медицински изследвания

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: медицински изследвания

Мнение от margaret »

Ние не сме плащали нищо допълнително (нямаме татуси)...не са ми искали цитонамазка...
Бяхме във Вита от 11:00 до към 13:30 , но в това време влиза поне 30-40 мин. оправяне на документи...
Децата под 5 години не им правят почти нищо (само на края общия преглед минават с вас)...
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: медицински изследвания

Мнение от ivo_yakimov »

Иследванията са: кръв, урина, ренген и преслушване с слушалки. Това е нищо друго за жените и мъжете
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: медицински изследвания

Мнение от ivo_yakimov »

Забравих да Ви кажа ,че иследванията се пращат всеки петък. Без значение кога сте минали през Вита, дали понеделник или сряда.
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: медицински изследвания

Мнение от sofia_shi82 »

ivo_yakimov написа:46лв. ако имаш тatoo, за двамата с жена ми. + допълнителни прегледи , ако не им харесат резултатите. Еми това е горе долу. И много чакане днес от 10:30 в 13:00 приключихме.
http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 003_%D0%B3" .
И тук е казано преди 10 години, че горе долу толкова е продължителността - от 11 до 14 часа - 3 часа общо с рентгена
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: медицински изследвания

Мнение от ivo_yakimov »

Явно за 10год. нищо не се е променило, много лошооооо
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: медицински изследвания

Мнение от karelia79 »

И ние днес получихме покани за медицински... За съжаление едва ли ще можем да се свържем с МОМ преди 27.12. Мисля, че е добра новина за всички, които чакат. Явно процедурата се движи горе-долу в нормални рамки на този етап. :y:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: медицински изследвания

Мнение от borkoo »

ivo_yakimov

Пич,извинявай много обаче последния ти пост ме провокира да ти задам един въпрос.Ти знеш ли въобще на къде си се запътил?Питам те сериозно,не се заяждам,не те обижда или подценявам.Като всеки българин не обичаш да чакаш по опашки да те правят на маймуна и да те бавят.Нормално,аз също го мразя.Обаче тука нещата не стоят така.Тук чакането за всичко е голямо,повярвай ми.Понеже говореше,че нищо не се е променило относно медицинските,майко мила да не ти дава Господ да допираш до лекарска помощ в Кебек.Тва дето го пишете за 3 часа чакане за медицинските прегледи във Вита е нищо.Тука друже се налага да се чака за преглед в спешното по шест,седем до дванадесет и повече часа.А допреш ли до специалист,ако преценят,че не ти е спешно може да поизчакаш шест до девет месеца да не ти казвам,че съм чувал и за повече.Тръгваш да пазаруваш,приготви се да обикаляш като омотлек докато си намериш място за паркиране най-вече в почивните дни и вечер,после чакай на касата и т.н.За задръстванията по пътищата няма да коментирам сам ще видиш за кво иде реч.Разбира се от всеки принцип си има изключение и някъде може да ти провърви и да не чакаш.Обаче това е общата картинка.А и ти мисля беше софиянец и тези неща не би трябвало да те притесняват.Айде със здраве и весели празници!
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: медицински изследвания

Мнение от ivo_yakimov »

