За чакащите интервю

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

За чакащите интервю

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 5:47 pm, променено общо 1 път.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: За чакащите интервю

Мнение от tonich »

Предлагам направо да направим протест пред посолството в Букурещ!
А-ма-ха,.. ще ми се мотаят там!.. :@
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: За чакащите интервю

Мнение от hadministratora »

mufc написа:Хора нас реално погледнато не ни интересува какви административни проблеми си имат служителите във Виена.
Това което ни интересува са бързи срокове.
Предлагам всички ние чакащите за интервюта да им дадем зор със повече обаждания по телефона или с повече мейли.
Колкото повече хора им досаждаме толкова по-добре.
Ако ще нека им се доповръща от нас, но на мен ми писна с това чакане.
Служителите във Виена, пък, не ги интересува какво вас ви интересува!
Единственото, с което можете да ги притиснете е срок, който са надвишили. Трябва обаче да сте наистина сигурни, че срока, който си представяте съвпада с написаното в нормативните актове :)

Успех!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За чакащите интервю

Мнение от ablood »

Доста странна идея е да губиш времето на някой, които и без това закъснява?!?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
choky
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:06 pm

Re: За чакащите интервю

Мнение от choky »

Оптимисти....... ;)
Дори и да са надви6или срока....в тях е хляба...и в тях е ножа....

Странна идея наистина...

Mufc, с риск да се повторя, но...ако на теб от това чакане за процедурата ти е писнало....бъди сигурен / сигурна че много скоро след пристигането ти тук....6те ти писне пак.....
Умея да мълча на седем езика
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: За чакащите интервю

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 5:48 pm, променено общо 1 път.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: За чакащите интервю

Мнение от loginn »

mufc написа:Все пак да споделя че днес пак звънях и ми казаха че все още няма яснота кога точно ще е следващата сесия.
Повече няма да звъня, просто няма смисъл.
Tout vient à point à qui sait attendre.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: За чакащите интервю

Мнение от pavelyankov »

Kъм автора на темата: Не знам във вашето акюзе какво пише, но в нашето пишеше, че следващата стъпка от тяхна страна е да ни поканят на интервю в София. Без да са упоменати срокове и дати. Също и да сведем кореспонденцията с тях до минимум, освен ако не е нещо от изключителна важност.
Така, че не виждам с какво могат да помогнат едни непрестанни обаждания по телефона до Виена. По-скоро съм склонен да си мисля, че твърде лесно даваните сертификати за селекция са довели до затрупване с работа чиновниците в Букурещ и затова има всеобщо забавяне на процедурата. И затова очаквам цедката тоя път да бъде много по-ситна.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: За чакащите интервю

Мнение от Nescafe »

blaster Незнам на кое казваш лесно давани сертификати,но на последното интервю лято 2010 половината кандидати бяха с откази.Нещо като 50:50 се получи.Забавянето в Букурещ няма нищо общо с Виена.Това са 2 независими една от друга институции,независимо,че обслужват една идея.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: За чакащите интервю

Мнение от pavelyankov »

:?: Мислех, че и Виена, и Букурещ са към едно министерство. И не виждам да съм писал, че на българи се дават лесно сертификати.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: За чакащите интервю

Мнение от thriller »

mufc

Не се ядосвай бе пич.Всичко ще си дойде на мястото.Всички чакаме интервютата,но пък едно такова забавяне ти помага да се съсредочиш върху френския.А на съфорумците не се обиждай.Аз тези които са в БГ ги разбирам ма най се гневя на специалистите които вече са в Канада и от там дават много акъл.Бих споменал само она Аблоуд ли беше или нещо от сорта.Нека знае,че ми е много анти от кактро го прочетох в тоя форум преди почити година.Много нагло човече.
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: За чакащите интервю

Мнение от thriller »

Nescafe

Извинявай,но по какво съдиш,че 50% са получили отказ?Ако е заради интервюиращия Рада мисля,че бъркаш.Ако се позоваваш на този форум също бъркаш.Тук сме регистрирани една малка част от тези които кандидатстват.Много от кандидатите само четат без да са регистрирани.Реалната бройка на кандидатите е може би около 1500 човека на година,а може би и повече,така бях чел някъде из нета.Просто изказвам мнение.
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Re: За чакащите интервю

Мнение от desiR »

thriller написа:Аз тези които са в БГ ги разбирам ма най се гневя на специалистите които вече са в Канада и от там дават много акъл.
Здравейте! Позволявам си да се намеся в дискусията САМО И ЕДИНСТВЕНО с цел да ви приближа поне мъничко до реалните ситуации преди и след кацането в Канада. Предварително уточнявам, че това е само мнение на база личните ми и съвсем пресни преживявания. Незнам, кой с какви подбуди се изказва, когато вече е в Канада, но повечето от нас, които вече сме тук НЕ мисля, че можем да сме специалисти ПО ВАШИЯ ЖИВОТ И ЧУВСТВА. Можем обаче със сигурност да кажем, че тук в началото никак не е лесно и ако има нещо, което е от помощ, то е ТЪРПЕНИЕ И ДОБЪР ЕЗИК - ПОНЕ ЕДИНИЯ ОТ ДВАТА.
Съвсем скоро бяхме във въртележката на чакащите, на тези със загубени акюзета и покани и пр. И по това време и аз се дразнех, като някой от Канада се включваше с наставления от рода "наблягайте на езика", "много сте нетърпеливи" и пр. и то когато аз съм била супер изнервена от някаква "несправедливост" и съм си мислела, че това се случва само на мен или на хората от моята сесия. Сега, след 5 месеца престой тук (може би най-важните от цялото приключение Канада, най-тежките и най-интензивните откъм тичане и емоции), и аз бих ви казала същото: Още в първия ден след кацането силно ще усетите, че нещата са много по-различни отколкото сте си ги представяли във всякакъв смисъл. И ще разберете, че адаптацията трябва да започне ОЩЕ ПО ВРЕМЕ НА ПРОЦЕДУРАТА В БЪЛГАРИЯ! А това включва именно отношенията ви с канадските институции. Ние искаме да участваме в тяхната пиеса и трябва да играем по техния сценарии. Естествено, че всеки от нас пристига с различен "багаж" (чувства, надежди, капацитет) и това до голяма степен предопределя пътя му тук (или в самата процедура), но си има ОБЩИ прагове и задължения и за Канада всички сме ЕДНАКВИ - по време на процедурата и в първите периоди тук. И дори мисля, че това е едно от най-хубавите неща на тази страна.
Споделяйте страховете и емоциите си във форума, така на човек му олеква, а и често като чуе други гледни точки избистря своята. Но не очаквайте да бъдете разбрани и подкрепени напълно, просто защото това е невъзможно. Освен, че сме различни хора, сме и на различен етап от темата. Бъдете сигурни, че тези, които сме в Канада помним "вашите" тревоги, но от позицията на времето и опита тук, се опитваме да ви ги спестим.
Иначе начинанието Канада си заслужава, така че дерзайте и бъдете готови да дадете от себе си толкова, колкото ви се иска да получите :)
УСПЕХ!
27.05.2009 DSC Виена
17.06. Accusé
29.10. Покана за интервю по е-mail (по пощата-ЗАГУБЕНА!)
03.12. Интервю
16.12.DRP Букурещ
20.01.2010 Баркодове
19.02.Медицински 15.03 OK
13.05.Покана за визи
07.06. ВИЗИ
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: За чакащите интервю

Мнение от ZanzibarHero »

desiR написа:
thriller написа:Аз тези които са в БГ ги разбирам ма най се гневя на специалистите които вече са в Канада и от там дават много акъл.
... Позволявам си да се намеся в дискусията САМО И ЕДИНСТВЕНО с цел да ви приближа поне мъничко до реалните ситуации преди и след кацането в Канада. ... тук (в Канада) в началото никак не е лесно и ако има нещо, което е от помощ, то е ТЪРПЕНИЕ И ДОБЪР ЕЗИК - ПОНЕ ЕДИНИЯ ОТ ДВАТА.... Още в първия ден след кацането силно ще усетите, че нещата са много по-различни отколкото сте си ги представяли във всякакъв смисъл. И ще разберете, че адаптацията трябва да започне ОЩЕ ПО ВРЕМЕ НА ПРОЦЕДУРАТА В БЪЛГАРИЯ!
За нетърпеливите да дойдат в Канада, най-бързият път е да се свържат с имиграционен адвокат в Канада, и да си купят самолетен билет. Може и в обратен ред, но поради демократичния статут на България, по-добре е адвокатския съвет да предхожда полета. Няма да бъдат нито първите, нито последните, които се опитват да "прескочат" опашката за имиграция в Канада по тази процедура.

По-търпеливите могат да използват момента със слабия пазар на труда в Канада, за да натрупат повече работен опит в каквато и да е област в България, и да опитат да си осигурят, колкото се може по-добро финансиране на първите месеци в Канада. Търсенето на познати и роднини в Канада, готови да помогнат за първоначалната адаптация, също може да започне преди интервюто или визата...
Nescafe
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 4:14 am

Re: За чакащите интервю

Мнение от Nescafe »

blaster Мислех, че и Виена, и Букурещ са към едно министерство
И на мен ми се искаше да вярвам,че е така.А един от най-красноречивите факти ,че не е точно така е този,че плащаш два пъти такси за разглеждане на документи.Веднъж към Виена в началото и втори път към Букурещ за да продължиш :)
Публикувай отговор