Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
belle
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Окт 05, 2012 2:15 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от belle »

Честито и от мен! Ето още едно доказателство, че е важно да им се пише често за да им се напомня за нас!
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от karelia79 »

BibitaN написа:Имаме пакана за визи! :party:
Днес писахме поредния мейл, в който подчертахме дебело, че остават 2 месеца до изтичане на валидността на медицинските ни. Пратиха ни поканата в отговор. :)
Страхотна новина! Много се зарадвах за вас... Айде попътен вятър на канадска земя! :rock: :y: :y: :y:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
MilenaTri
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 12:39 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от MilenaTri »

BibitaN честитоооо :party: - това се казва новина.
asparuh
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 5:14 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от asparuh »

Ее браво BibitaN.Значи ние сигурно ще сме след вас.Всичко хубаво и...стягайте багажа :)
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от misirosi »

Не може да бъде!!!!! :party: Вие направо влизате в историята, добре че е далече Букурещ иначе щяхме да се виждаме всеки ден, докато си получим поканите. Честито и успех напред!
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от misirosi »

здр., към тези, които са писали мейли до Букурещ - аз пиша на този - bucst@international.gc.ca, от този ли сте получили отговор или от друг. Аз им писах преди 2седмици и писмо им пратих, но на френски, днес мисля да им пусна нов мейл, но на англ.език.
YUNACOVA
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 5:08 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от YUNACOVA »

Честито на всички! Много се радвам! BibitaN за малко да влезнете в историята :D
Аз като им писах, направо дадох reply на имейла от медицинските и добавих в сабджекта баркода.
ПО мои на блюдения те няма да ви пишат или отговорят нищо. В смисъл ако го направят това ще е с поканата за визи. За това на 2 седмици е добре да се пише. По- кратък срок според мен е е удачен, тъй като те могат да работят по въпроса, но така или иначе не ни уведомяват за това, а ние разбираме чак като ни изпратят поканата за виза :)
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от misirosi »

ама разбира се, как не се сетих :@ , много благодаря за инфото.
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от BibitaN »

Благодаря сърдечно на всички вас! :)
Желая много късмет и успех на тези, на които им предстои интервю, а на другите - бързо ДОразвитие на процедурата ;)
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
YUNACOVA
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 5:08 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от YUNACOVA »

Здравейте, понеже ние вече сме на вълна заминаване искам да ви питам как ще си носите паричните средства? Моя адвокат ме посъветва като си отворим банкова сметка в Канада и някой да ни ги изпрати. От друга страна още в началото ще си купуваме кола и трябва и допълнителни пари да имаме и пак се получава една солидна сума, която трябва да намушкам в дрехите :o Вие имате ли друг вариант, по интересен :D
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от borkoo »

YUNACOVA

Зависи къде ще ходиш.Ако кацате в Квебек ви съветвам да си вземете всички налични мангизи в джоба и да декларирате само тези вписани в декларацията за финансова независимост.Никой няма да ви тараши,джоби и т.н.Ако в последствие в Квебек ви преведат сума по банкова сметка ще ви спрат социала през който минават 99% от имигрантите там.Ако бегате към английската част коментара ми е бил излишен :drunk: :D
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от ivo_yakimov »

[quote="YUNACOVA"
Банкова сметка можеш да си откриеш сам от тук, имаш такса превод не е малка но е ОК. Един съвет от мен.
Колкото си по честен и коректен толкова е по-добре. Там не е БГ и това го знаеш, така че банка+превод= чисто досие и доверие на институциите към Вас.

PS. Ако искам са живея на социал, си оставам тук на заплата
YUNACOVA
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 5:08 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от YUNACOVA »

Здравейте, благодаря за компетентните отговори. ПО принцип казаме в Монреал и бягаме към Едмънтън. То се е видяло че с пари по джобовете ще се ходи :D но поне другата част ще я оставя за банков превод. И аз съм на мнението - чисти сметки с канадците :D
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от azzura »

Ние си донесохме парите в брой и никой не ни е питал колко носим, нито са ни проверявали митническата декларация. На летището ни питаха само чакаме ли още някакъв багаж, понеже за всичко след пристигането ни се дължат данъци.Юнакова, имате ли вече квартира в Едмънтън?
Честито, бибитан!Успехи на всички!
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
asparuh
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 5:14 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от asparuh »

И ние имаме покани за визи.На 8 -ия месец след направата на медицинските ги получихме.Радваме се и ще ви кажа само едно-рано или късно всеки ще получи заветния и-мейл
.:)
Публикувай отговор