Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
mariqpetrova
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 4:19 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mariqpetrova »

Аз чакам покани за визи от април( тогава направихме медицинските) .Преди 2 седмици ( на 31.08) пратих мейл до Букурещ -никакъв отговор...Замислям се дали да не питам пак :?: Времето лети . Минаха повече от 5 месеца. Не бих искала да давам съвет -пишете или не пишете. Аз го направих...Е, без резултат :rofl:
YUNACOVA
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 5:08 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от YUNACOVA »

За тези които още чакат поканите за виза - мислили ли сте дори и да ги получите скоро, веднага ли ще тръгнете? Дори и да е в средата на зимата? Защото дори и скоро да дойдат, по-рано от началото на Ноември няма да може да се тръгне. Аз започвам да се замислям дали да не си изкараме зимата тук? Не ви ли спира студа и мисълта че в началото нито кола нито квартира ще има / нас поне има кой да ни посрещне/ ?
dimatrif
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:10 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от dimatrif »

Всичко опира до мотивацията.И тук зимата не е лека.....с постоянно вдигащите се цени на ток,дърва,газ горива.......и тук и там си е разход и неприятно преживяване този сезон.Всеки сам си решава.Верно че там ще се ползва обществения транспорт в началото.....но това едва ли е проблем,защото е много по-уреден и удобен оттук.
Успех на смелите. :sun:
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Ninushevi »

YUNACOVA написа:За тези които още чакат поканите за виза - мислили ли сте дори и да ги получите скоро, веднага ли ще тръгнете? Дори и да е в средата на зимата? Защото дори и скоро да дойдат, по-рано от началото на Ноември няма да може да се тръгне. Аз започвам да се замислям дали да не си изкараме зимата тук? Не ви ли спира студа и мисълта че в началото нито кола нито квартира ще има / нас поне има кой да ни посрещне/ ?
Не искам да накланям везните нито в едната,нито в другата посока, всеки сам си решава. Ние по същия начин разсъждавахме ,да си изкараме зимата в БГ,че уж ще ни е по лесно да се адаптираме на пролет и зимата в Канада е тежка,дълга и студена и какво се получи.....в БГ зимата беше тежка и студена ,а в Канада не разбраха ,че зимата е дошла.Да не говорим за големите разходи за отопление , които се наложи да направим.Вярно е ,че и всеки сезон не си прилича с предходния такъв и никой не знае каква ще бъде тази зима.Изборът е Ваш!
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
mariqpetrova
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 4:19 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mariqpetrova »

Аз съм от чакащите визи и когато получа покана за визи :?: започвам да търся полет.
Казвам го толкова категорично, защото се измъчих 9 месеца в чакането на медицински и сега повече от 5 месеца покани.Освен това 12 месеца ,които са дадени за пристигане там за нас изтичат март- така че ноември или март?!? Разбира се всяко решение е строго индивидуално, но за себе си знам ,че няма смисъл да чакам.
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от BibitaN »

И аз не исках точно зимата да тръгваме, но щом до сега нямаме покани, най-вероятно точно така ще стане.
При нас идващият декември става 1 г. откакто сме правили медицинските и предполагам, че най-късно ноември ще ни пратят покани. Щем-не щем, ще трябва да минем границата преди да ни е изтекла едната година.

Нооо, трябва да глеедаме позитивно - ще посрещнем Канадска Коледа и Нова Канадска година! ;)
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от irincam1 »

Здравейте и от нас !!!!!
От 17,09,12 год. и ние сме в групичката на чакащи покана за визи /защото от тази дата имаме ОК на медицинските /.
Прекарал съм в България 39 зими и смятам че ми стигат .Така че ако имаме щастието да получим визите преди пролетта най-много до месец мислим да летим .Вярно е че има кои да ни посрещне ,което не е без значение .Това е нашето решение !!!!!
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
dimatrif
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:10 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от dimatrif »

