Kade e za predpchitane USA ili Canada?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
mitaka
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 12:44 am
Местоположение: Chicago USA
Обратна връзка:

Kade e za predpchitane USA ili Canada?

Мнение от mitaka »

Nai-posle i as moga da se pohvalia sas visa, samo che statska (lotaria zelena karta) :P . Sa canadskata visa shte tiabva oshte da pochakam, sashtoto vav momenta sam na nivo "Certificat de selection du Quebec". Predstoiat medizinski i oshte minimum polvin godina chakane :( . KAKVO DA PRAVIA SPORED VAS ! :roll:
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Pii mnogo bira priateliu, 4e tuk e skupa :)

A inache temata ve4e beshe mnogo raziskvana. Otidi tam, nakudeto te vle4e surceto..
Kudeto imash pove4e priateli, kudeto preceniavash, 4e 6te se 4uvstvash po-dobre i t.n.
Vajnoto e da si znaesh, 4e go pravish za tvoe dobro.

A za birata ti go kazvam nai-seriozno :beer: :beer: :beer:
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

Мнение от miloto »

Ei Keepera s tazi bora znachi, chovek shte pomisli, che ne e pil ot godini. Shte si navaksash sled 2 sedmitci.
No Keeperat e prav, otidi tam kadeto na teb shte ti e nai-dobre da se ustanocish. Pak posle nikoga niama da e kasno da doidesh i v Canada, ako si reshil da izberesh USA. Az ima takiva priateli, otidoha v USA, jiviaha i uchiha malko i posle kandidatstvaha za Canada.

Taka, che derzai, i ne se pritesniavai

Uspeh
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Preceni kade 6te ti e po-lesno da se adapptira6. V 6tatite ima 6ans da napravi6 pari, no pak canada ti garantira socialna sigurnost. Dori da zamine6 za USA ni6to ne gubi6, sertifikata za quebec vaji tri godini, ako v usa ne ti haresa moje6 da prodalji6 procedurata za canada.
No kakvito i saveti da ti davame tuk, re6enieto triabva da e izcialo tvoe.
Uspeh kadeto i da otide6
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Наскоро имах разговор с една приятелка,коят е емиграц.адвокат точно по този повод-САЩ или Канада.Тя ми каза,че зелената карта не давала автоматично право на жителство,а само право от там да кандидатстваш за такова доколкото аз разбрах...Говорих и с човек,който постоянно пътува из Щатите и той разказваше,че никога не би заминал да живее там...Разказите за богатата Амерка са само мит,измислен от новоемигранти.Тези,които са по-дълго тук-никой не би си и помислил да смени Канада за Щатите...По-скоро потокът е обратен.Животът там е многократно по-труден и по-скъп,така че,по-високите заплати се обезсмислят...Имах и позната,която след 10 год.в Монреал замина за Флорида и едва издържа 1 година...Разказваше,че не мога да си и представя колко е ужасно в сравнение с Канада...Споделяйки с познати колко е трудно човек да направи избор между зелена карта и виза за Канада,абсолютно всичките ми познати са на мнение,че е трудно само за този,който не е видял Щатите.Тези,които са имали възможност да сравнят двете места,винаги избират Канада...
Това са просто споделени мисли по този повод...Решението си е само твое.Знам,че тук има много привърженици на Щатите(интересно,но в по-голямата си част,те само са чували за по-големи заплати и нищо повече,а как се живее на тези заплати с тези цени-мисля че там е по-важния въпрос...)
tania
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Авг 02, 2003 6:33 pm
Местоположение: sofia

Мнение от tania »

Здравей Митак ! Може би греша , но преди няколко срещи в Баба Яга стана дума за отменяне на интервю за по-късна дата . Ти ли си бил? Ако е така пиши някакви потробности / причини , колко време след това получи покана?/. Или пък подобен случай. Благодаря предварително! 8)
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Mitak, saglasen sam uvajaemite saforumnici. Reshenieto si e tvoe, no shte e hubavo da posetish i Canada i USA, za amo jesh da precenish koe e po-dobre. Az lichno haresah USA i pak bih otishal na gosti tam, zashtoto imam suepr priyateli tam, no chestno da ti kaja ne bih jiveyal tam. joy e prava, cenite obezsmislyat visokite zaplati tam, a i takiva geta vidyah, che napravo mi se vze akala. Da ne ti govorya, che vinagi =, kogato izlizah sam mi davaha podorbni instrukcii v koi rayoni na grada izobsht DA NE HODYA. No comment. No, the chice is yours, zavisi na tebe kakvo poveche ti haresva.
kakvoto i da ti e reshenieto, dano da si shtastliv! :beer:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
djredhat
Мнения: 127
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 6:09 pm
Местоположение: Montreal (zasega !!!)

