СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
dunski
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Фев 23, 2011 8:57 am

СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от dunski »

Моля споделете, ако събирам необходимите точки за Квебек, до колко има значение това дали съм семеен или не?
Чувъл съм, че за Квебек търсели повече семейства. Имах едни познати преди време, които кандидатсваха за Квебек. Бяха женени, и двамата бяха с търсени професии, опит, образование всичко. И не получиха визи. Една от причините според тях беше, че нямали още деца. Това беше преди 5-6 години сега вече те са в Англия.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от azzura »

Няма значение нито дали си семеен, нито дали имаш деца ако събираш необходимия брой точки. Това не бива да те притеснява :)
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 5:42 pm, променено общо 1 път.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от azzura »

Там имат значение личните ти качества :)
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 5:42 pm, променено общо 1 път.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от azzura »

Пуф, знам ли и аз? Само мога да предполагам, например дали си наясно какво те чака там, дали си наясно с икономическата ситуация, пазар на труда, първи стъпки, дали си отстояваш мнението... ей такива работи.
Отделно какво знаеш за Квебек и Канада и езиковите знания.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от pumpy »

mufc написа:Да Azzura, знаеш че имам слабост към този фактор Адаптивност :D :y:

Питам се въз основа на какво един човек , който ще си говори с мен един час, ще ми оценява личните качества?

Официалните текстове съм ги чел, и не ми дават отговори какво точно се оценява за да вземеш пълния актив от 6 точки... обясненията, които дават едни общи такива :D... знаеш за какво говоря :y:
Аз, навремето получих максималния брой точки за адаптивност - френски език, пари при пристигането, търсена професия, ясна идея как да си приравня дипломата по тази търсена специалност.
Според мен е супер субективно, но това е живота тук -трябва за 30 минути да се продадеш :)

Аз като кандидатствах в Университета се чудех как така ще ме преценят за 20-30 минути интервю? Миналата година когато ходих самия аз да интервюирам разбрах как се получава: сяда някой срещу теб и ти след 5 минути имаш мнение за него и което е най-странното и тримата интервюиращи имахме едно и също мнение всеки път за всеки кандидат - общо 8 за деня. Знам ли как се получава......
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от azzura »

Супер пумпи! Остава и ние да се представим добре :party: :sweat:
Последно промяна от azzura на Пет Фев 25, 2011 1:00 pm, променено общо 1 път.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от pumpy »

azzura написа:Супер пумпи! Остава и ние да се представим добре ;( :party: :sweat:
Няма причина да не се представите добре, просто няма такава причина. Когато човек иска нещо и знае начина да го постигне, то той го прави.....Успех
nini
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2003 12:07 pm
Местоположение: Longueuil

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от nini »

как разбра колко то4ки си полу4ил за адаптивност при положение, 4е никой не ти дава FEWAL-a (така ли се казва6е |( ) :^)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от pumpy »

nini написа:как разбра колко то4ки си полу4ил за адаптивност при положение, 4е никой не ти дава FEWAL-a (така ли се казва6е |( ) :^)
Човека ми го каза на интервюто - друго не ми обясни, но ми каза, че ми дава максимално точки за адаптивност, защото според него ще се справя добре там.....
Между другото си спомням, че и тя( беше жена май) си беше написала домашното и интервюира жена ми и на испански, защото бяхме писали, че тя говори испански - направи ми невероятно впечателние.....
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от martatabs »

dunski написа:Моля споделете, ако събирам необходимите точки за Квебек, до колко има значение това дали съм семеен или не?
Ако ги събираш, какво ти пука дали си женен или не?
dunski написа:Бяха женени, и двамата бяха с търсени професии, опит, образование всичко. И не получиха визи.
Или те лъжат за причината, или преди 5-6 години се е държало повече на семействата, което не ми се вярва....и пак се връщаме на вариант едно. :crazy:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от Kan_Tangra »

хаха, много ясно, че на 1.
Аз кандидатствах преди около 7г. Сам. Нямаше проблеми.

При положение, че ясно е записано какво се изисква и какво не е абсурдно да се създават легенди.

За да не те вземат обикновено си има сериозна причина. И тя не е щото изпитващия станал на криво тоя ден.
Това само хора, дето не обичат истината в очите могат да си фантазират.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от Vladislav »

pumpy написа:: сяда някой срещу теб и ти след 5 минути имаш мнение за него
Даже и след 3-4 минути би трябвало да си готов с мнението си! Веднага си личи дали ще става на работа или не въпросният кандидат! Това е въпрос на опит от твоя страна!
Човек е това, което мисли.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: СЕМЕЙНИ ИЛИ НЕ!

Мнение от ablood »

Vladislav написа:Даже и след 3-4 минути би трябвало да си готов с мнението си! Веднага си личи дали ще става на работа или не въпросният кандидат! Това е въпрос на опит от твоя страна!
Toва е абсолютно наивно. Професионалните интервюиращи са наясно, че има много артисти, които парадират впечатляващ опит, който реално е горчив опит на хора, изритвани многократно поради тотална неспособност да взимат адекватни решения.
Именно за това са измислени препоръките и телефоните.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор