Дипломи и Канада

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
lancaster.fleming
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Фев 11, 2011 1:11 pm

Дипломи и Канада

Мнение от lancaster.fleming »

Здравейте.
Има много хора на които не им достигат точки за това са принудени да търсят не много законни начини за получаването им. Визирам фалшивите дипломи. Знам че има много хора които биха заклеймили подобен начин но по някога той е единствения възможен.
Въпроса ми към вас е следния. Проверяват ли се дипломите? Ако да по какъв начин? И има ли някой който да е бил хващан с не истинска диплома?
Благодаря за вашето внимание. Моля тези които искат да превърнат въпроса ми в морална дискусия да не пишат по темата.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Дипломи и Канада

Мнение от emili_vn »

Всяка диплома си има регистрационен номер, по който в Министерство на образованието лесно може да се провери. Аз лично не бих направила подобно нещо и не те съветвам да го правиш. По-добре учи още една година магистратура или в професионален център и се сдобий по нормален начин с нужната ти квалификация - аз лично така направих (завърших втора магистратура с нужната специалност и очаквам връчването на дипломата), а съпругът ми учи в професионален център и вече има удостоверение за професионална квалификация за професията, която упражнява от няколко години.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: Дипломи и Канада

Мнение от mishka77 »

Здравей-аз знам хора,които са със фалшиви дипломи и са преминали процедурата(но това е било преди години) В момента съм чувала,че проверяват по обстойно нещата,но незнам дали всички кандидати,или ако се усъмнят в нещо.Обикновенно тези с ВИНС проверяват-така знам. Друго,което мога да ти кажа,е че проверяват по-обстойно на ниво Букурещ-има случаи когато преминават успешно интервюто но в Букурещ ги"хващат" :) Моя съвет, е да си натрупаш точки от други места-не рискувай така,че току виж накрая на Дунава се удавиш.....
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Дипломи и Канада

Мнение от emili_vn »

Пък точките можеш да си събереш с добро ниво на френския, което много хора постигат за период 6 месеца до година, като през това време вече са подали документи и са в процедура, т.е. нещата вървят едновременно и не се губи време.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
PRECEDENT
Деактивиран
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 4:08 pm

Re: Дипломи и Канада

Мнение от PRECEDENT »

Това е сайта на МОН с регистрите. Това с проверката по номер е пълна измишльотина.
http://www.minedu.government.bg/left_menu/registers/"
Но ако поискат могат да ги проверят по официален път:
http://www.minedu.government.bg/left_me ... _services/"
Ако ще правиш фалшификат трябва да е заверен във ВУЗ-а и задължително да го придружава бележка от МОН по този начин едва ли ще има пр.... Но все пак всичко е впрос на късмет...
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Дипломи и Канада

Мнение от emili_vn »

PRECEDENT написа:Това е сайта на МОН с регистрите. Това с проверката по номер е пълна измишльотина.
http://www.minedu.government.bg/left_menu/registers/"
Но ако поискат могат да ги проверят по официален път:
http://www.minedu.government.bg/left_me ... _services/"
Ако ще правиш фалшификат трябва да е заверен във ВУЗ-а и задължително да го придружава бележка от МОН по този начин едва ли ще има пр.... Но все пак всичко е впрос на късмет...
Измишльотина е за незапознатите, незнаещите и тези, дето си мислят, че всичко дето хвърчи се яде. Това, че не е изведен регистър на сайта не значи (никъде не съм казала, че проверката се прави на сайта), че в министерство на образованието няма регистър, в който се вписват всички издадени дипломи (дипломата има серия и номер, а също така и регистрационен номер и дата). Да не говорим, че от 01.06.2009 г. дипломите се издават с холограмен стикер, който се предоставя от министерството на висшите училища. Т.е. без него няма как да ти издадат диплома дори да си завършил. Чакаш да ти дойде стикера от министерството. А стикерите се предоставят с описани номера след заявка на университета и ако останат излишни се връщат пак с опис по номера и се унищожават.
Дори и по някакъв начин да успееш да завериш фалшификат във ВУЗ-а, което пак не виждам как може да стане, щото и там си имат регистър по години на издадените дипломи, кой от министерството ще ти издаде служебна бележка ми е чудно. А и къде си видял служебна бележка да придружава диплома :rofl: :rofl: :rofl: . И за да те информирам малко ще ти кажа, че всички служебни бележки, удостоверения и справки се издават от образователната институция, издала дипломата. В МОН не правят такива неща - там се подава заявление с приложени съответните документи и те извършват заверка и легализация на дипломи, удостоверения и справки.

