медицински изследвания

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: медицински изследвания

Мнение от cantare »

Обикновени паспортни снимки. Ние носихме и на хартия, и те ги сканираха. Електронните дори не ни ги поискаха - става дума за Вита.
Vouloir, c'est pouvoir!
sahida
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 4:59 pm

Re: медицински изследвания

Мнение от sahida »

Здравейте,
Искам да ви попитам дали си следите статуса в официалният сайт и ако да,след колко време се отразява в системата, че сте си правили медицински? Ние ги направихме на 03.06. в Грийнберг ( за което смятам,че е грешка от наша страна) и вчера като проверих в сайта видях, че сме на позиция получени документи за demande de résidence permanente изпратени през януари 2013. Мислите ли,че е минало достатъчно време от медицинските и че вече би трябвало да се отразят или е възможен проблем по обработката?
Благодаря
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: медицински изследвания

Мнение от inn4o »

sahida,
ние направихме медицинските във Вита на 23.05 и към днешна дата не сме отразени. В други форуми четох, че много хора получават визи без да се отразят стъпките в сайта. Каква е логиката и аз не знам :)
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Ник
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 11:45 am

Re: медицински изследвания

Мнение от Ник »

Хм, ние ги направихме на 04.06 и на следващата седмица ни отразиха в статуса, че са получени медицинските изследвания, но това хич не ме топли. Докато не получим покани за визи все ще сме на тръни.
sahida
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 4:59 pm

Re: медицински изследвания

Мнение от sahida »

Както винаги ни остава само да чакаме и дано по-скоро имаме новини, за да може при проблем да имаме време да реагираме и да се вместим в срока от 90 дни за медицинските. :^)
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: медицински изследвания

Мнение от cantare »

Нашите медицински бяха отбелязани в онлайн статуса още на следващия ден след прегледите.
Но това хич не ме радва на фона на тези измислени стачки. Чудя се какъв е този късмет?! :swear:
Vouloir, c'est pouvoir!
brbrbrbr
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юни 04, 2012 2:30 am

Re: медицински изследвания

Мнение от brbrbrbr »

Нашият статус най-накрая се промени, вече имаме "Medical results have been received." :rock:
DSC Виена - 11.02.2011
Accusé - 12.09.2011
Писмо за изчакване - 01.06.2012
Интервю - 17.10.2012 - Успешно!
Документи до Сидни - 20.12.2012
Потвърждение от Сидни - 11.02.2013
Покана медицински - 20.05.2013 (направени на 10.06.2013)
Покана визи - 15.08.2013
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: медицински изследвания

Мнение от sofia_shi82 »

brbrbrbr написа:Нашият статус най-накрая се промени, вече имаме "Medical results have been received." :rock:
Може ли да попитам , дали е посочен срок в медицинските покани до колко време след получаване на поканите трябва да се направят медицинските изследвания ???
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: медицински изследвания

Мнение от cantare »

При нас нямаше посочен срок, но им писах да ги попитам и ми отговориха - 60 дни! Това е от април месец инфо.
Vouloir, c'est pouvoir!
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: медицински изследвания

Мнение от sofia_shi82 »

cantare написа:При нас нямаше посочен срок, но им писах да ги попитам и ми отговориха - 60 дни! Това е от април месец инфо.
Малко се разрових преди да прочета отговора ти и намерих в Емиграция Канада Wikipedia - 3 месеца.
То дали 2 или 3 все там :))
Благодаря ;)
sahida
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 4:59 pm

Re: медицински изследвания

Мнение от sahida »

Здравевйте,

Искам да споделя какво се случва с нашето досие :) и по- скоро с медицинските изследвания. Казусът беше, че статутът ни не се променя и решихме, че може и да не са ги получили( понеже ги правихме в Грийнберг). Освен, че писах до Букурещ( още нямам отг.) се свързах в петък с лекарката, която ни обслужи. Тя обеща да пише до администрацията в Лондон( там си комуникирала много добре с лекарка българка)и тази сутрин се обади с новини, че док. са получени успешно. Дори ни изпрати потвърдителен мейл с досието на водещияткандидат.
Оказа се,че чакат някакъв много важен лекар за подпис, който явно е в отпуск и аз не знам.Така че мили хора спокойно, след като лекарят разпише мед. на всички нас ще продължим напред.
Търпение трябва, както не веднъж се е коментирало досега.
Хубава вечер на всички!
kezos
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:04 pm

Re: медицински изследвания

Мнение от kezos »

sofia_shi82 написа:
cantare написа:При нас нямаше посочен срок, но им писах да ги попитам и ми отговориха - 60 дни! Това е от април месец инфо.
Малко се разрових преди да прочета отговора ти и намерих в Емиграция Канада Wikipedia - 3 месеца.
То дали 2 или 3 все там :))
Благодаря ;)
Срока е 60 дни. Пишего на сайта http://www.cic.gc.ca" . Преди 3-4 дни получихме покана за медицински на нея също пише 60 дни...
Док.за Виена-30.11.2011

CSQ-03.06.2013-по пощата
док.до Sydney(N.E.)-18.06.2013
Баркодове-26.08.2013
Покана за медицински-19.09.2013 (направени на 27.09.2013)
Покана за визи-18.11.2013
geronimo
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 1:29 am

Re: медицински изследвания

Мнение от geronimo »

Здравейте,

Вчера минахме медицинските във Вита.
Искам само да споделя, че ако не можете да отидете цялото семейство заедно, не е проблем да отидете по отделно (естествено с резервация в МОМ), но таксата трябва да платите на куп. Ако се случи да ходите отделно, то това трябва да стане в рамките на календарния месец. Може даже единия да отиде в Грийнберг, а другия във Вита. Всичко това се координира с МОМ.
Също така не е необходимо да ходите до МОМ, става и с телефонно обаждане (много са мили). Продиктувах си e-mail-а и на него ми пратиха банковата им сметка. След това сканирах платежното и медицинските формуляри и им ги върнах на същия e-mail. Снимаха ни на място. На прегледа си носете медицинските формуляри и паспортите. Носете си и поканите за медицинските. Може да ви ги поискат, както на нас.

Иначе изследванията не са нищо особено... общ преглед (слушалка, кръвно и общи въпроси от типа: боледували ли сте от туберкулоза, а роднините ви, лежали ли сте дълго време в болница, пиете ли ежедневно хапчета за нещо, имате ли проблеми с бъбреците, носили ли сте някога очила, колко тежите, колко сте високи) след това има очен преглед, кръв, урина, рентгенова снимка и това е.

Искам да попитам, как получавате "ОК" на медицинските? Уведомяват ви по e-mail или разбирате чрез online status-а?
emitooo
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 01, 2013 4:33 am

Re: медицински изследвания

Мнение от emitooo »

Здравейте може ли някой да ми отговори след интервюто до колко време трябва да се изпращат документите до Sydney (NS) и има ли възможност медицинските да се правят в друга държава не в БГ?
След интервюто ми предстои заминаване за 8 месеца и дали там където съм мога да изпратя към Канада медицинско, както и паспорт-а си за Виза? Дали канадците биха направили проблем за това ?

Благодаря ви предварително за отговора
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: медицински изследвания

Мнение от domino »

emitooo написа:Здравейте може ли някой да ми отговори след интервюто до колко време трябва да се изпращат документите до Sydney (NS) ...
emitoo, погледни страниците с обяснения, които ви дадоха заедно със сертификатите за селекция. В нашите пишеше 5 години (по спомен), погледни при вас как е.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Публикувай отговор