Документи Букурещ - Пролет 2011

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

emili_vn написа: Аз лично съм в дилема какво точно искам да уча там...
От моя емигрантски опит ти казвам, че почти всички предварителни планове, които си е правил човек преди да замине... вече на новото място почти всичко се променя като планове :handshake:
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

AVB,
пожелавам ви бързо адаптиране :y: Радвам се , че отново сте на линия :rock:
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Vladislav »

Heavy Metal For Ever
Човек е това, което мисли.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от karelia79 »

А случайно някой да знае как гледат на дипломите, издадени от IFAG - признават ли ги в Квебек? Имам предвид, че все пак ученето е в БГ, макар че дипломите са от университета в Нант? Доста се чяда дали да не запиша там някаква магистратура, но разбира се това има смисъл, ако ще я признаят в Квебек.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от emili_vn »

mufc написа:От моя емигрантски опит ти казвам, че почти всички предварителни планове, които си е правил човек преди да замине... вече на новото място почти всичко се променя като планове :handshake:
Засега план няма - минах етап проучване и сега седя и се чудя, а като не се чудя, просто си седя :rofl: :rofl: :rofl:
Иначе от моя житейски опит знам, че трябва да имаш план А, В, С и т.н., изградени на база познания в съответната област. Това, което знам е, че решението ще се вземе на място (щото колкото и да четем, едва ли сме наясно какво точно ни чака), но това, което можем да направим е да се подготвим възможно най-добре (за образованието, професиите, изискванията и възможностите, пазара на труда), както казва AVB:
AVB написа: И наистина вземете добре поразгледайте за вашите професии какво се изисква тук, за да няма напразно лутане и чудене, защо при такъв завиден опит и толков дипломи никой не ви се обажда за интервю ;)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Joya »

Моето проучване, за моята сфера (ИТ) показва, че сертификатите които имам важът в цял свят. Оракъл, Майкрософт, или Сиско, се признават навсякъде. От позната счетоводителка в Торонто знам, че за да работи като счети, в момена учи яко, тъй като там вече има разни законови несъответствия. Та според мен при икономистите е по-разтегливо, защото се спазват нормативни уредби. Ит си е ИТ навсякъде по света.
А много ме е яд на тоя сайт за работа, отговорили са ми над 100 човека, според които първо трябва да финиширам процедурата си по емиграция и тогава да кандидатствам пак в тяхната фирма, и дежурното, че са впечатлени и биха искали пак да се свържа с тях.
Ако Квебекарите имат достатъчно ъкъл, ще ни вземат на работа, защото ще им работим много по-усърдно и съвестно, отколкото някой местен. Ама това са си мои размисли. :y:
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Joya написа: А много ме е яд на тоя сайт за работа, отговорили са ми над 100 човека, според които първо трябва да финиширам процедурата си по емиграция и тогава да кандидатствам пак в тяхната фирма, и дежурното, че са впечатлени и биха искали пак да се свържа с тях.
Ето за това не бързам да се регистрирам още, като знам, че ще се заминава другата година.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Joya »

Аз разбрах на интервюто, че идеята е да ни харесат и поканят докато сме в Бг, и така да ни се забърза процедурата, много залагах на този сайт.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Atina78
Мнения: 94
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 3:44 am
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от Atina78 »

:rofl: При мен има едно ясно нещо - не мога в Квебек да работя по професията си! И интервюиращата ми го каза....така че при мен няма илюзии.
За дипломите - един приятел ми каза, че не могат да го вземат на работя, защото е твърде квалифициран и ще иска да му плащат много, а те нямали тази възможност и не търсят човек с толкова знания и сертификати. Та на следващото интервю, на което отишъл, изобщо не показал сертификатите си хахах. Сега е много търсен от работодателите.
Знам също от него, че за тях да изкараш курс е напълно достатъчно....и защо ние учим толкова време .... е поне може да си караме една година един курс, като не потръгне друг :lol:
Интервю - 15 март 2011 - успешно :) (party)
Документи до Букурещ - 4 април 2011
Баркодове - 11 май 2011
Медицински - получени на 11.11.2011, направени на 21.11.2011
ОК на медицинските - 14.12.2011
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

Joya написа:Аз разбрах на интервюто, че идеята е да ни харесат и поканят докато сме в Бг, и така да ни се забърза процедурата, много залагах на този сайт.
Докато сме в България, едва ли някой ще ни направи истинско предложение за работа.
Manchester United Football Club
zjumbjula
Мнения: 89
Регистриран на: Съб Яну 01, 2011 11:55 am

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от zjumbjula »

karelia79 написа:А случайно някой да знае как гледат на дипломите, издадени от IFAG - признават ли ги в Квебек? Имам предвид, че все пак ученето е в БГ, макар че дипломите са от университета в Нант? Доста се чяда дали да не запиша там някаква магистратура, но разбира се това има смисъл, ако ще я признаят в Квебек.

Доколкото знам ги признават с по-голяма тежест от българските, все пак си имат френски спогодби, но пак ти искат някакви курсове дори и за 6 месеца да си изкарал и при тях... :y:
You're responsible for your actions, not for your intentions.


07.2010 - Док. Виена
31.03.2011 - Интервю Виена
29.04.2011 - Док. Букурещ
28.05.2011 - Баркодове
30.01.2012 - Мед. формуляри
02.03.2012 - Мед. преглед
03.08.2012 - Виза
warthog
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:22 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от warthog »

Май няма да има посрещане на Нова Година в Канада. :)
Дано поне успеем за Великден.
Като гледам статистиките от предишни години, май трябваше да сме получили мед. формуляри.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от mufc »

За мен около Великден ми е екстра :y:
А статистиките отдавна не са това, което бяха :D
Manchester United Football Club
warthog
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 3:22 pm

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от warthog »

За теб е екстра. За мен обаче не е.
Все още има надежда. Ако до краят на този месец започнат да се получават формулярите, може и да успеем до ноември, декември
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Документи Букурещ - Пролет 2011

Мнение от sudju4e »

Ооо моля ви господа и дами хич да не чувам такива дати от сорта на Великден догодина - заминаваме октомври най-късно ноември всички заедно вече сме запазили чартърен полет за Бг група ;)
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Публикувай отговор