трябвало да ти дадът два талона с номерата под които е чекиран багажа за двата полета - пази ги внимателно, те ще ти потрябват в случай че има някакъв проблем с багажа.
Също така имай предвид че на междинното летище ще слезнеш от самолета на един изход, а презокеанският полет излита от друг изход, който може дори да е на друг терминал, т.е. нужно е да предвидиш време за придвижване в самото летище, освен това в общия случай се минава отново през проверка за сигурност. Въобще трябва да имаш предвид че двата часа време което ще имаш от единя полет до другия всъщност никак не е много и в твой интерес да стигнеш до изхода от който тръгва презокеанският полет колкото може по-бързо.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от ivo_yakimov »

Никога през живота не съм летял, даже самолет съм виждал само на снимка .Даже ям доматите с колците още, защото не съм виждал в Канада как се хапват.
Нямам нужда от разяснения какво се прави с билетчето за багажа.
Aко някой иска може да се пробвада стигне до Монреал с водно колело с ремарке, все ми е тая........................................................................................................................
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Koko »

ivo_yakimov написа:Никога през живота не съм летял, даже самолет съм виждал само на снимка .Даже ям доматите с колците още, защото не съм виждал в Канада как се хапват.
Нямам нужда от разяснения какво се прави с билетчето за багажа.
Aко някой иска може да се пробвада стигне до Монреал с водно колело с ремарке, все ми е тая........................................................................................................................
Недей да забравяш че форума се чете от доста хора на които наистина тепърва им предстои да летят през океана за първи път и като им кажеш че на междинното летище просто ще стоят два часа в самолета и ще чакат самолета да излети отново - ще го приемат за чиста монета без да се замислят, но с подобни грешни интерпретации не им правиш никак добра услуга, предвид че прехвърлянето на междинно летище може да бъде доста стресиращо и свързано с непредвидени проблеми.

Бих добавил и това - с пренебрежителното отношение което ни демонстрираш, мисля че в Канада наистина ще ядеш колците но без доматите. Като пристигнеш и се установиш в Канада, ще разбереш какво съм имал предвид.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от ivo_yakimov »

Извинете Ваше Величество. Извинете че съществувам.
Бях забравил колко сте ВЕЛИКИ и ВСЕМОГЪЩИ
Извинете ме че съм един :emo:

ПОКЛОН
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pumpy »

ivo_yakimov написа:Извинете Ваше Величество. Извинете че съществувам.
Бях забравил колко сте ВЕЛИКИ и ВСЕМОГЪЩИ
Извинете ме че съм един :emo:

ПОКЛОН
Майна, сарказма ти е напълно ненужен. Пишеш небивалици и после се и обиждаш. Едно простично " направих грешка" е къде къде по-подходящо и доста по-приемливо на този континент.....
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Zacks »

Здравейте,
Поразрових се, и такъв полет не открих.
Единственият директен полен е на Туркиш Айрлайнс и продължава 10.20ч.

Това обаче не означава, че Иво не е прав.
Напоследък много приятели ми споделят, че летят по подобен начин. Признавам, че когато го чух за пръв път и аз спорих.
Имам предвид следното:
Летят Истанбул - Ню Йорк - уж директен.
Само че, самолетът кацнал някъде в Европа за да зареди - за мен смях :rofl:
Оказа се, че са прави. Поразпитах и стана ясно, че самолетите спират за гориво поради някаква причина. Хората са слязли от самолета, стояли са 40 мин. на терминала (защото не можело да се зарежда самолета, когато са вътре) и пак са ги качили.
Това е.
Аз продължавам да имам съмнения, че е възможно да е имало повреда, която да са спестили като информация, но е факт, че се е случило.
Bau
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pumpy »

Има много голяма разлика самолет на Търкиш да излети от Истамбул, да зареди някъде по пътя и да продължи до Ню Йорк и това самолет на Луфтханза да излети от София, да кацне в Мюнхен, където меджу другото е "хъб" на Луфтханза и да излети пак за Ню Йорк. Трябва изобщо да не си летял през океана, за да очакваш, че е рентабилно А320 да лети през океана, вместо А380, например....
Преди много, много години работех на летище София и Балкан имаше полет до Ню Йорк. Около 12 часа преди този полет Балкан събираше пътници от кол и въже (Тирана, Скопие, Лагос, Белград и т.н) предимно в Ту 154 и после ги прекачваше на А340 и ги летеше до Ню Йорк.
Защо ли си мисля, че и Луфтханза прави същото през Мюнхен и Франкфурт, или Ер Франс през Париж, или Бритиш през Лондон, или Търкиш през Истамбул (освен ако не отидеш до Истамбул с кола), или Аустриан през Виена, или Суис през Цюрих и т.н.
Има едно приложение http://www.seatguru.com" . Погледнете за какви самолети става дума при европейските и презокенаски полети после пак пишете меко казано "небивалици"
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от balbi »

Koko написа:
ivo_yakimov написа:Никога през живота не съм летял, даже самолет съм виждал само на снимка .Даже ям доматите с колците още, защото не съм виждал в Канада как се хапват.
Нямам нужда от разяснения какво се прави с билетчето за багажа.
Aко някой иска може да се пробвада стигне до Монреал с водно колело с ремарке, все ми е тая........................................................................................................................
.....

Бих добавил и това - с пренебрежителното отношение което ни демонстрираш, мисля че в Канада наистина ще ядеш колците но без доматите. Като пристигнеш и се установиш в Канада, ще разбереш какво съм имал предвид.