borkoo написа:ivo_yakimov

Пич,извинявай много обаче последния ти пост ме провокира да ти задам един въпрос.Ти знеш ли въобще на къде си се запътил?Питам те сериозно,не се заяждам,не те обижда или подценявам.Като всеки българин не обичаш да чакаш по опашки да те правят на маймуна и да те бавят.Нормално,аз също го мразя.Обаче тука нещата не стоят така.Тук чакането за всичко е голямо,повярвай ми.Понеже говореше,че нищо не се е променило относно медицинските,майко мила да не ти дава Господ да допираш до лекарска помощ в Кебек.Тва дето го пишете за 3 часа чакане за медицинските прегледи във Вита е нищо.Тука друже се налага да се чака за преглед в спешното по шест,седем до дванадесет и повече часа.А допреш ли до специалист,ако преценят,че не ти е спешно може да поизчакаш шест до девет месеца да не ти казвам,че съм чувал и за повече.Тръгваш да пазаруваш,приготви се да обикаляш като омотлек докато си намериш място за паркиране най-вече в почивните дни и вечер,после чакай на касата и т.н.За задръстванията по пътищата няма да коментирам сам ще видиш за кво иде реч.Разбира се от всеки принцип си има изключение и някъде може да ти провърви и да не чакаш.Обаче това е общата картинка.А и ти мисля беше софиянец и тези неща не би трябвало да те притесняват.Айде със здраве и весели празници!
Пич,извинен си много но;
1. Май сме се запътили към Монреал.
2. Чакам когато е необходимо, много малко хора ме правят на маймуна,или са ме правили, както в БГ така и другаде.
Когато платиш едни не-малко пари в една измислена организация(МОМ)и си запишеш точен час за преглед се подразбира точен час. ОК, случва се да се забави някой с няколко мин. няма проблем.
Ние бяхме 15мин.по-рано(така съм научен), 1 цигара и през регистратурата. Директно ни казаха кабинета и се качих ме. След 30 мин. чакане влезнах ме и се оказа че девойката долу не е попълнила нашите докс. и още 15 мин чакане. Знаеш ли че тази лекарка при която минават кандидат Канадци се занимава и с Катар Сащ Канада Австралия и тн. както и с кандидати за БГ. ЕДИН лекар, имаш час, отиваш и какво????? За пореден път здрасти БГ. Един не си е свършил работата, втори чака първия, ти чакаш някой си, дразниш се плащаш 1000лв. и те правят на маймуна. Е няма как да ме убедиш че не съм прав.( в момента съм седнал :D :D :D ) Това е часна клиника, аз не съм със здравна пътека, чакам 30 мин. да минат бабите и тн. тн.тн.
Пич има ЕДИН лекар за цялото това нещо. Е това ме убива.
Предполагам че ако си платиш 1000К в частна клиника в Монреал ситуацията ще е коренно различна( поне ще Ви се извинят за неудобството )

Весело посрещане на празниците :party:
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: медицински изследвания

Мнение от borkoo »

ivo_yakimov

Не съм казвал,че не си прав.Напротив,прав си!Това което се опитвам да ти обясня е,че тук в Монреал и въобще Кебек не е по-различно.Тва администрация,здравеопазване и т.н думи нямам.Много неща тук ще те подразнят,но ще дойдеш и ще видиш,че съм бил прав.И аз не го намирам за нормално ама свикнах,че даже и се усмихвам вече като местните табарнаци като се опитват да ме прекарат :D .Специално здравната им система тук е кофти.Не казвам,че имат некъдърни специалисти,казвам че е труден достъпа,много се чака.Това може да го потвърди всеки.Просто имат тотална липса на кадри в този сектор,което видимо се отразява на времето за обслужване.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: медицински изследвания

Мнение от Godis »

Никога не съм чакал за преглед повече от час, и то в клиника Statcare (без уговорен час)
В спешното се ходи когато е спешно, и минаваш в рамките на 15 минути

Когато си уговаряш планова среща, тогава може срещата да ти е след месец-два-три, но това е по-скоро за профилактика отколкото за решаване на конкретен проблем.

Не казвам, че всичко е идеално, но не е и толкова зле.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: медицински изследвания

Мнение от balbi »

ivo_yakimov написа: Е няма как да ме убедиш че не съм прав.
Наистина няма как да те убеди за нещата, които са истина, а ти трябва да видиш и изпиташ, за да се убедиш!
Весела Коледа и късмет в процедурата! ;)
Аватар
ramones78
Мнения: 81
Регистриран на: Пон Юли 05, 2010 12:26 pm

Re: медицински изследвания

Мнение от ramones78 »

Здравейте,

и ние днес получихме покана за медицински - поканата получих на мейла.
Мъдростта е способността да виждаш бъдещите последици от решенията, които вземаш днес.
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: медицински изследвания

Мнение от fenomeno »

И ние получихме покана за медицински.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: медицински изследвания

Мнение от jasmin_veni »

ние още нямаме, започвам да се притеснявам, че са ни забравили някъде досието :(
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Desito
Мнения: 136
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 6:30 am
Местоположение: София

Re: медицински изследвания

Мнение от Desito »

Jasmin_Veni, не се притеснявайте, и ние сме в кюпа на все още чакащите, Но нали знаете, че всичко става с чакане :) Мисля,че просто сме попаднали на някой по муден, късмет
DSC Виена-19.07.11
Получено акюзе-14.03.12
Писмо-изчакване интервю-12.07.12
TCFQ B1/B2 - 20.12.12
Интервю-13.09.13
Документи до Сидни - 11.10.13
Баркодове - 03.12.13
Покана за мед. - 23.01.14

"L'essantiel est invisible pour les yeux."
Публикувай отговор