Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от azzura »

ivalin написа:
YUNACOVA написа:Здравейте, имам въпрос по подготвянето на документите. Четох много, но информацията е различна, може би нещата са се променили във времето и за това реших да ви питам. Моля да ми потвърдите дали е вярно:
1. за международна шофьорска книжка - отивам в кат по местоживеене и подавам заявление ?
2. също така от кат си вадя документ за чисто шофьорско досие?
3. документ от застрахователя за чисто досие - това пък въобще не ми е ясно, как ще си извадя например за 5 г назад, след като и 5-те години съм била при различен застраховател и не ги помня? Винаги си ги правя през SDI и не помня преди 5 г кой съм ползвала. някакви идеи за тази точка?

Благодаря ви предварително.
И трите неща въобще не са ти необходими тука... не ти трябват за нищо... само ще си дадеш парите за излишни хартийки дето не вършат работа за нищо и никой не ти ги признава... Единствено ти трябва превод на книжката, но и да не е направен в България и тука можеш да си платиш и ще ти го направят далаверата не е много голяма.
Далаверата е доста голяма да ти кажа - 150 кинта /с намалението/ за превод на 2 шофьорски книжки от сертифициран преводач.
А писмата от КАТ или застраховател ти ги искат тукашните застрахователи, така че хич не са излишни.
@BibitaN, в Спиди наистина не знаят за никакви пълномощни, ние по тази причина използвахме Еконт.Просто от посолството няма да ти дадат паспортите на никого без пълномощно и има да чакаш да си ги получиш.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от BibitaN »

Благодаря ти, azzura! Значи с Еконт ще е.
Писах ти ЛС.
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от ivalin »

Ние бяхме с Еконт и имахме страшно много проблеми... побеляха ни косите докато си плучим обратно паспортите с визите, след хиляди разговори с посолството, с Еконт и т.н. и т.н.
А що се отнася до въпросните документи:
1. международна шофьорска книжка.
2. документ за чисто шофьорско досие.
3. документ от застрахователя за чисто досие.
Съвсем отговорно ви казвам, че не ви трябват за нищо тука, а само хвърлени пари на вятъра и ядове, че в КАТ в България без ядове не минава, освен с много дебели връзки и ще го разберете едва когато дойдете тук на място, всичко друго дето го пишат, ама такъв докумет с превод, ама онакъв документ с превод... тука не вървят... гледат и признават единствено и само местните си документи! :!: Като написах следното
Единствено ти трябва превод на книжката, но и да не е направен в България и тука можеш да си платиш и ще ти го направят, далаверата не е много голяма.
имах предвид, че и да имате превод на книжките от БГ, тука пак ще платите за печати от сертифициран преводач и разликата дали ще ги превеждате тука или в БГ не е много голяма.
Последно промяна от ivalin на Вто Окт 23, 2012 9:34 pm, променено общо 1 път.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Ninushevi »

ivalin написа:Съвсем отговорно ви казвам, че не ви трябват за нищо тука, а само хвърлени пари на вятъра и ядове, че в КАТ в България без ядове не минава освен с много дебели връзки и ще го разберете едва като дойдете тук на място всичко друго дето го пишат по форума е кьорфишек!
Не искам да излиза като заяждане,НО...На нас лично не са ни искали никъде преведени шофьорски книжки и нямам идея за какво трябва да си ги превеждате?!? Единственото място където евентуално биха били от полза е SAAQ ,но на нашите ( имам предвид българските ) шофьорски книжки пише на френски и не се налагаше да правим преводи.Поне на нас така ни казаха от SAAQ и на място никой не ни е правил проблем.
По втория въпрос относно изброените документи,благодарение на документа за чисто шофьорско досие и информация и координати на последния застраховател и номер на полица ни намалиха застраховката и то не малко.Това е нашия опит ,може би не на всеки влизат в употреба,знам ли ...но е прекалено да се казва ,че написаното тук във форума е кьорфишек,самия ти пишеш тук.
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
justine
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 9:44 am
Местоположение: Sofia

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от justine »

Честито mmp!!!

А, по мейла ли получихте поканите?
dimman
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 4:40 pm
Местоположение: alberta,canada

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от dimman »

Страхотна новина mmp ! А дано повлачите крак! Вижда се краят :drunk:
документи до Виена 12,11,2010г
акюзе 21,02,2011г
интервю 08,03,2012г
баркодове 11,07,2012г
мед.формуляри 17,09,2012г
направени мед. 24,09,2012г
визи 10.04.2013г
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mmp »

Здравейте, поканите получихме по мейл, както е практиката в последно време. Искрено се надявам да повлечем крак и желая на всички чакащи покани , в близките дни да получат мейла от Букурещ с червен удивителен :)
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
justine
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 9:44 am
Местоположение: Sofia

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от justine »

Много брагодаря! Пожелавам ви от сърце спорна организация по заминаването!
gb bg
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 6:16 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от gb bg »

mmp написа:Имаме поканииииииииии за визиииииии :party: :party: :party: :D :D :D :D :D
честитоооо mmp! Така широко се усмихнах четейки вашия пост! От сърце - успех, и разбира се бърза адаптация в Канада!

Дано и другите са похвалят по-скоро тук!!!
p_plamen
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 5:18 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от p_plamen »

gb bg написа:
mmp написа:Имаме поканииииииииии за визиииииии :party: :party: :party: :D :D :D :D :D
честитоооо mmp! Така широко се усмихнах четейки вашия пост! От сърце - успех, и разбира се бърза адаптация в Канада!

Дано и другите са похвалят по-скоро тук!!!
Изпълнено :D :D :D :D :D
И ние днес си имаме покани!!!!! Утре пътуват паспорти и почваме с лудницата......
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от balbi »

Супер новина!
Честито!
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mmp »

gb bg написа:
mmp написа:Имаме поканииииииииии за визиииииии :party: :party: :party: :D :D :D :D :D
честитоооо mmp! Така широко се усмихнах четейки вашия пост! От сърце - успех, и разбира се бърза адаптация в Канада!

Дано и другите са похвалят по-скоро тук!!!
Много благодаря :) С нетърпение очакваме да се раздвижи вече темата. Явно са хванали нашия випуск. Хайде ще минаваме през прага по-често, за да провлачим крак :D
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mmp »

p_plamen написа:
gb bg написа:
mmp написа:Имаме поканииииииииии за визиииииии :party: :party: :party: :D :D :D :D :D
честитоооо mmp! Така широко се усмихнах четейки вашия пост! От сърце - успех, и разбира се бърза адаптация в Канада!

Дано и другите са похвалят по-скоро тук!!!
Изпълнено :D :D :D :D :D
И ние днес си имаме покани!!!!! Утре пътуват паспорти и почваме с лудницата......
Ехее, хайде честито и от нас, много се радваме :party: :party: :party:
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
mariqpetrova
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 4:19 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mariqpetrova »

Честито и от мен! :party: :party: :party:
Страхотна новина. Бърза адаптация и късмет на канадска земя.
p_plamen
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 5:18 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от p_plamen »

Благодаря на всички !!! Вижда се края и на нашата сага. :D :D :D :D :D

Уфффф тежко беше ( върнати на интервюто, след това загубени сертификати от БГ пощи с последвали 3 месечни преговори допълнителни медицински допълнителни документи до букурещ абе сапунка от всякъде ) Желая на всички благополучно завършване на цялата процедура и много щастие в това начинание.
Публикувай отговор