Добре казано Коко! :y:
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от ivo_yakimov »

Zacks, мерси

Няма смисъл да се обяснявам. Хората в Канада са прави, аз съм седнал. Те знаят повече, аз съм :emo: .

PS: колкото до сарказма,ОБОЖАВАМ ГО :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
За мен темата е приключила. Всеки си решава за себе си.

Поздрави: :emo:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Koko »

ivo_yakimov написа:Zacks, мерси

Няма смисъл да се обяснявам. Хората в Канада са прави, аз съм седнал. Те знаят повече, аз съм :emo: .

PS: колкото до сарказма,ОБОЖАВАМ ГО :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
За мен темата е приключила. Всеки си решава за себе си.

Поздрави: :emo:
Иво, само да не стане - "Ама защо никой не ми каза че в Канада със сарказъм се стига точно до под кривата круша?"
Защото това във форума сме го виждали, и то за съжаление не веднъж.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от ivo_yakimov »

:y:
И да стане ще съм си счупил сам главата, а не благодарение на някой друг, както много примери има за това
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Koko »

ivo_yakimov написа::y:
И да стане ще съм си счупил сам главата, а не благодарение на някой друг, както много примери има за това
Проблема е че когато даваш грешна информация, това може да доведе до това и някой друг да си счупи главата - и точно за това се опитваме да предпазим другите от твоите грешки.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
nini
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2003 12:07 pm
Местоположение: Longueuil

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от nini »

И аз го прочетох това, казаното от Иво, и мноого се зачудих, но не исках да влизам в подробности.
Иво, аз от 12 години всяко лято съм в БГ, такъв самолет не съм имала, летя винаги до СОФИЯ. Много логика има в това, което ти обяснява Коко. Самолета за презокеанския полет е съвсем друг клас...+400 човека.
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от ivo_yakimov »

Koko написа:
ivo_yakimov написа::y:
И да стане ще съм си счупил сам главата, а не благодарение на някой друг, както много примери има за това
Проблема е че когато даваш грешна информация, това може да доведе до това и някой друг да си счупи главата - и точно за това се опитваме да предпазим другите от твоите грешки.
Koko,за последен път ти се обяснявам.
Можеш да попиташ доста хора дали съм ги подвеждал с инфо около процедурата.
Ти си прав, аз не, ДОВОЛЕН???????
Много,ама много се надявам да разбирате от сарказъм и самоирония.
Много,много,много съжалявам че, не мога да ти докажа моите разговори с доста пилоти и стюардеси проведени през годините. Много,много съжалявам че смятате хората които са още в БГ. за лаици и тн. и тн.
Да, счупих си главата когато започнах да пиша тук във форума.

PS. Надявам се някой да ми закрие регистрацията.

Поздрави :emo:
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от emili_vn »

ivo_yakimov, един съвет - след като не вярваш на хората, които са летели за насам и обратно, можеш просто да звъннеш в агенцията, откъдето си взел инфо да ти обяснят, за да не пишеш неверни неща и да заблуждаваш останалите. Ако не ти се говори с агенцията, сипи си една чашка и отвори сайта на Луфтханза - въпросния полет го има всяка седмица и ще видиш, че самолета се сменя на междинното летище, а за багажа се грижи авиокомпанията до крайната дестинация.
И не ти прави чест да държиш такъв тон и да се обиждаш - много хора са писали само верни неща относно процедурата тук, но в даден момент пишат глупости и то само защото нямат достатъчно инфо (и защото след като са дали много на форума, се замозабравят и си мислят, че вече всяко тяхно мнение е миродавно). И вместо да се замислиш, след като някой ти казва, че грешиш, и да вземеш да се информираш, ти нападаш съфорумците.

За тези, които ще летят за първи път с Луфтханза: ние бяхме първата организирана група с този полет. Предимство е да летиш с една компания, защото отпада чекирането на багажа на междинното летище. Ние летяхме през Мюнхен. Полета София-Мюнхен беше с малък самолет (не разбирам от самолети и нямам идея какъв модел е бил), като кацнахме в Мюнхен, ни чакаше автобус, не помня колко време пътувахме (може би около 10 минути) и след това вървяхме още 10 минути до изхода, от който трябваше да излетим, там минахме още една проверка, преди да се качим в доста по-големия самолет - провериха билетите и визите в паспортите, а на някои от нас ни поискаха и документите за имиграция (за сравнение - в София ни провериха билетите и личните карти, не ги интересуваше дали имаме или нямаме задграничен паспорт и виза, при положение, че летим за Канада - може би защото този полет беше за Мюнхен). Та така разстоянието между изходите беше голямо, но тъй като летяхме с една компания - в случая Луфтханза, тя се беше погрижила за придвижването ни, което си е още едно предимство. Прави са тези, които казват, че 2 часа между полетите е много малко, ако не ти е организирано придвижването и най-вече ако не познаваш летището, терминалите му и ако си с 2 различни компании.
Повечето хора, летейки за първи път, пренебрегват подготовката за пътуване и привлечени от ниски цени на билети, избират възможно най-лошия вариант за пътуване и не си правят сметка за това колко е важно времетраенето на престоя. Аз лично бих посъветвала съфорумците, на които им предстои да летят, да го направят с една и съща авиокомпания, особено ако са с малки деца. Но всеки сам решава в крайна сметка.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Публикувай отговор