Спрете с тия простотии български...това рефлектира върху всички останали, чиито документи са си ок. Като не отговаряте на критериите, направете нещо (учете и придобийте квалификация, натрупайте стаж, научете френски) това да се случи, вместо да мислите за фалшификации.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: Дипломи и Канада

Мнение от mishka77 »

Всички документи са проверяват-дипломите най-вече :)
Хорицата там са професионалисти и работят тази работа от години!
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Дипломи и Канада

Мнение от arogance »

От 2 години насам дипломите се проверяват. Изпраща се факс до учебното заведение.
Поне за моята така бяха направили.
Среща ме една стара позната и ми казва: "Разбрах, че кандидастваш за Канада? :?: Пратиха официален факс в канцеларията на факултета да ти проверим дипломата". Това в Техническия университет във Варна.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
PRECEDENT
Деактивиран
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 4:08 pm

Re: Дипломи и Канада

Мнение от PRECEDENT »

Мила Емили виждам че си много "морален" човек и запален защитник на държавните ценности. Направо се чудя как си решила да напуснеш България с подобни разсъждения? Та нали тук е люлката на живота на хората точно като теб :lol:
А що се отнася до дипломите. Чувал съм че има частни колежи които с/у дарение подпомагат така да се каже бързото получаване на диплома. Но за жалост немога да те ориентирам кои са и как стават нещата. Относно фалшификатите както вече ти казах знам че ги проверяват чрез препоръчени писма до външно министерство или директно до МОМН. Проверка съм чувал че се прави ако се усамнят във валидноста на документа - външния вид. Служебна бележка за валидност на дипломата се изкарва за седмица от МОМН. Начините са описани в сайта на организацията. Ако се насочиш към фалшиви задължително преди плащане изисквай провека в електронния регистър посредством ЕГН. Така ще си сигурен че няма да те измамят. Но моя личен съвет е за толкова пари изкарай м/у народен сертификат за нещо : cisco, Microsoft или нещо такова. Подобни сертификати не изискват особено много време за 3 до 6 месеца и си пушка. Хем ще наваксаш с точките хем ще имаш нещо дето ще ти върши работа и в Канада. А там с бг дипломите най много да отидеш до тоалетната :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Дипломи и Канада

Мнение от azzura »

Трябва да ти кажа, че сиско /майкрософт няма да ти послужи за нищо, най-малкото за имиграция.Така, че освен ако не си пълен гьон с основно образование можеш да преминеш успешно процедурата.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
PRECEDENT
Деактивиран
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 4:08 pm

Re: Дипломи и Канада

Мнение от PRECEDENT »

azzura написа:Трябва да ти кажа, че сиско /майкрософт няма да ти послужи за нищо, най-малкото за имиграция.Така, че освен ако не си пълен гьон с основно образование можеш да преминеш успешно процедурата.
Azzur-че от каде тази информация за два от най-известните международни сертификати за Информационна и комютърна грамотност? Явно имаш свой собствен и сега гледаш да го лансираш :)
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: Дипломи и Канада

Мнение от mishka77 »

Темата стана доста "гореща" :) lancaster.fleming,рискувай....явно както казваш за тебе няма друг начин.Не е най-добрия но....риск печели-риск губи :D Аз не бих рискувала така,но всеки си знае!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Дипломи и Канада

Мнение от emili_vn »

PRECEDENT, пиша в темата, за да обясня на човека как може да се провери дипломата (мисля, че това му беше основния въпрос), както и за колко време може да се сдобие с истинска такава. И не защитавах държавните ценности, а споделях каква е системата, на колко места фигурира една диплома и как може да бъде проверена. Човека това искаше да знае.

