Плащане с чек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
iliyana74
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 8:14 am
Местоположение: Варна

Re: Плащане с чек

Мнение от iliyana74 »

Ех благодаря ти успокоих се.........успех на всички!!!
01.09.2011 - Varna
02.09.2011 - DCS Vienne
24.11.2011 - Осребрен чек
22.02.2012 - Accusé de réception
reindeer
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 3:59 pm

Re: Плащане с чек

Мнение от reindeer »

Здравейте,
от прочетеното тук и на сайта http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html" е ясно, че получател на чека трябва да е Ministre des Finances du Quebec. За мен обаче остана неясно кой адрес се нанася в полето адрес на получателя в самото искане за издаване на чека. След посещение в Уникредит Булбанк Варна ми показаха наскоро попълнен формуляр в който адреса беше на министерството в Квебек, а именно 12, Rue Saint-Louis, Quebec G1R 5LR, Quebec, Canada. Този адрес ли се нанася или адреса, където се изпращат документите във Виена?
документи Виена - 19.09.2011
интервю - 30.05.2014
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Плащане с чек

Мнение от martatabs »

reindeer написа:След посещение в Уникредит Булбанк Варна ми показаха наскоро попълнен формуляр в който адреса беше на министерството в Квебек, а именно 12, Rue Saint-Louis, Quebec G1R 5LR, Quebec, Canada. Този адрес ли се нанася или адреса, където се изпращат документите във Виена?
Адреса на който се изпращат документите, и по точно:
Bureau d'immigration du Québec à Vienne
a/s de l'Ambassade du Canada
Laurenzerberg 2/1/2
A-1010 Vienne
AUTRICHE
reindeer
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 3:59 pm

Re: Плащане с чек

Мнение от reindeer »

martatabs написа:
reindeer написа:След посещение в Уникредит Булбанк Варна ми показаха наскоро попълнен формуляр в който адреса беше на министерството в Квебек, а именно 12, Rue Saint-Louis, Quebec G1R 5LR, Quebec, Canada. Този адрес ли се нанася или адреса, където се изпращат документите във Виена?
Адреса на който се изпращат документите, и по точно:
Bureau d'immigration du Québec à Vienne
a/s de l'Ambassade du Canada
Laurenzerberg 2/1/2
A-1010 Vienne
AUTRICHE
Благодаря за бързия отговор :)
Всъщност щях да съм изпратил чека досега с адресант Ministre des Finances du Quebec точно на посочения от теб адрес във Виена, когато на място ми показаха попълнен формуляр с искане за чек и адреса там беше в Квебек..Иначе за документите е ясно, че трябва да се пратят заедно с чека на адреса който е във Виена. Но тая бланка с адреса на чека в Квебек ме обърка доста ;)
документи Виена - 19.09.2011
интервю - 30.05.2014
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Плащане на такса с чек

Мнение от minchev »

здравеите,искам да попитам имали някои който е плащал с чек и колко след пращането на докоментите е бил осребрен чека.Пратили сме докоментите на 28.10.2011.
И друг вапрос,имам ли шанс за интерю през март.Благодаря на всички.
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Плащане на такса с чек

Мнение от naskoAH »

minchev написа:здравеите,искам да попитам имали някои който е плащал с чек и колко след пращането на докоментите е бил осребрен чека.Пратили сме докоментите на 28.10.2011.
И друг вапрос,имам ли шанс за интерю през март.Благодаря на всички.

minchev добавил съм Ви в статистиката . На твоите въпроси, отговор можеш и сам да си намериш във форума . Търси и чети !

Успех ! :)
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
ramones78
Мнения: 81
Регистриран на: Пон Юли 05, 2010 12:26 pm

Re: Плащане с чек

Мнение от ramones78 »

Здравейте,
за съжаление и нашият чек изтече преди да имаме късмета да получим акюзе... :(
Утре ще отида до банката, за да ми издадат нов чек и ще го изпратя във Виена. Мисля да направя фотокопие на стария чек и заедно с него да изпратя новия чек (като ще напиша на гърба на новия чек имената си и датата на раждане - аз съм водещия кандидат). Необходимо ли е да посочвам някъде имената на съпругата ми, адрес в България или друга информация или двата чека (стар и нов) са напълно достатъчни?
Моля хората, които са се сблъсквали с този проблем и вече са го решили да споделят опита си. :bow: :bow: :bow:
Благодаря ви.
Мъдростта е способността да виждаш бъдещите последици от решенията, които вземаш днес.
kezos
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:04 pm

Re: Плащане с чек

Мнение от kezos »

