медицински изследвания

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
plamen04
Мнения: 61
Регистриран на: Нед Окт 16, 2011 2:27 am

Re: медицински изследвания

Мнение от plamen04 »

Днес и ние получихме мейл с инфо за досието и номера ни. Ще бъда благодарен ако допълните статистиката. Преди около десет дни ми дръпнаха сумата за таксите от картата. Аз още не съм чел писмото, но Милото ме информира. Сега чакаме пакет медицински формуляри. Дано ги получим скоро, че съм се настроил да ходя на медицински в края на септември или през октомври ;-)
Док.Виена-09.12.11
Акюзе и TCFQ-26.03.12
Изт. $-03.04.12
Мейл за предст. покана-09.11.12
Интервю-04.06.2014-УСПЕШНО
Док.Сидни-12.06.14
Сума от кр.карта-16.08.14
Покана за мед./мед.-13.08.15/21.08.15
Покани за визи/визи03.09/24.09.15
Полет 19.10.15
cni2609
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Ное 04, 2013 5:42 pm

Re: медицински изследвания

Мнение от cni2609 »

Хайде, някой няма ли да се похвали с формуляри за медицинските? Много тежко е това чакане!
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: медицински изследвания

Мнение от Zvezdichka »

cni2609 написа:Хайде, някой няма ли да се похвали с формуляри за медицинските? Много тежко е това чакане!
Кой да се похвали с медицински?!? От ноемврийската сесия всички са минали медицинските и са на старта, като дойдат поканите за визи, де.
А, ако говорите за юнската сесия - там е рано. Почти никой не се е отбелязал в статистиката.
В повечето случаи, на около втория месец идват баркодовете и след още два-три месеца - поканите за медицински. След това, с поканите за визи, нещата са доста условни. Нека не забравяме и, че хванахме отпускарски период.
Чакането е тягостно, но аз не виждам особени драми в сроковете при никой. Пък и предлагам да уплътним времето с учене на френски. Никой не споделя впечатления от платформите СИЕЛ И ФЕЛ.
Също и отдавна не сме се събирали :)
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: медицински изследвания

Мнение от Zlatkovi »

Zvezdichka написа:Пък и предлагам да уплътним времето с учене на френски. Никой не споделя впечатления от платформите СИЕЛ И ФЕЛ.
Аз изкарах СИЕЛ avec accompagnement. Хареса ми, достъпно поднесена информация и добре организирана. Малко бяха нещата, на които да не съм попадала досега, но пък е добре, че има план, по който да се движи човек, особено за тези от нас, които са по-малко организирани и по-трудно се наканват да седнат :)
С ФЕЛ почнах отзад напред със специализирания модул Administration, droit, affaires - autoformation, но съм съвсем в началото и ми е трудно да преценя.
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
Аватар
kram
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 6:48 am

Re: медицински изследвания

Мнение от kram »

Хубаво е да се започнат курсовете, защото паралелно с ученето обогатяваш знанията си за квебекската култура, начин на живот. Уроците са много интересно поднесени - засягат теми като здравеопазване, обществени услуги, история на Канада, банкови услуги и т.н. Има и един систематизиран План за действие, който трябва да се попълни и сам по себе си е много полезен, защото ти представя стъпките и етапите последователно, който ти предстоят. Аз записах и двата курса едновременно - autoformation. СИЕЛ го изкатах целия, а ФЕЛ съм на 15 модул. Доколкото имам информация, това че сте ги записали няма да ви лиши от правото да се запишете в Квебек на францизация / ако някой има такива опасения/. Като цяло полезни са и има какво да се научи. :y:
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: медицински изследвания

Мнение от milly »

Но когато тръгнеш на францизация в Квебек, се реже достъпа до онлайн платформата. Логично, де
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: медицински изследвания

Мнение от todor73 »

Извинявам се ако има някъде писано вече по въпроса, но все пак ако днес получа формулар за медицински кога мога да мина прегледа, чака ли се за много за час и дата или направо отиваш и същия ден минаваш.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: медицински изследвания

Мнение от milly »

същия ден не минаваш, но в рамките на седмица можеш да си запишеш час
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
DanyMir
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 5:17 am

Re: медицински изследвания

Мнение от DanyMir »

Здравейте!!!
Интересува ме как се процедира в случаите ,когато на децата не са поставени всички ваксини.Има ли възможност да се избегнат?Доста почетох, но тайничко се надявам да прочета нещо различно!!!
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: медицински изследвания

Мнение от milly »

За какъв етап питаш, когато вече сте в Канада ли?
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
DanyMir
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 5:17 am

Re: медицински изследвания

Мнение от DanyMir »

Не.Имам в предвид дали ще бъде проблем при издаването на медицинските тук в България.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: медицински изследвания

Мнение от milly »

Абсолютно никакъв. На сина ми също не са поставени всички ваксини, които по принцип трябва за възрастта му. И успешно преминахме медицинските преди няколко месеца. Но като цяло изобщо не са питали за ваксините. Не знам къде и какво сте чели, предполагам, че са били доста стари постове.
Успех!
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
DanyMir
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 5:17 am

Re: медицински изследвания

Мнение от DanyMir »

Благодаря за отговора!!!
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: медицински изследвания

Мнение от NaviD »

Аз да допълня - за да не береш ядове в К вземи имунизационен картон или каквото е там - преведено важи. И предполагам може да ти напишат и ваксини, които не са правени...
hrisito1
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Дек 01, 2014 9:25 am

Re: медицински изследвания

Мнение от hrisito1 »

Здравейте, искам да попитам колко време са чакали повечето от вас до получаване на медицинските? Получихме мейл за заведено досие и осребрен чек на 22.07.14, а все още нямаме медицински.? Писахме до Букурещ, но никакъв отговор от тяхна страна. При проверка на онлайн статуса стоим на: Application recieved.
Според Вас 4 месеца не са ли малко много да чакаме за медицински?
Публикувай отговор