Otnovo kofti sluhove!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
zmeya
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Сеп 06, 2003 3:01 am

Otnovo kofti sluhove!

Мнение от zmeya »

S Kofito vidiahme kakvo stana. Noseshe se sluh predi tova.Sega se nosi sluh i za namaliavane na pret et bourse ot septemvri.Po-tochno na bourse.Dori chuvam za cialoto i premahvane kato mojesh da polzvash samo pret. I nakraia chuh i za sociala che shte ima promeni.Niakoi ima li po-konkretna informacia shtoto mi omruzna ot "sluhove koito se okazvat istina". I vuobshte tova novo pravitelstvo kak smiata da namali danucite kato unishtoji hiliadi drugi pridobivki s koito Quebec e privlekatelen i izvesten v cial sviat.Ne znam tova namalenie, ako go ima vaobshte- dali shte si struva cenata...
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

Zdr

Ecega poglednax dokymentite za novata financova gidina za pred i bourse mi niama izmenenie. Vij na 22 imam izpit i cled tova shte xodia da doplatia edna razlika vav cmetkata mi po kyrcovete, ako te interecova moga da pitam bi triabvalo da znaiat no az li4no cmiatam 4e tova e camo clyx. A po vaproca za cociala mi neznam a i ne ce ceshtam niakoi poznat ta dano niakoi dryg ti otgovori.
Rosi

Мнение от Rosi »

Ne sa sluhove.Pretovete naistina se uveli4avat za smetka na bourse.Eto tuk v nai-ob6ti linii:

http://www.afe.gouv.qc.ca/renseigner/fo ... ulAide.pdf
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Mnogo losh interneta dnes...puskam temite po 2 puti, sorry
Последно промяна от Keeper of the 7 keys на Съб Апр 17, 2004 4:07 pm, променено общо 1 път.
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Moje li s dumi po-prosti i malko po-nakratko da me svetnete kakvi sa tezi jivotinki pretove i bursove i zashto e losho, che gi namaliavat?
Shtoto az bursuk znam kakvo e, ama tova mai e razlichno :roll:
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Abe i v moya universitet studentite razdavaha nyakakvi diplyanki, na koito pishe, che Sharest "ti bil otkradnal 5 000 dolara" i organiziraha protest. Kak tochno krade studentite ne mi stana yasno, ot tova koeto prochetoh stana yasno che ti uvelichavat zaema, za stipendiya ne si spomnyam neshto da sa pisali. Kakto i da e. V ostanalata chast na Canada stipendii ne poluchavat, samo zaemi, i nikoy ne pishti che go kradat.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

Някой ще ми отговори ли какво означава това pret et bourse ,понеже ми е като китайско писмо и нищо не разбирам? :?:
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

не съм лично запознат ама и аз като други тук да дам ъкъл без да съм се опарил и да знам за какво става дума. пре и бурс са доколкото си представям заем и стипендия за следването в конкретния случай. едното се връща след като завършиш, а другото не. сега познайте кое ще намалят в цифри и кое ще увеличат ? Жалко за тези които мислим да учим тепърва, mail c'est la vie - веднъж сме учили безплатно в БГ сега ще си плащаме
Rosi

Мнение от Rosi »

survivor написа: V ostanalata chast na Canada stipendii ne poluchavat, samo zaemi, ......
Tova ne e viarno.I v drugi provinzii e po su6tia na4in samo deto pret e v po-goliamo prozentno otno6enie, kakto 6te stane sega i tuk
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

Това не е вярно.И в други провинции е по същия начин само дето прет е в по-голямо процентно отношение, както ще стане сега и тук

Napalno cam caglacna c Rosi shte ima promiana no pak niama da e nevajmojno kakto za drygite taka i zanac . Dryg e vaproca 4e ako tragnesh da gi vrashtash tova ci e neshto kato cpestovna kaci4ka imam predvid oblek4enia dana4ni abe c4etovoditelite znaiat opredeleno pove4e az ne cam zapoznata.
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

didi-did написа:Някой ще ми отговори ли какво означава това pret et bourse ,понеже ми е като китайско писмо и нищо не разбирам? :?:

pret - zaem
bourse -- ctipendia

Shte ima promiana na caotnoshenieto mejdy dvete za koeto u az edva dnec razbrax ot poctinga na Rosi. Cvarshvam cled dve cedmici i mi octava camo edin kyrc ta za nego mi niama ctipendia. No ako ickash da znaesh podrobnosti pitai ako moga shte pomogna.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Edin chovek ot Ontario mi beshe kazal, che edna magistratura mu struvala okolo 35 000 dolara (celiyat zaem, v koyto se vkljuchvat i parite za izdrazhka i taxite za obuchenie). Ot tyah nakraya pri visok uspeh mozheli da oprostyat 2-3 000, ama tova se razbira nakraya. Sigurno ima znachenie v kakva specialnost si i v koy universitet si, ama mi dade izvestna predstava. Mozhe i da me e izlagal, ama ne mi se vyarva. Az se nadyavam, che i s namalenieto stipendiite tuk shte badat po-visoki :wink:

Poumpi, ako tuk rabotish legalno i si razchital sled tova stipendiyata ti da bade kato na tezi, koito sa bili na social, mislya che shteshe da se razocharovash.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

survivor написа:Poumpi, ako tuk rabotish legalno i si razchital sled tova stipendiyata ti da bade kato na tezi, koito sa bili na social, mislya che shteshe da se razocharovash.
честно казано никога не съм се надявал нито на стипендия нито на заем. представа си нямам каква е стипендията след социал или след работа, моето следване е достатъчно скъпо за да разчитам на стипендия след социал. не ме е страх да ми дадат и само заем все ще го върна след като завърша, а и на мен не ми трябва за цялото следване имам си за началото :D

виналата седмица бях в колеж и установех че таксите са около 1500 долара за 16 месечно обучение - е извинявай, но за вечерно училище с възможност за работа през деня това не е толкова много. даже и да не работя ще ми трябват само по-малко от 100 долара на месец за училище + 1000 на месец за живот - не е толкова непосилно.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

chetoh na diagonal linka na rosi, no maj razbrah che ako dosega edna godina uchene mi e struvala 3255 sega ste e 5000. vse pak e dalech ot edna godina v kapitalisticheskata chast na canada :D 15 000 - 20 000.
emil
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 7:52 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от emil »

А можеш ли едновременно да учиш вечер-като вземаш стипендия за това и да работиш съвсем легално през деня и да получаваш и заплата?Мой познат е така от 2 години и се чудя дали има нещо сбъркано или е възможно?Защото се получава доста прилична сума за един човек.....Има ли някой който е наясно по този въпрос?
Заключено