Как да си докажа стажа.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
hvasilev
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:21 am

Как да си докажа стажа.

Мнение от hvasilev »

Здравейте,

Случаят ми е следният. Работех няколко години в една фирма. Фирмата фалира и работодателят изчезва ( не ми дава трудовата книжка ).Няма вариант да си взема книжката от него. Как да си докажа стажа пред имиграционните ?
( Осигуряван съм от фирмата през целия период на стажа ).

Поздрави, Хрис.
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

Re: Как да си докажа стажа.

Мнение от thunderbolt »

Отиваш в Ной и за 12 лв. ти издават служебна бележка за целия стаж, който имаш,обясняваш им какъв е случая и те ще ти обяснят. Не знам дали те могат да ти направят нова трудова книжка, нямам идея. Но на служебната бележка пише всичко.
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Как да си докажа стажа.

Мнение от sudju4e »

Така и така за процедурата ще ти трябва да си извадиш документа, за който ти говори thunderbolt. Лошата новина е, че (поне при мен беше така), за да ти издадат това удостоверенеие ще ти искат трудовата книжка и така отново стигаме до безхаберния ти бивш работодател, който е духанл с книжката ти. Така че варианта е да отидеш в Инспекцията по труда и да обясниш каква е ситуацията - те трябва да ти издадат нова книжка и там да ти бъде нанесен трудовия стаж по данните, които има в НОИ :)
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Как да си докажа стажа.

Мнение от bp_de »

1 съвет и от мене.
Вместо да ходиш по мъките по наще служби -напиши си сам препоръка от работодателя.
Кандците няма как да го проверят и с гаранция ще го приемат такъв документ щото кандидат емигрантите от много страни в света само по тоя начин удостоверяват трудов стаж щото тъпотията наречена трудова книжка съществува маи само в БГ.
Другия проблем които съществува е че тия хаивани от НОИ може да ти напишат че си упражнявал професия А а ти си упражнявал професия Б и т.н и т.н
hvasilev
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:21 am

Re: Как да си докажа стажа.

Мнение от hvasilev »

Здравейте и благодаря за отговорите

Идеята на служебната бележка от НОИ не е ли да ми потвърди това което е написано в трудовата книжка? Тоест няма ли да стане фал ако реално си напишасам данните в трудовата книжка и след това изкарам служебната бележка ?

Поздрави, Хрис.
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Как да си докажа стажа.

Мнение от sudju4e »

bp_de написа:1 съвет и от мене.
Вместо да ходиш по мъките по наще служби -напиши си сам препоръка от работодателя.
Кандците няма как да го проверят и с гаранция ще го приемат такъв документ щото кандидат емигрантите от много страни в света само по тоя начин удостоверяват трудов стаж щото тъпотията наречена трудова книжка съществува маи само в БГ.
Другия проблем които съществува е че тия хаивани от НОИ може да ти напишат че си упражнявал професия А а ти си упражнявал професия Б и т.н и т.н
Това което ти казва bp_de да си напишеш сам е препоръката, а не трудовата книжка, но имиграционните са запознати с нашите трудови книжки и удодтоверенията от НОИ така, че единствения начин да се сдобиеш с трудова книжка, като изключим варианта да си я намериш от стария работодател е този да отидеш в месната инспекция по труда, за да ти издадат нова трудова книжка в която да ти впишат целия стаж, след което вече ще можеш да си изкараш удостоверение от НОИ
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Публикувай отговор