Плащане на такси за Букурещ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Плащане на такси за Букурещ

Мнение от loginn »

Днес направих два неуспешни опита да платя таксата за разглеждането на документите в два клона на МКБ.
Първо ми бутат четири бланки, по 2 за нас и по 2 за децата. Аз мисля че цялата сума се вписва в една бланка от името на водещия кандидат. После на бланката пише че получател е Канадското посолство в Букурещ което е в пълно противоречие със следния текст от този адрес на официалния сайт:
http://www.canadainternational.gc.ca/ro ... frais.aspx"
"Bank draft instructions:
* The bank draft or certified cheque must be in Canadian dollars and be made payable to the Receiver General for Canada.
* The original bank draft or certified cheque must accompany your application.
* Please ensure that the bank does not forward your bank draft or certified cheque to this office."
Казвам им че плащането трябва да е адресирано към Receiver General for Canada. Не знаели такова нещо, имали само тези готови бланки и нямало къде да се впише това.
Който знае клон в София където служителите познават процедурата с това плащане, моля да помага!
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Плащане на такси за Букурещ

Мнение от AVB »

loginn,
ти се заблуждаваш нещо. Прегледай внимателно сайта и виж какво пише. Моята белешка, за плащане на таксате изгежда точно като тази в wiki: http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0:RD_P.JPG"

Виж на сайта на посолството какво точно пише:
For residents and citizens of Bulgaria, all fees can be paid in Euros (EUR) at all branches of the Union Bank throughout Bulgaria. Please ensure the bank transaction fee has been added to the application fee. Please submit the original "Cash Deposit" receipt with your application (only the original receipt is acceptable evidence of payment).
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Плащане на такси за Букурещ

Мнение от AVB »

Забравих да добава, че ти в този случай директно внасяш пари в тяхна сметка или извършваш Cash Deposit, докато инфото което ти си написал се отнася за банков превод (Bank Draft).
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Плащане на такси за Букурещ

Мнение от loginn »

Ок, сега схващам. Това което от банката ми предлагат като начин на плащане е Cash Deposit.
И там не важи правилото за "bank draft or certified cheque".
Мерси AVB! :y:
А трябва ли да се попълват четири бланки за четиримата или може една за всички на името на основния кандидат?
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Плащане на такси за Букурещ

Мнение от AVB »

Ако се попълнят четири бланки това означава да платиш 4х2 лв такса. Ние с жена ми платихме наведнъж, като на бланката служителката от банката написа: Skilled worker - Principal applicant and spouse.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Плащане на такси за Букурещ

Мнение от loginn »

Ясно. В моя случай ми дадоха аз да си ги попълвам.
Благодаря още веднъж!
pollita
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 3:45 pm
Местоположение: Qc

Re: Плащане на такси за Букурещ

Мнение от pollita »

Служителите в тази банка са слабо казано неграмотни.Ние също имахме много проблеми с тях и при плащането за Виена и за Букурещ.Повечето от тях не знаят нищо за плащания по нашата процедура нито сума,нито сметка на която да се изпратят парите.Човек трябва да е много добре запознат и почти сам да си свърши работата.А по повод бланките и нас ни принудиха да попълваме по отделно за всеки кандидат и да правим отделен превод,защото те не били чували 3-ма души с една бланка да превеждат пари.А да не говоря до каква война се стигна,когато поисках копие за превода с печат и подпис от банката,некадърна история,като всяко нещо в БГ:(
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Плащане на такси за Букурещ

Мнение от loginn »

Третият опит беше успешен :y:
Въпреки силният натиск от страна на служителките да ме накарат да попълня четири бланки, аз останах непреклонен. На една бланка писах: "Skilled worker - Principal applicant, spouse and two children". Написах и имената на останалите трима на гърба на бланката.
Копие не съм искал.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Плащане на такси за Букурещ

Мнение от emili_vn »

pollita написа:Служителите в тази банка са слабо казано неграмотни.Ние също имахме много проблеми с тях и при плащането за Виена и за Букурещ.Повечето от тях не знаят нищо за плащания по нашата процедура нито сума,нито сметка на която да се изпратят парите.Човек трябва да е много добре запознат и почти сам да си свърши работата.А по повод бланките и нас ни принудиха да попълваме по отделно за всеки кандидат и да правим отделен превод,защото те не били чували 3-ма души с една бланка да превеждат пари.А да не говоря до каква война се стигна,когато поисках копие за превода с печат и подпис от банката,некадърна история,като всяко нещо в БГ:(
Съгласна съм, че служителите в бг банките не са в час с много неща (в случая предполагам, че не били наясно, че банката е определена чрез нея да се извършват преводите за Канада). Но когато човек иска да преведе сума на някой трябва да знае сметката на отсрещната страна и сумата, която трябва да преведе. Те не са длъжни да знаят процедурата и на кой етап какви суми се плащат. И също така не им влиза в служебните задължения да попълват платежните нареждания на клиентите. Ако го правят, то е на добра воля. Даже има банки, в които това е забранено.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Плащане на такси за Букурещ

Мнение от emili_vn »

Съвсем нормално е превода да се пусне с едно платежно нареждане и изискването за платежно за всяко лице няма никакво основание. Тук трябва задължително да се спори с неграмотните служители не само заради таксата, но и защото е смешно превеждайки пари на едно и също основание да се пуснат няколко платежни. Представете си една фирма плаща на друга по 10 фактури - по тази логика трябва да пусне 10 отделни платежни :D :D :D
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Плащане на такси за Букурещ

Мнение от emili_vn »

loginn написа:Третият опит беше успешен :y:
Въпреки силният натиск от страна на служителките да ме накарат да попълня четири бланки, аз останах непреклонен. На една бланка писах: "Skilled worker - Principal applicant, spouse and two children". Написах и имената на останалите трима на гърба на бланката.
Копие не съм искал.
Браво - поздравления, че си успял да се пребориш :). Мисля си дали не е достатъчно това, което си написал на основание без имената на гърба?
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Плащане на такси за Букурещ

Мнение от loginn »

Искаха поне да напиша имената щом няма да попълвам четири бланки. Реших от мен да мине :)
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Плащане на такси за Букурещ

Мнение от emili_vn »

:D :D :D
Надявам се, че не си се преуморил ;)
Сега пий една ракия за положеното усилие :)
:d: :y:
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Публикувай отговор