едно питане

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
emis
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 3:09 pm
Местоположение: BG-to

Re: едно питане

Мнение от emis »

Срещата във Еделвайс-а на Републиканска ли ще е?
DCS Vienna-10/08/2011
интервю 05.04.2013-10:30h
сертификати-17.02.2014
документи до Нова Скотия-25.02.2014
покани за медицински-17.08.2015
Медицински изследвания-04.09.2015
Покани за визи-22.09.2015
Полет 04.06.2016
evlogi.antonov
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:10 am

Re: едно питане

Мнение от evlogi.antonov »

martatabs написа:
nia123 написа:Заповядай:
http://wiki.bgcanada.com"
:y:
...превод на международния паспорта,който ако не ме лъже паметта трябва да има давност минимум 3 години. ...

това за трите години къде го прочете?
3.2.2010 - док. до Виена
19.2.2010 - акюзе изпратено
25.2.2010 - акюзе получено
27.4.2010 - покана за интервю
24.5.2010 - интервю - успешно
1.7.2010 - док. до Букурещ
17.7.2010 - баркодове
20.8.2010 - медицински
27.12.2010 - покана за визи
3.2.2011 - визи
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: едно питане

Мнение от martatabs »

evlogi.antonov написа: ...това за трите години къде го прочете?
От мен да мине,година и половина. :$

Паспорти (на възрастни и деца)
* Всички кандидати трябва да имат валидни международни паспорти поне 1.5 година в момента на подаване на пакета документи към Букурещ, защото после при получаване на покана за виза ще се изискват паспорти с поне 12 месеца валидност. Недопустимо е да се изпратят документите без ксерокопие на 2 и 3 страница на международния паспорт на всички членове – в противен случай емигрантските служби ще третират комплекта от документи като непълен.

* Можете да си извадите нови паспорти докато чакате покана за виза (за да спечелите максимално дълъг срок на валидност, например). В този случай е необходимо да се напише и изпрати уведомителен мейл до Букурещ. След излизането на новите паспорти е необходимо да изпратите пак по e-mail копия на страници 2 и 3 от всеки паспорт.

Линка >>> http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%B5%D1%89"
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: едно питане

Мнение от martatabs »

emis написа:Срещата във Еделвайс-а на Републиканска ли ще е?
http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.ph ... &start=120" ...имаме си тема.Заповядайте!
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: едно питане

Мнение от escape »

martatabs написа:
evlogi.antonov написа: ...това за трите години къде го прочете?
От мен да мине,година и половина. :$

Паспорти (на възрастни и деца)
* Всички кандидати трябва да имат валидни международни паспорти поне 1.5 година в момента на подаване на пакета документи към Букурещ, защото после при получаване на покана за виза ще се изискват паспорти с поне 12 месеца валидност. Недопустимо е да се изпратят документите без ксерокопие на 2 и 3 страница на международния паспорт на всички членове – в противен случай емигрантските служби ще третират комплекта от документи като непълен.

* Можете да си извадите нови паспорти докато чакате покана за виза (за да спечелите максимално дълъг срок на валидност, например). В този случай е необходимо да се напише и изпрати уведомителен мейл до Букурещ. След излизането на новите паспорти е необходимо да изпратите пак по e-mail копия на страници 2 и 3 от всеки паспорт.

Линка >>> http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%B5%D1%89"
Не го приемайте буквално! Не е задължително това. Когато стигнете до визи, може да си подновите паспорта и тогава да пратите новия към Букурещ за поставянето на визите/с копие на стария/.
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: едно питане

Мнение от nedelcheva_n »

Абе спрете се с тия изпити, никаква гаранция няма, 4е ще се явиш на изпит и няма да има интервю, тия които са минали така са им искали диплома, а не те решават и хоп са се отарвали от интервю.
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: едно питане

Мнение от Iris »

Според руски, израелски и румънски форуми, които си водят детайлна статистика - минимум 30% от хората вече предпочитат да пратят сертификат поне за ниво Б1.
И ако имат необходимите точки получават визи без интервю!
Броят на така получените визи расте,
макар, че се забелязва увеличаване на времето за обработка на документите.
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: едно питане

Мнение от martatabs »

