И ние решихме да имигрираме...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от pumpy »

sudju4e написа:В повечето случаи с добра тренировка върху самия формат на теста се изкарват поне с едно ниво по високи резултати от тези нива, които си минал. В крайна сметка се взимат под внимание точно тези резултати, а не изкараните курсове.
Късмет и от мен ;)
В крайна сметка е важно какво можеш да кажеш, защото показването на тест резултата в Кебек няма да ти помогне :)
Успех.
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от sudju4e »

pumpy написа:В крайна сметка е важно какво можеш да кажеш, защото показването на тест резултата в Кебек няма да ти помогне :)
Мисля, че за да отиде в Квебек трябва да покрие определени нива на езика, така че точно този тест е доста важен за него на първо време (при положение, че дори вече го има във формулярите за Виена) и ще му бъде в голяма полза особено ако го покрие с едно средно ниво. Не виждам някъде да съм споменала, че ще му трябва в Кебек резултата. |(
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от Mr.D »

young boy. Един сьвет ти давам.Подай си доkументите сега и учи Френски докато те извикат на интерву, 5-6 часа на ден най малко. Напиши си скриптове с вьпроси и отговори на френски и ги репетирай всеки ден.
Подавай докато не е твьрде кьсно. До една година не се знае какво ще стане. До тогава може и Кебек да не приема повече IT.Тогава само с френски курсове ще си останеш.

Мастер образования има и тук, и ще ти го признаят повече .
Езици можеш да ги донаучиш и тук.
Аватар
billy_boy
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:17 am

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от billy_boy »

Имаш ли предвид нещо конкретно с тази една година?
13.06.16 - DCSQ reçu par le MIDI
14.06.16 - Ouverture du dossier
01.08.17 - Liste personnalisée reçu
28.08.17 - Envoie de documents
30.08.17 - Réception de documents - Mr Corbeil
31.08.17 - AR documents demandés
01.11.17 - Présence du bouton vert
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от Mr.D »

Доколкото си спомням в Кебек имиграционните разглеждат закона на всеки 3 години. 2006-2009, с малки промени между. В момента няма софтуерна професиа в федералните, и от това Кебек ще го залеат от цял свят. Колкото повече чакаш толкова повече шанс има да започнат да го променят.
Колкото дали вьобше промени ще има и какви ,никой не знае, това е политика.
Ако заради мастера не подаваш, според мен рискуваш. Ако имаш бакалавьр в софтуер и сега правиш мастер пак в софтуер само го повтаряш.
Според мен баклавар оф наука + мастер оф бизнес администрация е най добре. В МБА ще учиш неща които няма да ги видиш в БГ. accounting , businesses management,.... Сьщо, ако правиш мастера тук в училище е по лесно да завьржеш врьзки за работа,езика ще си подобриш, и повече е признат.
Това е само сьвет и мнение.
Пиши ако се интересуваш за интервуто как минава. Колкото знам ще ти кажа.
peace
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от klisurov »

Mr.D написа:... Това е само съвет и мнение...
И едно мнение и от мен, ако позволите :$

Все повече и повече се убеждавам (лично мнение, с което не ангажирам когото и да е било), че при емиграцията в Канада има два основни етапа (не коментирам късметлиите с "летящ старт"):
1. Да получиш емигрантска виза и
2. Да се "установиш" в Канада.

От тази гледна точка, ако събираш точките, подавай документите.
Като дойдеш тук (Канада или Кебек, да знаеш, не са едно и също ;) ) ще си доучваш това, което те влече. Поне ще си сигурен, че го "признават".

Поне в Кебек, реално не признават нищо (с малки изключение) от БГ.
На мен до момента са ми "признали":
- Приравняване от Министерство на Емиграцията) на диплома инженер-магистър на 4-годишен бак. Не върши никаква реална работа.
- Признаване на над 11 години стаж по специалността при кандидатстване в "Ordre des Ingénieurs du Québec". На тази база и факта, че дипломата ми от ТУ-София е все пак магистър (независимо от становището на Министерство на Емиграцията), трябва да държа само един технически изпит (освен икономика), за да вляза в съсловието.

Тук, в Кебек, ако не "доучиш" нещо, вероятността да си доволен от работата си е много малка.
Някои минават през колеж, други се опитват само чрез курсове за сертификати, трети изкарват някаква магистратура, четвърти, като мен, се надяват влизането в професионална организация да помогне [По пътя към OIQ].