Мнение от djredhat »

JOY написа:По-скоро потокът е обратен.Животът там е многократно по-труден и по-скъп,така че,по-високите заплати се обезсмислят...
ne gi slushai pich, twa sa pylni gluposti.
Edni moi poznati hodiha w Chicago za 2 sedmici towa lqto. Sled kato se wyrnaha tuk, se skysaha da razprawqt kolko bila ewtina hranata tam.
Zaweli gi w nqkakyw SKYP magazin, w koito cenite bili kato w nasheto
"Super C". Ta w momenta w koito se wyrnaha, oitdoha da pazaruwat w "Super C" i kazaha che sa izharchili tolkowa pari za bokluci, kolkoto tam shte im stingat za edna sedmica. Edinstweno po-skypi bili kwartirite.

Sega istoriq nomer 2:
Nashite konsierji (koito sa syrbi) bqha i te na gosti w USA - samo che te w Cleveland. Kato se wyrnaha pyrwite im dumi beha "Eftiniq". I za da ne bydat goloslowni mi pokazaha broshurki kato tezi koito nie tuk poluchawame. Ako nqkoi ot tezi zashtitnica na Kanada mi pokaje w koi magazin mojesh da kupish prahosmukachka za 30 dolara ili 3 paketa po 24 kutiiki Pepsi za 6 dolara, neka se obadi (ama mai nqma da ima mnogo-mnogo jelaeshti). Oswen po-eftinata hrana ,kwartirite tam sa na cena kato tuk. Taka che ne gi slushai tezi deto iskat da te preebat. OSOBENNO ako ne znaesh DOBRE frenskiq, izboryt e qsen ...
alisa
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 1:10 am

usa v/s canada

Мнение от alisa »

moi poznat student v Idaho (USA) beshe platil kato nov shofior insurance za 6 mesetsa 200 dolara. kato doide tuka (v Canada) ne moja da poviarva na ochite si kolko e insurance tuka... vsichki go znaete nali izlishno e da se tsitira. benzina i hranata tam sashto sa po-evtini, tova viarvam che nikoi niama da go ospori. kvartirite - otnositelno e, i tam v golemite gradove e po-skapo, a v malkite kvartirite sa po-evtini. no kakvo da kajem za Toronto, kadeto 1 bedroom goni $1000 a rabota za novi emigranti ima osnovno za 7-8-9 dolara?
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Всеки сам си преценява...
Ще си позволя да напиша моето мнение, без да съм и стъпвал в САЩ и Канада...
Щатите смятат Канада за задния си двор, канадските долари за второ качество пари а канадците - за поизостанали братовчеди...
В Щаите има много повече работа, отколкото в Канада... Парите са повече, цените на основните стоки - по-ниски... Престъпността е по-голяма... За социалните и здравни програми - наши приятели след 3-месечно лутане в Орландо, Флорида успяха да намерят безплатен лекар... Работа си намериха още първата седмица... След 4 месеца си купиха кола... Изобщо не се скъсват от бачкане - кротка и спокойна работа, като в БГ...
А като знам колко са социалните помощи в Канада - около 1000 канадски долара на месец за 3-членно семейство (за какво ще стигнат те? - за наем и храна... А дрехи?...), като четох вав Форума какво се изписа за безплатната им медицина - не знам...
Ние сме тръгнали за Канада, защото ни кефи... Но ако трябваше да избираме между Канада и САЩ - не знам, 50/50...
На твое място бих отишъл в Щатите...и ако не ми хареса, - в Канада... и ако се окаже, че в Щатите повече ми допада - обратно в Щатите...
Успех!
Хубаво е да можеш да избираш! :D
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Rosi

Мнение от Rosi »

..
Последно промяна от Rosi на Пет Сеп 19, 2003 12:34 am, променено общо 1 път.
Miro
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am
Местоположение: United States...baby!!!
Обратна връзка:

Мнение от Miro »

Pi4, kato 4ovek bil i v Amerika i v Kanada ima kakvo da ti kazha, ako iskash mi pishi li4no da vlezem vyv vryzka.
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

Miro написа:Pi4, kato 4ovek bil i v Amerika i v Kanada ima kakvo da ti kazha, ako iskash mi pishi li4no da vlezem vyv vryzka.
Ai Miro, zashto ne spodelish s vsichki, taina li e? Temata e interesna...
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Miro написа:Pi4, kato 4ovek bil i v Amerika i v Kanada ima kakvo da ti kazha, ako iskash mi pishi li4no da vlezem vyv vryzka.
Miro, za nas sashto bi bilo interesno da prochetem mnenieto ti...
Please... :D
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Miro
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am
Местоположение: United States...baby!!!
Обратна връзка:

Мнение от Miro »

...kakvo da vi kazha, njakoi ot syforumcite sa mnogo 4uvstvitelni na tema Kanada, ta zatova neiskam s moeto mnenie po vyprosa da predizvikam emocii. Kojto iska da si polafim po temata da mi pishe e-mail ili li4no.
Заключено