Добре де,нали по време на интервюто в зависимост от представянето на кандидата се пишеха някакви точки за адаптивност(мотивация).Какво става с тях,след като няма интервю?По какъв критерий ще се добавят?Има хора,които оттам могат да си добавят някоя и друга точка,която не им е достигнала.Защо се губи време в чакане за интервю,след като по-лесния начин за едните и другите е да се явиш на изпит? Въобще имали смисъл от интервюто,като цяло?
Според мен е по-удачно да се явиш няколко пъти на изпита TCFQ.По този начин сам си набелязваш грешките в ученето и се страеш да не ги повтаряш.Неделчева по-горе написа,че не е сигурно,че ще избегнеш интервюто,и е права.
Е,как АДЖЕБА хората от комисията по удобряване на кандидатурите преценяват,на кой ще зачетът и на кой не изпита TCFQ?
Много ми станаха въпросите,но все някога трябваше да се зададът.
Чета за КОЛЕГИТЕ,които си чакат поканите за интервю или виза сумати време.Това,спрямо тях е подигравка,след всичкото това време на приготовления,хвърлен труд и средства.Немога да си го обясня.Ако са решили да намаляват квотите на емигранти от този район на света,поне да го оповестят в сайта си и да се свърши с претесненията. :^)
Последно промяна от martatabs на Вто Окт 26, 2010 3:42 pm, променено общо 1 път.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: едно питане

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Сря Май 18, 2011 5:15 pm, променено общо 1 път.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: едно питане

Мнение от azzura »

Защо да спираме с изпитите не разбрах? Това всеки сам си го решава. Както беше споменато по-горе, ако сметнеш, че имаш достатъчно точки и сертификата доказва езиковото ти ниво, няма смисъл от интервю, точки за адаптивност и т.н.
Предпочитам да си получа сертификата след три месеца, примерно, и да действам за Букурещ, отколкото да чакам сесия и от там нататък да подавам за следващия етап. Това е само пример. При всяка кандидатура нещата се развиват различно, но общо взето не можеш да избягаш от модела, или едното или другото. :)
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: едно питане

Мнение от nedelcheva_n »

Еми да каквото се побъркахте с тия изпити искам да попитам само кои от всички ви е решил сам да отиде на изпит(без да са му изпратили искане за ниво на езика) и ве4е има сертификат, без интервю?Айде да я направим тая статистика , 4е тук хората се уляха.
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: едно питане

Мнение от sudju4e »

nedelcheva_n недей така с лошото. Наистина доста хора се явяват на изпит, защото се надяват да не се явят на интервю. Така или иначе не смятам че някой си въобразява че това ще му гарантира сетификати без интервю, но поне има някакъв процент надежда и това да се случи. Иначе за мен специално е добре хората да се явят на подобен тест, защото при всички случаи това показва инициатива за научаване на езика и обективно оценяване от CIEP във Франция, което може би ще окаже позитивно влияние върху интервюиращия, за да не смъкне евентуално точките за език под доказаното ти ниво чрез TCFq. Това разбира се е лично мое мнение :)
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: едно питане

Мнение от nedelcheva_n »

Въобще не искам да съм лоша, а по-то4но ясна и конкретна,т.е това е заблуда и като се явят 5-6 човека и пишат тук 4е ще им отменят интервюто, заблуждават още 20, които също ще се явят на този изпит и става една лавина, а до колко е полезно въпроса е спорен, като те пита офицера нещо и като не можеш да му отговориш, нещата стават по-зле, защото ще ти се наложи да защитаваш още една диплома и бъдете сигурни нивото на въпростите ще са спрямо нивото доказано с дипломата Ви от теста, а не простички и ясни. Апък какво се надявате това пък няма смисъл да се коментира, защото надеждите са си ваше право и не смятам 4е трябва да се навиват още хора за тест, само заради едни надежди на някои. И аз се надявах 4е ще ме извикат на интервю май, ама се оказа 4е пак ще е май ама догодина.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: едно питане

Мнение от azzura »

nedelcheva_n написа:Въобще не искам да съм лоша, а по-то4но ясна и конкретна,т.е това е заблуда и като се явят 5-6 човека и пишат тук 4е ще им отменят интервюто, заблуждават още 20, които също ще се явят на този изпит и става една лавина, а до колко е полезно въпроса е спорен, като те пита офицера нещо и като не можеш да му отговориш, нещата стават по-зле, защото ще ти се наложи да защитаваш още една диплома и бъдете сигурни нивото на въпростите ще са спрямо нивото доказано с дипломата Ви от теста, а не простички и ясни. Апък какво се надявате това пък няма смисъл да се коментира, защото надеждите са си ваше право и не смятам 4е трябва да се навиват още хора за тест, само заради едни надежди на някои. И аз се надявах 4е ще ме извикат на интервю май, ама се оказа 4е пак ще е май ама догодина.
Честно казано не виждам на тебе пък какъв ти е проблема? Кой те кара да се явяваш на интервю? И кой ти дава право да съдиш хората за избора им. Всеки с малко мозък може сам да си прецени има ли смисъл или не.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: едно питане

Мнение от nedelcheva_n »

Ами о4евидно е, 4е няма и спрете да навивате останалите. А така като ме гледаш да имам проблем-не и болни амбиции нямам. Исках само хората да не остават с грешно впе4атление-явил се не явил на тест не зна4и, 4е ще се отарвеш от интервю.
Публикувай отговор