И ние решихме да имигрираме...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
billy_boy
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:17 am

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от billy_boy »

Като ви слушам мисля да изкарам 2 месечния курс и ще реша ако имам напредък ще подавам документи
13.06.16 - DCSQ reçu par le MIDI
14.06.16 - Ouverture du dossier
01.08.17 - Liste personnalisée reçu
28.08.17 - Envoie de documents
30.08.17 - Réception de documents - Mr Corbeil
31.08.17 - AR documents demandés
01.11.17 - Présence du bouton vert
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от Mr.D »

billy
Правилата не се променят без хората да знаят кога.Идеата е да ги хванеш преди да направят промени в изискванията. Адвоката подаде нашите документи един ден преди да станат промените 2009, октомври мисля че беше.
просто трябва да ги следиш постоянно и ако обявят че нови изисквания ще имат те винаги влизат като закон на определена дата.
Кебек не ги променя от един ден до друг. До тогава учи си френския за интервуто, то за 2 месеца няма много да постигнеш.
От всеки урок мисли как може да вземеш нещо което да вкараш на разговор. от самото запознанство, поздрав и тн.
Разговорен френски се учи с разговор. то интервуто е само разговор по тема която трябва да си подготвен.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от azzura »

За два месеца може много да научи човека.Пък и е достатъчно голям сам да вземе решение.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от Bistra »

klisurov написа:Поне в Кебек, реално не признават нищо (с малки изключение) от БГ.
Признават всичко!(Извинявай, че ти противореча!) :)
Зависи само как ще го представиш.
На Шерито му признаха мастърс без никакво доучване. Само да ми каже някой, че лъжа да дойде да му "нахлупя" Сертификата.
....
Billy_boy, не чакай да "научиш" френския, ами намери някой да ти попълни документите и ги подавай, ако си решил наистина да емигрираш!Времето е нещо много важно. Всеки ден правят промени и то не към по-добро за имигрантите.
Аз до подаването на документите в понятието френски език влагах съвсем друг смисъл. ;) За една година докато траеше разглеждането им така се бях подготвила, че мацката, която ни водеше интервюто гледаше как да ме изгони от стаята за да даде думата на съпруга ми.Той почти не говореше. Ела да го видиш сега след 7 години.
Аз бих казала - Уау!(не щото си е мойто гардже, ами защото са такива реалностите, стига да не стоиш затворен само в къщи и да контактуваш само с българи)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от Bistra »

Между другото слушайте какво ви казват имиграционните служители! Те имат опит и не си чешат езиците напразно. На нас ни бяха казали, че при добра адаптивност ти трябват около 5 години за да възстановиш позициите си от България. Това си е точно така. Не очаквайте от летището да ви посрещнат с бъклица и дрян. Животът е борба, в която местните имат много по-голяма преднина от тези 5 години и трябва да ги преборите, защото вие сте пришълците, не те. Успех!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от klisurov »

Bistra написа:... Зависи само как ще го представиш.
На Шерито му признаха мастърс без никакво доучване...
Bistra написа:... При половинката бяха 3 години - нето (от подаването на документите).
- 1 за разглеждане на документите
- 2 за изпитите. Първата година не можа да си вземе един от изпитите та затова и загуби 1 година.

Бруто-7.
4 години работа като техник без да се срамува от това...
Цитатът (не пълен) е от тук

Не ми се спори, но ако на твоята по-добра половинка му бяха "признали" дипломата от БГ, нямаше да се налага да се явява на специализирани изпити (в множествено число).
Не мисля, че завършил магистратура тук, в Монреал, държи специализирани изпити за членство в професионално съсловие.

Затова и по-горе написах, че ако иска да се дообразова, по-добре да го направи тук.
Ако дипломата не му е необходима за събиране на точки за емиграция, по-добре (лично мнение) да учи тук, в Канада, а не в БГ.

:handshake:
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от Mr.D »

И кой вьобще каза че трябва да живее в Кебек. Може да живее, учи и работи на всякаде в Канада. Бакалавьр е достатачен да си намери работа в Англйска Канада. Мастера е оптионален. А пьк ако го прави само заради точки и чака без да подава може да стане твьрде кьсно.


Кебек са много по регулирани от останалите провинции в всичко. Накрая че и плащат по малко.
Канадско образование е много по добре от Бьлгарското това е факт.
Много по лесно ще се адаптира а и врьзки за работа ще му изкочат.

Това имах предвид.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от Bistra »

klisurov написа:Не ми се спори, но ако на твоята по-добра половинка му бяха "признали" дипломата от БГ, нямаше да се налага да се явява на специализирани изпити (в множествено число).
Не мисля, че завършил магистратура тук, в Монреал, държи специализирани изпити за членство в професионално съсловие.

Затова и по-горе написах, че ако иска да се дообразова, по-добре да го направи тук.
Ако дипломата не му е необходима за събиране на точки за емиграция, по-добре (лично мнение) да учи тук, в Канада, а не в БГ.

