Подаване на документи от друга страна.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
karandilla
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 18, 2011 6:18 pm

Подаване на документи от друга страна.

Мнение от karandilla »

Здравейте,

Имам въпрос отностно подаването на документи за имиграция в Квебек.

В САЩ съм от няколко години,но напоследък разглеждам варианта за имиграция в Квебек.

Къде е препоръчително да се пуснат документи-Бъфало или Виена/Букурещ? Къде процедурата минава по-бързо?

Ако подам документи в Бъфало,но се върна в БГ преди да получа или след като съм получил отговор,мога ли да продължа процедурата през Виена/Букурещ?Или трябва да се пуснат документи на ново?

Много ще съм благодарен на хората които имат отговори на въпросите ми.

С най-добри пожелания,

:clap:
toneha
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 10:49 pm
Местоположение: Канада

Re: Подаване на документи от друга страна.

Мнение от toneha »

Здрасти!
И ние сме в САЩ. Започнахме процедурата преди точно една година. Първите документи за сертификати се изпращат в Монреал. На нас ни отне точно 6 месеца, за да получим сертификати по пощата. След това вече вторият пакет документи се пращат в Бъфало, но там процедурата е малко по-бавна и може да ти отнеме до година докато приключи. Мисля, че и на двете места е еднакво бавно :rofl:
Ако подаваш тук, тук трябва да завършиш процедурата. Досието ти не може да бъде прехвърлено в друго консулство. Така поне ни отговориха от Бъфало, тъй като на сертификата за селекция ти е записано консулството, в което трябва да подадеш за виза.
Дано съм била полезна ;)
Ако имаш още въпроси, питай!
Първи пакет документи: 14.01.2010 Монреал
Акюзе: 06.02.2010
Писмо чакане на решение: 31.05.2010
CSQ по пощата: 14.07.2010
Втори пакет документи: 11.08.2010 Бъфало
Баркодове и медицински: 15.12.2010
Медицински направени: 21.12.2010
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Подаване на документи от друга страна.

Мнение от optics »

По мое време в Бъфало ставаше по-бързо отколкото в Букурещ. Един приятел беше чакал общо 11 месеца. Хубуу - подадох и аз там. Е, къв беше тоя късмет не знам - чакането отиде 43 месеца (така и не се разбра защо). Междувременно сумати народ мина през Букурещ доста по-бърже. Извод - статистиките са едно, а какво ще се случи точно с тебе - съвсем друго.
Но и тогава си беше така - Ако си подал в Бъфало, не може да те викат на интервю в Букурещ (и обратното :-)
Опа - аз говоря за федерална а то там вече нещата са други.. па и ти питаш за Кебек.
Но основната идея е същата.
По-пресните да кажат.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
karandilla
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 18, 2011 6:18 pm

Re: Подаване на документи от друга страна.

Мнение от karandilla »

Здравейте,

И Ви благодария за готовността да пишете.

"toneha",мерси за информацията.Това е интересно.Не знаех,че има вариант документи да се подават в Монтреал! :?: Като влезна в сайта на Квебек ми излиза че в Бъфало се пускат документи на хора пребиваващи в САЩ .
Къде е по-добре да се пратят? Колко време отнема средно от началото до края на процеса?

Успех с вашите документи.

Мерси още веднъж,

:clap:
toneha
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 10:49 pm
Местоположение: Канада

Re: Подаване на документи от друга страна.

Мнение от toneha »

Здрасти, то не е вариант, а е задължително да се пратят документите в Монреал, от Бъфало не могат да ти издадат сертификат за селекция. В официалният сайт се говори за две неща: official immigration application и application for permanent residence. Първото отива в Монреал, а второто в Бъфало. Все едно едното е Виена, другото Букурещ.
Не мога да ти кажа колко отнема средно, тъй като и ние все още не сме завършили процедурата. Имаше едно момче от Бг, което също подаде от САЩ и на него му отне точно една година от първите документи до взимането на виза.
Успех!
Първи пакет документи: 14.01.2010 Монреал
Акюзе: 06.02.2010
Писмо чакане на решение: 31.05.2010
CSQ по пощата: 14.07.2010
Втори пакет документи: 11.08.2010 Бъфало
Баркодове и медицински: 15.12.2010
Медицински направени: 21.12.2010
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: Подаване на документи от друга страна.

Мнение от thriller »

Абе да попитам ако е удобно,защо бегате от щатите бе хора?
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Подаване на документи от друга страна.

Мнение от emili_vn »

Защо да не бягат? Кат не ги кефи вече там, защо да не опитат нещо друго. За всичко си има причини - документи, визи, отказ от гражданство, дълга процедура по получаването му, срината икономика, спукан сапунен мехур и т.н.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: Подаване на документи от друга страна.

Мнение от thriller »

emili_vn

Само не ме убеждавай,че някой със зелена карта би тръгнал за Канада да става резидент там.Факт е,че карта на резидент се взима много по-лесно в Канада отколкото някой с работна виза би взел зелена карта в САЩ.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Подаване на документи от друга страна.

