Въпрос за социала

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Bojo
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Авг 14, 2003 4:56 am
Местоположение: Sofia

Въпрос за социала

Мнение от Bojo »

Интересува ме, ако единият от семейството има работа има ли право другият да получава социални помощи?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Opredeleno-NE
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

По въпроса със слуховете :-) ... спряга се вдигане на социала, с което хората с ниски трудови доходи или в случай, че работи само единия член на семейството, ще са още по-необлагодетествани - та се по тази причина може би ще има някаква помощ за такива семейства ... но пак казвам това са слухове - какво ще стане и кога няма яснота.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ne. No ako v semeistvoto ima edin rabotesht i semeiniyat dohod e nisak, pak poluchavat pari ot pravitelstvoto - complément du revenu. V noviya budjet mislya che sa uvelichili parite oshte poveche. Celta e da stane izgodno za semeistva s edin rabotesht i nisak dohod da ne sa na social. V USA tazi politika e osobeno zastapena. To make work pay ili valorisation du travail :wink:
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

Тогава в кои случаи се получава социал? Ако и двамата не работят ли?В какъв размер е тази помощ и колко време имаш право на нея?Зададох много въпроси, но искам да съм на ясно! :oops:
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

SOCIALA PREDI ZA DVAMA BESHE 835,SEGA MISLIA 4E GO OVELI4IXA S 10-20 DOLARA AMA NE SUM SIGORNO.AKO IZKARVATE DOPULNITELNO DO 300 ZA DVAMATA MOGE DA PRODULGITE DA BUDETE NA SOCIAL.IMA XUBAVA STATIA NA PORTALA.ETO -IA
http://www.bgcanada.com/portal/index.ph ... icle&id=60
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

didi-did написа:Тогава в кои случаи се получава социал? Ако и двамата не работят ли?В какъв размер е тази помощ и колко време имаш право на нея?Зададох много въпроси, но искам да съм на ясно! :oops:
Pone do kolkoto znam cocial ce dava ako i dvata ne rabotiat ili doxodite ca min(na 1 rabotesht). Tova koeto znam e 4e za 4 cemeictvo e okolo 1000 dolara no mai i tova podleji na promiania. Miclia 4e niama crok mai ima xora koito ci ctoiat na cocial cial jiivot i ci rabotiat na 4erno.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

mariane написа:
didi-did написа:Тогава в кои случаи се получава социал? Ако и двамата не работят ли?В какъв размер е тази помощ и колко време имаш право на нея?
Pone do kolkoto znam cocial ce dava ako i dvata ne rabotiat ili doxodite ca min(na 1 rabotesht). Tova koeto znam e 4e za 4 cemeictvo e okolo 1000 dolara no mai i tova podleji na promiania. Miclia 4e niama crok mai ima xora koito ci ctoiat na cocial cial jiivot i ci rabotiat na 4erno.
Ima kebekari, koito cial jiwot sa na social i ne rabotiat daje i na 4erno. Ne me pitaite kak izdargat taka, ne mi e iasno, no ima.
W niakoi ot postingite be6e iasno kazano za 2-ma 835$ + 300$ ot rabota, bez da ti namaliat sociala. S kolkoto parite ot rabota ili ot pret et burse nadwi6awat sumata 300$, s tolkowa rejat sociala na semeistwoto. T.e. ako ediniat u4i s pret e bourse, po4ti niama social. Taka be6e dosega.
Bojo
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Авг 14, 2003 4:56 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Bojo »

Благодаря ви, приятели за точните и бързи отговори! Да се надяваме, че и двамата ще си намерим бързо работа и няма да разчитаме на социални. :)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Мисля, че тук можете да намерите цялата официална информация за разните му там социални помощи.

http://www.mess.gouv.qc.ca/francais/index.htm

И нещо, което ми се стори много удобно, пак в сайта на това министерство - който търси детска градина, може да си напише кода и да му излезат най-близките детски градини.

http://www.messf.gouv.qc.ca/
Botzo

Мнение от Botzo »

Ами не може ли докато едиия работи другия да си потърси работа, било то неквалифицирана ........ или ще кажете че няма.
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

Da taka e moje li4no az cmiatam da ce zaema c neshto podobno dokato nameria rabota koiato me octroiva cmical da otgovaria na interecite mi. Ina4e procto ne ctaava da jiveesh na edna zaplata mi to za kvo po napred ele pak c deca mi te ci ickat cvoeto i niakaci ne ide da poly4avat otkaz camo poradi fakta 4e ti 4akash da otkriat prezidencki post ta da go zaemesh :lol: .
Заключено