А дали ще дам мнение по определен въпрос си е лично мое право и решение. Като не те кефи - не си го слагай на сърцето. Относно разсъжденията си и изводите произтичащи от тях, мога да кажа че до момента не са ме подвеждали. Защо искам да напусна България ли? Ще запазя отговора за себе си, предполагам че можеш да си отговориш и сам (все пак нали си най-умния и лишен от недостатъци в тази тема) - щом можеш да правиш извод за човек от 5 изречения, в които не си вникнал дори. Със сигурност знам какво правя, защо го правя и как да го постигна. А колкото до недостатъците - всеки следва преди всичко да се вгледа в себе си...

Иначе за Cisco академията донякъде си прав - това е международен сертификат, с който в Канада човек може да се сдобие с много добра работа. За процедурата ще важи, ако обучението е с продължителност минимум 1 година (минимум 900 часа), но доколкото знам в тази сфера трябват 2 години и 1800 часа - това, за да се получат евентуално някакви точки. И пак даваш странен съвет - с 3 до 6 месеца обучение в академията няма как да се постигне каквото и да е. За да стигнеш до изпит за сертификат трябва да си минал 4 семестъра, всеки от които трае по около 2 месеца в различните центрове, но това не е всичко. Тези сертификати не са тези, които му трябват. За да се сдобие с международнопризнатите сертификати трябва да мине между 5 и 8 семестъра, което отива на 12 до 16 месеца.
Цитат: Семестри от 1 до 4 дават основни знания за работа с мрежи, като покрива изцяло тематиката на изпитите Network+ и CCNA. Семестри от 5 до 8 дават по-задълбочени знания и подготвят за изпит CCNP
CCNP - Cisco Certified Network Professional (сертифициран от Cisco мрежов професионалист). Изисква по-задълбочени знания и умения.
CCIE - Cisco Certified Internetworking Expert (сертифициран от Cisco мрежов експерт). Получилите този сертификат притежават признати в цял свят експертни умения за работа с различни видове мрежи.

А доколкото разбирам на човека не му се учи, а и може би нищо не разбира от мрежи.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Дипломи и Канада

Мнение от emili_vn »

mishka77 написа:Темата стана доста "гореща" :) lancaster.fleming,рискувай....явно както казваш за тебе няма друг начин.Не е най-добрия но....риск печели-риск губи :D Аз не бих рискувала така,но всеки си знае!
Аз съм на мнение, че е глупаво да рискува и да изиграе шанса си, но човека има глава на раменете и на база на инфото, което получава по въпроса, сам ще трябва да реши.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
PRECEDENT
Деактивиран
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 4:08 pm

Re: Дипломи и Канада

Мнение от PRECEDENT »

Само ще цетирам инфото под отговорите ти:
"Ние - можещите, водени от незнаещите, правим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много от толкова малко и за толкова кратко време, че сме се специализирали да правим всичко от нищо."
То само по се бе си значи доста за човек който го използва за вид представяне пред останалите...
Относно сертификатите си права стандартно обучението трае около 2 години. Но ако се договориш с учебното заведение което предоставя този курс и се събере група от хора които също желаят експресна форма на обучение този срок може да спадне на половина без да се губят часове.
Незнам дали човека разбира от мрежи и компютри но предполагам че има сходни сертификати за сферата в която желае да работи.
За личното мнение също си права, но не си права че се дава без да ти го искат. Тук е разликата м/у Българина и Европееца......
Заключено