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 5:32 pm, променено общо 1 път.
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: Подаване на документи от друга страна.

Мнение от thriller »

mufc

От човек като теб,който е бил там и знае за кво иде реч мога да приема отговора за верен.Но ако спечеля зелена карта не бих отказал да замина.Може би защото не знам къде отивам.Но същото може да се каже и за Канада.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Подаване на документи от друга страна.

Мнение от emili_vn »

Аз лично ако имам зелена карта за щатите и виза за Канада, ще избера Канада. Може би заради познанията си по икономика, информацията от хора, които са били или все още са в щатите и анализ на новини, статистика и т.н. Предпочитам да уча още 1-2 години и да си бачкам като нормален човек по 7-8 часа на ден в Канада, отколкото да работя на 2-3 места по сто часа на ден в щатите - това и тук си го правя и със сигурност стандарта ми на живот е по-висок, отколкото би бил, ако го правех в щатите. Лично мое мнение и разбиране. Не искам да давам акъл на никого. Все пак всеки прави даден избор на база на разбиранията си, информацията, с която разполага и знанията, придобити през съзнателния си живот.
Последно промяна от emili_vn на Пет Яну 21, 2011 3:24 pm, променено общо 1 път.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
toneha
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 10:49 pm
Местоположение: Канада

Re: Подаване на документи от друга страна.

Мнение от toneha »

Напълно съм съгласна с Емили! Толкова ми е писнало от тая Америка и смотаната им система с визите. И ние сме решили ако спечелим зелена карта и имаме виза за Канада да изберем Канада! Тук бачкаш като побъркан, за да имаш кола и къща и да нямаш никакво време за семейството си. Подложени сме на постоянен стрес. Образованието е ужасно скъпо, колкото и да събираш все нямаш достатъчно за един семестър, да не говорим, че за нас имигрантите тук почти събота и неделя не съществуват като почивни дни. От всичко, което до тук знам за Канада страшно много ми се иска да имаме визи и да сме вече там!!!!
Първи пакет документи: 14.01.2010 Монреал
Акюзе: 06.02.2010
Писмо чакане на решение: 31.05.2010
CSQ по пощата: 14.07.2010
Втори пакет документи: 11.08.2010 Бъфало
Баркодове и медицински: 15.12.2010
Медицински направени: 21.12.2010
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Подаване на документи от друга страна.

Мнение от bp_de »

toneha написа:Напълно съм съгласна с Емили! Толкова ми е писнало от тая Америка и смотаната им система с визите. И ние сме решили ако спечелим зелена карта и имаме виза за Канада да изберем Канада! Тук бачкаш като побъркан, за да имаш кола и къща и да нямаш никакво време за семейството си. Подложени сме на постоянен стрес. Образованието е ужасно скъпо, колкото и да събираш все нямаш достатъчно за един семестър, да не говорим, че за нас имигрантите тук почти събота и неделя не съществуват като почивни дни. От всичко, което до тук знам за Канада страшно много ми се иска да имаме визи и да сме вече там!!!!
Е ти ако мислиш че в Канадско къщите са без пари и 1 семестър струва 100долара..... също така пак огромна част от хората си работят и те събота ,неделя....
toneha
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 10:49 pm
Местоположение: Канада

Re: Подаване на документи от друга страна.

Мнение от toneha »

bp_de написа:
toneha написа:Напълно съм съгласна с Емили! Толкова ми е писнало от тая Америка и смотаната им система с визите. И ние сме решили ако спечелим зелена карта и имаме виза за Канада да изберем Канада! Тук бачкаш като побъркан, за да имаш кола и къща и да нямаш никакво време за семейството си. Подложени сме на постоянен стрес. Образованието е ужасно скъпо, колкото и да събираш все нямаш достатъчно за един семестър, да не говорим, че за нас имигрантите тук почти събота и неделя не съществуват като почивни дни. От всичко, което до тук знам за Канада страшно много ми се иска да имаме визи и да сме вече там!!!!
Е ти ако мислиш че в Канадско къщите са без пари и 1 семестър струва 100долара..... също така пак огромна част от хората си работят и те събота ,неделя....
Евала ти на прозорливостта и остроумието!
Първи пакет документи: 14.01.2010 Монреал
Акюзе: 06.02.2010
Писмо чакане на решение: 31.05.2010
CSQ по пощата: 14.07.2010
Втори пакет документи: 11.08.2010 Бъфало
Баркодове и медицински: 15.12.2010
Медицински направени: 21.12.2010
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Подаване на документи от друга страна.

Мнение от emili_vn »

toneha, :y:
Не мога да разбера защо някои си мислят, че други пасат трева. То е ясно, че безплатен обяд няма. Интересно защо статистиката е много търсена и в щатите, и в Канада - може би защото дава чудесни параметри и данни за сравнителен анализ, от който можеш да си направиш съответните изводи...но ние тук не сме свикнали да гледаме такива неща и да разсъждаваме върху тях. При нас важи правилото - око да види, ръка да пипне...и да си чупим главите, за да преоткриваме всеки път топлата вода.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Публикувай отговор