И ние да се запишем към опашката от чакащи визи......само можем да прогнозираме кога ще ги пратят.СПоред мен 2-3 месеца ще е срока.
Търпение
YUNACOVA
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 5:08 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от YUNACOVA »

Здравейте, имам да се похваля :) вчера след като ви писах, отварям си пощата и гледам имейлче от Букурещ. В началото даже не можех да повярвям и си викам ох сигурно искат някакви допълнителни документи да бавят нещата..... да ама не- Имаме си покани за Визичка :party: Чак не можах да се зарадвам, то толкова чакане беше......
Иначе категорично решихме че тръгваме, няма да чакаме Март, защото и ние до началото на Април трябва да сме там. Само ще трябва да си подменя международния паспорт, че на миличкия му остана 1 година само валидност от толкова чакане. Има ли готови за отлитане края на Октомври или Ноември? Ако искате споделете кога и с коя компания ще летите.
и още нещо - направи ми впечатление че са ми върнали върху имейла, който им бях пратила за да ги подпитам какво става. Аз дори им писах на английски, просто 2 изречения, нищо сложно. Така че ако искате пишете :)
YUNACOVA
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 5:08 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от YUNACOVA »

Здравейте, имам да се похваля :) вчера след като ви писах, отварям си пощата и гледам имейлче от Букурещ. В началото даже не можех да повярвям и си викам ох сигурно искат някакви допълнителни документи да бавят нещата..... да ама не- Имаме си покани за Визичка :party: Чак не можах да се зарадвам, то толкова чакане беше......
Иначе категорично решихме че тръгваме, няма да чакаме Март, защото и ние до началото на Април трябва да сме там. Само ще трябва да си подменя международния паспорт, че на миличкия му остана 1 година само валидност от толкова чакане. Има ли готови за отлитане края на Октомври или Ноември? Ако искате споделете кога и с коя компания ще летите.
и още нещо - направи ми впечатление че са ми върнали върху имейла, който им бях пратила за да ги подпитам какво става. Аз дори им писах на английски, просто 2 изречения, нищо сложно. Така че ако искате пишете :)
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от borkoo »

YUNACOVA

Наистина най-сърдечни поздравления :clap: много се радваме за вас.Даже вчера си говорихме с жената за вашия казус и се чудехме как може да ви бавят толкова.Както и да е важното е,че нещата се случиха.Бъдете живи и здрави и ви пожелаваме една незабравима канадска коледа и Нова Година :party:
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от irincam1 »

YUNACOVA- честито за визите ,свърши се най-накрая !!!!
Що се отнася до подготовката за края на ноември сме готови само дето визите ни ги няма ама духом вече сме в Канада -хи хи хи ихи хи хи хи хи хи !!!! Другата подробност е че няма да летим до Квебек !!!
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
mariqpetrova
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 4:19 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от mariqpetrova »

Аз също съм се подготвила октомври / ноември , но каквото мишките (аз) кроят , котката (Букурещ) го разваля. :rofl: :rofl: :rofl: Все пак една малка надежда остава...


Док. Букурещ - 27.07.11
Мед. форм. - 02.04.2012
Мед. изсл. - 11.04.2012
Досието се разглежда -25.05.12
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от misirosi »

привет, днес пуснах имейл до Букурещ и за по-сигурно им изпратих и писмо. Сега остава чакането ]:)
BibitaN
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Сеп 18, 2009 3:44 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от BibitaN »

И ние онзи ден писахме мейл до Букурещ, да се надяваме, че тия дни ще ни удостоят с отговор.

YUNACOVA, писах ЛС. ;)
Док. Виена - 6.8.2010
Интервю - 10.3.2011
Док. Букурещ - 5.2011
Баркодове - 6.2011
Мед. форм. - 28.11.2011
Мед. изсл. - 9.12.2011
OK мед. - 29.12.2011
ВИЗИ - 11.10.2012
Публикувай отговор