Относно плащанията с чек попринцип пишете, че чека трябва да е точна сума (в моя случаи водещ+съпруг+дете=699CAD) но на следния линк обаче
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... /index.php"
секция новини "News" пише "For cheque payment: please add 15 euros to the requested amount in order to cover bank endorsement fees" тоест да добавяме по 15 евро за банкови такси.
Какво да правя аз? Утре или най-късно в другиден ще пращам документите.
Док.за Виена-30.11.2011

CSQ-03.06.2013-по пощата
док.до Sydney(N.E.)-18.06.2013
Баркодове-26.08.2013
Покана за медицински-19.09.2013 (направени на 27.09.2013)
Покана за визи-18.11.2013
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Плащане с чек

Мнение от NightMartini »

kezos написа:Относно плащанията с чек попринцип пишете, че чека трябва да е точна сума (в моя случаи водещ+съпруг+дете=699CAD) но на следния линк обаче
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... /index.php"
секция новини "News" пише "For cheque payment: please add 15 euros to the requested amount in order to cover bank endorsement fees" тоест да добавяме по 15 евро за банкови такси.
Какво да правя аз? Утре или най-късно в другиден ще пращам документите.
Привет

Сертифицираният чек се издава в полза на конкретно физическо лице. До момента на изплащане средствата по чека са по сметката на издателят, тоест вие. За тази цел на вас ви се открива чекова сметка в избраната от вас банка. Банката издател декларира, че чекът е валиден и сумата по чека ще бъде изплатена със средствата, които са заделени във вашата чекова сметка. Посочените от вас 15 евро представляват сумата /таксата/ за обработка на чека от страна на банката. Освен това в чековата ви сметка извън тези 699 канадски долара /стойноста на чека/ и 15евро /банковата такса за обработка на чека/ е добре да предвидите по вашата сметка да има допълнително средства в разумни граници / 10-15$/. След като осребрят вашият чек можете да закриете чековата си сметка и да изтеглите остатъка от сумата.
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Плащане с чек

Мнение от irincam1 »

Не съм съгласен с този абзац -е добре да предвидите по вашата сметка да има допълнително средства в разумни граници / 10-15$/. След като осребрят вашият чек можете да закриете чековата си сметка и да изтеглите остатъка от сумата.-просто не е нужно .
Сметнете си точно сумата която е необходима за да ви обработят документите .Не слагайте никакви допълнителни пари .
Ние си изпратихме точната сума и нямаше никакви проблеми .В момента на издаване на чека си плащате таксата която е необходима на банката и това е всичко .Няма логика да вкарвате допълнително пари в чека .
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Плащане с чек

Мнение от NightMartini »

irincam1 написа:Не съм съгласен с този абзац -е добре да предвидите по вашата сметка да има допълнително средства в разумни граници / 10-15$/. След като осребрят вашият чек можете да закриете чековата си сметка и да изтеглите остатъка от сумата.-просто не е нужно .
Сметнете си точно сумата която е необходима за да ви обработят документите .Не слагайте никакви допълнителни пари .
Ние си изпратихме точната сума и нямаше никакви проблеми .В момента на издаване на чека си плащате таксата която е необходима на банката и това е всичко .Няма логика да вкарвате допълнително пари в чека .
Привет
Разбира се, че няма логика да се вкарват допълнително пари в чека. Точно по тази причина съм написал, че стойноста на чека трябва да бъде 699 долара. А допълнителните средства, които съм маркил не са по чека а по чековата сметка. Надявам се сега вече да е ясно. За да ви издадат сертифициран чек трябва да имате чекове сметка а средствата в нея може да превишават сумата на чека. Надявам се да изгладим това неразбиране за да успеем да помогнем на kezos.
Успех
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Re: Плащане с чек

Мнение от 5kov »

Ние отидохме в Уникредит Булбанк,издадоха ни чек с точната сума-тя варира в зависимост дали си сам,двама,с деца,но е сбор само на посочените суми в сайта.НИКАКВИ ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПАРИ НЕ СА НЕОБХОДИМИ!! Банката си взима таксата за издаване на чека и това е.Няма чекова сметка,допълнителни суми и т.н.
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Плащане с чек

Мнение от NightMartini »

ЦКБ издава поимени банкови чекове в канадски долари, тъй като имат кореспондентска сметка в The Toronto Dominion Bank.

http://www.ccbank.bg/www.ccbank.bg2/dis ... eck&sub=40"

В този линк има достатъчно информация за процедурата по издаване на сертифицирани чекове.

Не съм привърженик на споровете. Езикът често е извор на недоразумения. Забравете за моето мнение.
С най-добри чувства
Успех на всички
Публикувай отговор