Към поканените на интервю по телефона!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
Valdi
Мнения: 569
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 7:48 am
Местоположение: Montreal - Laval

Към поканените на интервю по телефона!

Мнение от Valdi »

Очаквам покана за интервю, а в последно време май се е затвърдила практиката това да става първо по телефона. За всички на моя хал ще е полезно да знаем някои неща за да сме подготвени. Затова отправям молба към всички които са провели такъв разговор да се опитат да си го припомнят и да ни разкажат как протича той! Като реплики от двете страни! И на какъв телефон ви търсиха, на мобилен или стационарен? И получихте ли в последствие покана и по пощата или по е-майла? Благодаря ви предварително! :)
За да направиш прерия е нужно - пчела и детелина и една мечта голяма. Ако мечтата е достатъчно голяма, може и без пчела и детелина!
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от emyangels »

Мен ме търсиха и на домашен и на мобилен докато ме открият. При това 3 от 4-те дадени от мен телефони бяха вече сменени!!! Така, че намират те! Разговорът е кратък, не повече от 3-4 минутки. Казват ти, че може да те поканят на интервю на дадена дата и час, дали ти е удобно. Обясняват ти, че ще ти пратят писмо, на коя страница какво да потвърдиш. Тъй като моето писмо не пристигна бързо, пак ми се обадиха, за да се разберем как по-бързо да потвърдим отговора си. Пратиха писмото по факс и ние тогава дадохме потвърждение.
Общо взето така беше при нас!!! На 20 август 2003 ни дадоха дата за 16 септември 2003.
Успех на интервюто!!!
Аватар
ClaireIv
Мнения: 113
Регистриран на: Пет Авг 15, 2003 10:42 am
Местоположение: Calgarino:)

Мнение от ClaireIv »

Zdrasti Valdi,
pri nas pyk sluchaia beshe slednia: obadiha mi se na mobilnia,zashtoto dryg ne im i biah ostavila.Kazaha mi,che za 20.06.03(obadiha mi se na 28.05) imali edno svobodno miasto za intervu,zashtoto niakakvo drygo semeistvo se e otkazalo i ,che ako tazi data me ustroiva da im dam fax da mi izpratiat pokanata za intervu.Az nemojaha da im dam fax nomer vednaga i pochnah da se chudia ta jenata predloji da mi zvynne sled polovin chas i da im dam nomer.Taka i stana zvynna,dadoh i nomera,povtori go ,za da e sigyrna,che pravilno go e zapisala i kaza,do sledvashtia den nai-kysno da i izpratim potvyrjdenieto inache(na pokanata pishelo tehnia fax nomer) shteli da pokanat drygi hora.Obiasni mi da sloja "x" v edno ot kvadratcheta,che tazi data ni ustroiva i obeshta,che sled tova shteli da ni izpratiat i orginalnata pokana po poshtata,no taka i ne ia poluchihme,a moje i vobshte da ne se ia pratili. Inache obshte vzeto razgovorite biaha kratki,po temata:)
Carpe Diem!
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

A kolko vreme sled izpra6taneto na vtorite dokumenti vi potarsixa po telefona i na kakav ezik proti4a razgovorat?
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
momo
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:18 am

Мнение от momo »

И при мен беше горе-долу така. Питат те дали е възможно на еди коя си дата, дали е удобно в работата да изпратят поканата и т.н.

На френски.
Аватар
ClaireIv
Мнения: 113
Регистриран на: Пет Авг 15, 2003 10:42 am
Местоположение: Calgarino:)

Мнение от ClaireIv »

ami obadiha s v kraia na tretia mesets sled izprashtane na vtroite dokumenti,inache na frenski
Carpe Diem!
Заключено