:handshake:
Ех,klisurov,klisurov!!!Иженерите може и да не се явяват на специализирани изпити за професионално съсловие, но архитектите, Да!..независимо дали са завършили магистратура тук или на Луната примерно.Единственото, което го накараха само (аз съм го казвала и друг път) е да изкара 2 седмичен курс по норми и управление на фирма, което местните също правят, но по време на редовното си следване.
Така че след Сертификата, който ти приравнява дипломата си на равен старт с местните по пътя за Ордера. Ти държиш изпити, но и те също. ;)
После ти издават Лиценз не Сертификат, т.е. докЮментите са 2.Аз говорех за първия.
Гледай сега как ще откажем хората от емиграция. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от klisurov »

Bistra написа:... Гледай сега как ще откажем хората от емиграция. :D
Ако някой си мисли, че със стъпването си на канадска земя "влиза в Рая", по-добре да си се отказва овреме.

Аз продължавам да съм си на мнение, че тук идваме без нищо: без диплома, без стаж, без език/езици, без контакти ... само с едното желание.

Това, което имаме в повече от болшинството местни и част, определено малка част от емигрантите, са нашата борбеност и нашите мечти.
Аз вярвам, че човек е голям, колкото са големи мечтите му.

Не веднъж съм се чудел, кое е по-лесно: да получиш емигрантска виза за Канада, или да се "установиш" в Канада.
Мисля, че второто е по-трудно и отнема повече време.
На мен визата ми отне 5 години :tmi: , но и след 4 години в Канада, още "не съм си намерил мястото под слънцето" :(
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Karadjova
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 1:55 pm

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от Karadjova »

klisurov написа:
Bistra написа:... Гледай сега как ще откажем хората от емиграция. :D
Ако някой си мисли, че със стъпването си на канадска земя "влиза в Рая", по-добре да си се отказва овреме.

Аз продължавам да съм си на мнение, че тук идваме без нищо: без диплома, без стаж, без език/езици, без контакти ... само с едното желание.

Това, което имаме в повече от болшинството местни и част, определено малка част от емигрантите, са нашата борбеност и нашите мечти.
Аз вярвам, че човек е голям, колкото са големи мечтите му.

Не веднъж съм се чудел, кое е по-лесно: да получиш емигрантска виза за Канада, или да се "установиш" в Канада.
Мисля, че второто е по-трудно и отнема повече време.
На мен визата ми отне 5 години :tmi: , но и след 4 години в Канада, още "не съм си намерил мястото под слънцето" :(
Klisurov,

с това твое мнение съм абсолютно съгласна. Обаче аз мисля, че имаш още една година, и ще си намериш мястото под слънцето.Пожелания от сърце:)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от Bistra »

Така е, klisurov. Не е лесно. Не трябва да се тръгва с прекалено завишени очаквания за да няма после разочарования. Единственото, което ме е крепило винаги, че имах примера на човек извървял много по-трудно пътя на емиграцията. Винаги съм си казвала: "Щом той е можал да се оправи значи и аз би трябвало да мога." А, ние двамата си приличаме като 2 капки вода. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от Mr.D »

Ха , почвате да звучите като баби и дядовци.
Имиграциата не чак толкова тежка.
За млади хора няма да e чак такьв проблем.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от cantare »

Bistra написа: Гледай сега как ще откажем хората от емиграция. :D
Напротив, дори последните ви коментари надъхват още повече!! :y:
Мен лично ме интересува информация от първоизточника, защото такива "адвокати" с безплатни съвети дето са се навъдили, тотално могат да объркат и демотивират хората.
Vouloir, c'est pouvoir!
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от Mr.D »

Много плачкат горките. Те май забравиха как беше в Бьлгария.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от klisurov »

Mr.D написа:Много плачкат горките. Те май забравиха как беше в България.
Кой плачка, бе Mr.D?

Просто се опитвам да кажа това, което аз виждам и това, което аз мисля.
Който иска да чете, който знае повече, нека пише и той.
Не се срамувам от това, което пиша, затова и ника ми си е фамилията ми.

Има една моя стара тема (предната подобна потъна някъде), за моите колебания, но това, което аз оставих в БГ за да дойда тук, не бе малко. Но определено не съжалявам.
От две години не съм ходил в БГ, а и не планирам през следващите две да ходя натам.
Каквото съм имал, то си остана там.
Въпросът е, как да го постига тук.

А по темата "И ние решихме да имигрираме...":
Хората са го решили. Сега питат, как по-добре да го направят.
Аз се опитвам да им кажа, че и след това не е лесно.
И най-вече, да не си губят времето за дипломи в БГ, тукашните са "по-ценени".
Не споря кои са по стойностни, по-лесно се взимат и т.н.
Просто, ако точките им стигат, да подават документи.
Да използват времето за усъвършенстване на езика и да знаят,
че като дойдат тук, започват от нулата: без образование, без стаж, без език, без контакти.
Много малко от писачите тук ще излязат от анонимността си, а още по-малко да им подадат ръка.
Има не една или две теми по въпроса, колко сплотени сме българите.
На ЛС съм си давал и тукашния, и софийския телефон, който звъни тук.
И по Skype може да ме намери човек.
Но не знам, доколко аз бих могъл да помогна.
Защото на стари години се озовах в положението на студент.

Айде със здраве!

И успех на тези, които са тръгнали по нелекия път на емиграцията!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Публикувай отговор