Въпросите,които La Rue ми зададе на 25.02.04

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Despina
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Апр 07, 2004 5:28 am

Въпросите,които La Rue ми зададе на 25.02.04

Мнение от Despina »

Здравей,
Радвам се, че пак си тук! Именно заради теб веднага след интервюто си записах всички въпроси. Нямам намерение да бъда лаконична, за това изпий чаша търпение...

Първо искам да направя лека отметка: завършила съм френска гимназия, преди цели десет години. Нивото ми на френски не е кой знае какво в момента, защото не съм го практикувала от тогава, само дето съм по- уверена, защото съм свикнала с езика. След интервюто много ме беше яд, че толкова се притеснявах, като видиш въпросите ще разбереш защо...

Ла Рю е обективен, положително настроен и съм сигурна, че ни даде няколко точки от себе си. Говори ясно и отчетливо, и най- важното бавно. Изражението му е на играч на покер, но въпреки това се издава, че мисли в твой интерес.

По време на интервюто се обърках на няколко пъти, но се поправих и продължих без помощта на преводачката.

Donnez- moi votre passe- port!
Donnez-moi vos diplomes!
Le livret de travaille!

Това бе началото

Est- ce votre signature?


Dites-moi votre annee de naissance
Le mois
La date
На по- горните въпроси отговорих само с цифрата. Той така искаше- да не повтарям въпросът му. По същият начин отговарях и на всички др въпроси отнасящи се до години, месеци и тн.

Etes- vous mariee?- тук се обърках,но се извиних,че съм изнервена. Господинът ми каза, че е нормално, но трябва да внимавам повече.
Avez- vous des enfants?
Dites- moi son annee de naissance!
Le moi
La date
Comdien d`annees etes-vous passe a l`ecole secondaire
A l`ecole primaire?
A l` universite?
Avez- vous voyage a l`etranger?
WHAT` S YOUR JOB?
Въпреки, че стотици пъти съм се представяла на английски сега бе момента да се объркам отново и пак ми се заплете езикът. Бързо се поправих сама и продължих нататък.
IS THIS A PRIVATE ENTERPRISE?
WHERE IS IT SITUATED?
WHAT`S THE NUMBER OF EMPLOYEES?
WHERE IS SITUATED SUNNY BEACH?
Ou voulez-vous vous instaler au QC?- този въпрос последва светкавично.
Avez- vous d` argent? - тук пак се обърках, но отново продължих веднага.
Въпросите към съпругът ми, който беше научил ~20 фрази /въпроси и отговори/ на френски на изуст, и никога не е учил френски.

Combien d` annee avez-vous passe a l`ecole secondaire?
Combien d` annee avez- vous passe a l` ecole primaire?
след този въпрос моето момче се умълча, защото не го бе учил. Не бях се сетила да му напиша как е на френски основно образование. Ла Рю го повтори бавно още веднъж, след което го промени на ecole elimentaire, но не последва разбиране. тогава се намеси преводачката и естествено последва отговор.
Ou avez- vous etudie le francais?

Правило №1- кратки отговори /по- малък е рискът да се объркаш, колкото и добре да знаеш езика/
Правило №2- измисли си спасителни фрази /нервна съм, извинете ме, повторете моля или нещо такова/

Това беше всичко. Господинът се обърна към нас с усмивка и ни съобщи, че точките ни стигат и няма нужда от задаване на повече въпроси. Започнаха се едни поздравления... една радост, ние бяхме стъписани, а Ла Рю беше много доволен и искренно ни се радваше, което беше много странно...

Интервюто ни беше точно в 14ч в 14.30 вече бяхме излязли.

Огромно БЛАГОДАРЯ на всички ПРИЯТЕЛИ от Бургаския форум за моралната подкрепа.

Благодаря и на теб за търпението!
Към тази тема съм прикачила доста късмет, за да има за всички. Можеш да го изтеглиш с усмивка, на интервюто ще ти е от полза!

КЪСМЕТ!
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Вапросите,които ми зададе La Rue на 25 .2 .2004

Мнение от didi-did »

Може ли да ми кажеш, колко точки бяхте писали на езиците-за френския и английския?
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Мнение от janyz »

Zdraveite,
blagodarja za izcherpatelnoto opisanie !!! Mnenijata za intervjutata pri La Rue sa mnogo protivorechivi !Pri vas e minalo mnogo lesno ,javno ste imali dosta tochki! Pishete s kakvi profesii ste ,imate li deca,rodnini v Canada kolko tochki ste si pisali za ezik ? i t.n. Nie sme na intervju na 14 April ! Nadjavam se da imame vashijat kasmet s lesni vaprosi !Uspeh na vsichki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hyperion
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 1:30 pm
Обратна връзка:

Re: Въпросите,които La Rue ми зададе на 25.02.04

Мнение от hyperion »

lele maiko....napravo sym 6a6nat....ai stiga we...ne moga da povqrvam 4e takiva elementarni vyprosi zadavat...no ne se i zablyjdavam 4e pri vsi4ki e taka de...maliiiii..a az ot 1 god i 3 mes u4a frenski samo i samo da ne se izloja na intervuto i edva sega puskam kandidatyrata si....jelaq na vsi4ki uspeh i yverenost..ne se predavaiteeeeeeeee
valentin_niagolov
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 9:53 am
Местоположение: Edmonton,Alberta

Мнение от valentin_niagolov »

Mnogo se radvame za vas.Stiskame palzi da minete uspeshno medizinskite i pezprepiatstveno da polu4ite vizite.Sega relaksiraite,izbiagvaite frenskia :D i Veseli Praznizi :beer: :beer: :beer:
Valio i Toni
Аватар
Maverick
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:27 am
Местоположение: Karshiaka, PD

Мнение от Maverick »

Viarno e ,taka minava intervuto.Pri La Rue minava dosta shemati4no.
lele maiko....napravo sym 6a6nat....ai stiga we...ne moga da povqrvam 4e takiva elementarni vyprosi zadavat...no ne se i zablyjdavam 4e pri vsi4ki e taka de...maliiiii..a az ot 1 god i 3 mes u4a frenski samo i samo da ne se izloja na intervuto i edva sega puskam kandidatyrata si....
Ne govori taka.Ne si se minal.Taka ili ina4e 6te ti triabva posle.I to dosta pove4e otkolkoto za edno interview. :wink:
Заключено