въпрос за документи на новородено дете

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
misirosi
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 12:25 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: въпрос за документи на новородено дете

Мнение от misirosi »

Здр., визуалната справка за дете, на което няма документ за самоличност е задължителна, само ЧЕ не е задължение на родителите, това си е вътрешна работа на служителите на МВР, няма да изпадам в подробности - няма нужда; добре е да се мине или през гише на паспортна или през служба ГРАО, за да се провери адреса на детенцето, защото от предишната паспортизация има доста грешки и пропуски, за да не се окаже, че сте чакали с детето напразно и са ви върнали, но ако няма опашка в паспортна - няма проблеми.
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: въпрос за документи на новородено дете

Мнение от mare_sr »

Здравейте,
Незнам дали тук е точното място да задам този въпрос, но тъй като съм сравнително нова в този форум, а и в предвид факта, че работя нямам време да изчета всичко, затова ще попитам тук с надеждата някой да ме светне по въпроса.
Как стават нещата, ако когато си подаваш документи сте само двама (аз и съпруга ми), акогато здравйе бозе стигнем до интервю сам вече бремена или напреднала бременост, или ако мине доста време до интевюто даже да сме станали трима :) Или вариянта вече след интервюто да си имаме бебчо, какво следва, за документите и подобие?
Много ще съм Ви благодарна ако някой може да ме светне по този въпрос.
И само да доуточна, смятаме да подадем првъоначалните документи ( до Виена ако не греша) в началото на новата година (2011г.)
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: въпрос за документи на новородено дете

Мнение от Nescafe »

mare_sr здравей!Ако до интервюто си имате бебчо,живот и здраве,плащате таксата обработка към Виена за бебето,правите задграничен паспорт и копие на акт за раждане,превеждате го както другите документи и си ги носите на интервюто.Ще получите 4 точки още.
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: въпрос за документи на новородено дете

Мнение от mare_sr »

mare_sr написа:Здравейте,
Незнам дали тук е точното място да задам този въпрос, но тъй като съм сравнително нова в този форум, а и в предвид факта, че работя нямам време да изчета всичко, затова ще попитам тук с надеждата някой да ме светне по въпроса.
Как стават нещата, ако когато си подаваш документи сте само двама (аз и съпруга ми), акогато здравйе бозе стигнем до интервю сам вече бремена или напреднала бременост, или ако мине доста време до интевюто даже да сме станали трима :) Или вариянта вече след интервюто да си имаме бебчо, какво следва, за документите и подобие?
Много ще съм Ви благодарна ако някой може да ме светне по този въпрос.
И само да доуточна, смятаме да подадем првъоначалните документи ( до Виена ако не греша) в началото на новата година (2011г.)
Ако само съм бремена когато отидем на интервюто, какво следва? И дали няма интервюиращия да ни откаже визи заради този факт?
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: въпрос за документи на новородено дете

Мнение от Nescafe »

mare_sr Не вярвам да ви откажат визи за такова специално събитие!Не ми е известен такъв случай и би било глупаво!Взимате заветните сертификати/ако ви одобрят/на интервюто.Мисля обаче,че само ако си бременна няма да ви дадът тези 4 точки/ако за вас са от значение/.Когато се роди бебчо изпращате споменатите документи и такса и чакате инструкции от Виена.
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: въпрос за документи на новородено дете

Мнение от mare_sr »

Nescafe написа:mare_sr Не вярвам да ви откажат визи за такова специално събитие!Не ми е известен такъв случай и би било глупаво!Взимате заветните сертификати/ако ви одобрят/на интервюто.Мисля обаче,че само ако си бременна няма да ви дадът тези 4 точки/ако за вас са от значение/.Когато се роди бебчо изпращате споменатите документи и такса и чакате инструкции от Виена.

Nescafe, благодаря за отговора ти.
А май, че точно тези 4 точки не ни бръкат, но ще видим де :)
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: въпрос за документи на новородено дете

Мнение от Double Trouble »

В петък вадихме паспорт на бебето и не ни искаха нищо друго освен лични карти на двамата родители, да си платим таксата за издаване (10 лв. + 1 лв. комисионна) и естествено хлапето да се заведе на място.
Малко зор видяхме докато му направят свястна снимка, но те вече си имат някакви системи и за това - бащата кляка и с едната ръка държи бебето, а с другата му подпира главата отзад (нашето е прекалено малко и не може да си я държи само), така че да не се виждат ръцете и след 6-7 опита успяха.
Това е в паспортната служба в Слатина, но предполагам, че същото ще важи навсякъде.
Опс, забравих - и акта за раждане на детето + 1 копие, което остава за тях.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
litlefish
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 6:12 pm

Re: въпрос за документи на новородено дете

Мнение от litlefish »

Ние правихме запитване до Виена как се процедира ако се появи бебе след подадени документи.Отговориха ни че трябва да се изпрати писмо с евентуалната дата на раждане .След раждането-акта за раждане, снимка и такса за новия член на семейството.
Нашия син беше на 4 месеца когато подадохме документи, но не съм правила задграничен паспорт.Не са го искали и до датата на интервюто.На самото интервю ме попитаха за такъв паспорт на детето и аз обясних че ако получим сертификати ще му извадим паспорт.Нямаше проблеми .(на самото интервю още не беше категоричен че ще ни откажат молбата)
DrHouse
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Яну 22, 2015 6:26 am

Re: въпрос за документи на новородено дете

Мнение от DrHouse »

Здравейте, някой знае ли как става в момента документите на дете родено в България.
Да кажа предисторията. Аз съм канадски гражданин, а жена ми взе виза месец преди да роди по стандартна процедура, не съм я спонсорирал. Въпроса е че трябва да влезне в Канада преди 08 Юни 2016г.
Ако някой може да помогне с някаква информация, ще съм много благодарен.

Поздрави
DCS Виена: 08.2011
Accusé de réception: 07.2012
Интервю 09.2013 - Успешно
Медицински 02.07.2014
Искане на допълнителни документи: 16.06.2015
Покана за Виза 31.07.2015
Публикувай отговор