Но реално, според мен, емиграцията в Канада има два етапа:
1. Да получиш емигрантска виза и
2. Да се "установиш" в Канада.

Успех във времето и пространството!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от Mr.D »

Сьгласен сьм 100%.
Аватар
billy_boy
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:17 am

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от billy_boy »

Съгласен съм с вас но друго ме спира. Как да подам документи като идея си нямам от френски. (В понеделник започваме курсовете.) От това се притеснявам най-много.
13.06.16 - DCSQ reçu par le MIDI
14.06.16 - Ouverture du dossier
01.08.17 - Liste personnalisée reçu
28.08.17 - Envoie de documents
30.08.17 - Réception de documents - Mr Corbeil
31.08.17 - AR documents demandés
01.11.17 - Présence du bouton vert
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от martatabs »

Billy, преди една година ми беше първият курс по френски. Започнах от A-B-C-D... на френския. И аз, като теб, се чудех с какъв акъл почвам да го уча...ама, ето на, почнах втори курс и усещам, че мечтата ми изглеждам по осъществима...Не знам дали ще можеш да отделяш по 5-6 часа на ден, за да учиш, но колкото имаш възможност учи. Аз малко се отпуснах и това дава резултат. Добре че почна курса, барем се стегна до интервюто, когато и да е то.
С всеки изминал урок и при желание, ще ти става по лесно...
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от Mr.D »

Разговорен френски е достатьчен. Подай след 3 месеца + Ще имаш 6-7 месеца до интервуто.Ако нямаш доказан френски ще те извикат на интервы 100%. За 9-10 месеца ще го знаеш толкова да паснеш.
Много е важно как ще го учиш. Разговорен или с класове. Дрьж си класовете за граматика, и практикувай нон-стоп вьпроси и отговори на френски.Най добре се практикува с човек който го говори. Намери някой за един два пьти на седмица да изиграваш интервуто.
Записвай си ги на диктофон и си ги прослушвай всеки ден.

Можеш да използваш някой тулс.
http://www2.research.att.com/~ttsweb/tts/demo.php"
не перфектен но вьрши работа, сьщо и онлине транслатори (лоши за граматика де)
Ако изкаш ще ти напиша повече за интерву вьпроси и отговори.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от klisurov »

billy_boy написа:... идея си нямам от френски...
Разбрах, че събираш точките за Кебек.
По федералната не ставаш ли?

Не знам дали си наясно в какво се забъркваш с френския :tmi: , и то да си водещ.
На мен ми го "наливаха" тук, на място, по 7-8 часа на ден, в продължение на повече от година, и пак не смея да кажа, че го знам :( .
Минах всички нива към COFI [Centre d’Orientation et de Francasition des Immigrations], като повторих първи блок (в Университет на Монреал са три блока). Платих и учих 4-то и 5-то ниво към CSDM [Commission scolaire de Montréal], току-що завърших курс за "перфекционизъм във френския" по програмата в Политехниката ... и пак не съм уверен в себе си.

Видях, че има успокояващи мнения ... дано да са прави.
Аз не интервю не съм бил (по федералната съм) и не знам как е.
Опасявам се, че са станали "заядливи", т.к. не им се ще да дават пари за френски курсове тук.

Успех!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от klisurov »

Mr.D написа:... Разговорен френски е достатъчен ...
Mr.D, ти по кебекарската процедура ли си?

Чета с интерес мненията ти и разбрах, че си имал доста "премеждия" преди да дойдеш тук.
В първия си пост пишеш, че си в Калгари.
Идваш "през" САЩ, живееш във федерална Канада - бях убеден, че не си по кебекарската процедура.

Питам, т.к. аз нямам опит с интервю по процедурата (нито кебекарска, нито федерална),
поради което не мога да знам какво ниво на френски е достатъчно.

Надявам се, че ти действително си наясно.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от Mr.D »

Действително напьлно сьм наясно. Минах по Кебек и не ми хареса нито Монреал нито Ванкувер, как е в Торонто не знам. накрая се озовах тук в Калгари.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от Mr.D »

klisurov А ти имаш ли PR карта или си в процес?Ако имаш и не ти харесва Кебек ела в Калгари. Тук никой не говори френски. Все пак опитал си Кебекьт, щом не ти харесва опитай другаде.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: И ние решихме да имигрираме...

Мнение от Mr.D »

Пьрво трьгнах кьм федералните, след това Кебек, пак федералните.Накрая адвоката ме заби кьм Кебек.
Френския го направих за 10 месеца от зеро.
Публикувай отговор