Възможен ли е отказ на виза...?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
tonq
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 3:31 am

Re: Възможен ли е отказ на виза...?

Мнение от tonq »

canss написа:Здравейте съфорумци!

Възможно ли е отказ на виза след ОК на медицински? Някой познава ли подобен кандидат и каква е била причината?
Вече доста започнахме да се притесняваме,защото почти всички кандидати, с които вървяхме заедно по процедурата, вече получиха своите визи, а на последните две писма до Букурещ не получихме никакъв отговор.
Случват се такива неща ние чакаме от 08.09.2009 и още сме тук голяма мъка.Пиши ми на лични какъв е случая моляви. :sweat:
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Възможен ли е отказ на виза...?

Мнение от bttm »

tonq написа:
canss написа:Здравейте съфорумци!

Възможно ли е отказ на виза след ОК на медицински? Някой познава ли подобен кандидат и каква е била причината?
Вече доста започнахме да се притесняваме,защото почти всички кандидати, с които вървяхме заедно по процедурата, вече получиха своите визи, а на последните две писма до Букурещ не получихме никакъв отговор.
Случват се такива неща ние чакаме от 08.09.2009 и още сме тук голяма мъка.Пиши ми на лични какъв е случая моляви. :sweat:
Как така от 2009 г. Чаката от тогава за покана за Виза :o
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
geossi
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 3:36 am

Re: Възможен ли е отказ на виза...?

Мнение от geossi »

Според мен всички вече сме проверени до девето коляно. Ако имаше проблем, щеше да уведомят. Ако им трябват още документи, щеше да посикат. Не се притеснявайте излишно. Всичко ще бъде наред. Ще дойдат!!!! :y:
Аватар
canss
Мнения: 69
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 11:21 am

Re: Възможен ли е отказ на виза...?

Мнение от canss »

Продължаваме с чакането (то не ни и остава нищо друго)...И така на полусъединител до незнаем кога.
chevvybg
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 8:01 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Възможен ли е отказ на виза...?

Мнение от chevvybg »

Колеги, аз също съм военнослужещ и реших да се пробвам да замина за Квебек. Много мои познати и непознати колеги вече са там, някои от доста време. Интересува ме какъв документ да представя за трудов стаж? Порових се във форума и като че ли с годините нещата са се променяли относно този въпрос. Какъв е най-пресният успешен случай и какъв документ са изискали за този успех:))
Благодаря предварително и се извинявам, ако някъде го има отговора, а аз съм го пропуснал. Но съм сигурен, че ще е полезно и на други колеги нещо по-актуално като информация по въпроса.

П.П: Поредактирах съобщението, което бях написал на бързо. Умрях от срам като си видях грешките:)
Последно промяна от chevvybg на Сря Авг 18, 2010 5:05 pm, променено общо 1 път.
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Възможен ли е отказ на виза...?

Мнение от zorbat »

chevvybg написа:Колеги, аз също съм военнослужещ и реших да се пробвам да замина за Квебек. Много мои познати и непознати колеги вече са там, някои от доста време. Интересува ме какъв документ да представя за трудов стаж? Порових се във форума и като че ли с годините нещата са се променяли относно този въпрос. Какъв е най-пресният успешен случай и какъв документ са изискали за това този успех:))
Благодаря предварително и се извинявам, ако някъде го има отговора, а аз съм го пропуснал. Но съм сигурен,ч е ще е полезно и на други колеги нещо поактуално като информация по въпроса.
Отиваш в НОИ със служебна бележка и си вадиш извлечение за стаж:-)
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
chevvybg
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 8:01 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Възможен ли е отказ на виза...?

Мнение от chevvybg »

Eто това е отговор - кратък, точен и полезен:)) Благодаря много:)
tonq
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 3:31 am

Re: Възможен ли е отказ на виза...?

Мнение от tonq »

bttm написа:
tonq написа:
canss написа:Здравейте съфорумци!

Възможно ли е отказ на виза след ОК на медицински? Някой познава ли подобен кандидат и каква е била причината?
Вече доста започнахме да се притесняваме,защото почти всички кандидати, с които вървяхме заедно по процедурата, вече получиха своите визи, а на последните две писма до Букурещ не получихме никакъв отговор.
Случват се такива неща ние чакаме от 08.09.2009 и още сме тук голяма мъка.Пиши ми на лични какъв е случая моляви. :sweat:
Как така от 2009 г. Чаката от тогава за покана за Виза :o

Да от 08.08.2009 и още чакаме 19.08.2010
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Възможен ли е отказ на виза...?

Мнение от bttm »

chevvybg написа:Eто това е отговор - кратък, точен и полезен:)) Благодаря много:)
За съжаление, не можеш да си извадиш такъв документ от НОИ, защото там много любезно ще ти обяснят, че тази информация за военнослужещи и служители в полиция и по другите служби е поверителна. Могат първоначално да решат да ти я дадат лично,но в крайна сметка попадаш в параграф 22-не могат да ти я датът, защото е поверителна, но пък и трябва да ти я дадат, защото е лично за теб. В крайна сметка те препращат към твоята финансова служба, от която трябва да искаш бележка, а нали знаеш какво ще се случи, ако цялото поделение разбере, че имаш намерение да напускаш, заради нещо което дори не е сигурно на този етап. Опитай в НОИ и пак ще говорим. Толкова ядове съм брал с тях, че не ми се говори. Накрая си направих една служебна бележка, в която посочих, данните, които се искат (има примери във форума дори във ВИКИ) и обясних на началника, че ми трябва за съпругата ми, която ще тегли заем. Бележката обяснява, че си служител еди си къде, работно време в часове, длъжност, лични данни и от долу се разписва командира ти (виж образците във форума). Надявам се да стане така. Но се приготви след това за нови обяснения до Виена, които и на мен ми искаха. Наложи се да си преснема служебната картата, да я преведа, да приложа и други курсове, които съм карал по време на военната служба, и да напиша дълго писмо подкрепено с различни документи, в което обясних, защо не мога да предоставя трудова книжка или справка от НОИ. В крайна сметка вече чакам визи и дано е по скоро :)
Успех
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Възможен ли е отказ на виза...?

Мнение от bttm »

Да от 08.08.2009 и още чакаме 19.08.2010
Аз ако бях, да чакам толкова време, отивам до Букурещ, пък каквото ще да става. Дали са ви дали някакво разумно обяснение за закъснението или както при други сте в неведение?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Възможен ли е отказ на виза...?

Мнение от KASTA7372 »

Служебната бележка за военнослужещи се взема от личен състав в поделението, в нея с прости думи се описва че лицето е назначено на еди каква си служба за периода от до и до момента все още е военнослужещ, тя се издава за да послужи пред канадските емиграционни служби. След това тази бележка се подписва от началника на личен състав или от командира на поделението. А относно кой какво щял да си мисли- да си мисли! Другият вариант, който е по-сложен е да си вземете пенсионната книжка от финансова служба, но това е документ който не трябва да напуска пределите на поделението в което служите, докато не дойде момента на вашето уволнение. Тези документи се заверяват нотариално и се превеждат. На самото интервю се показва само служебната карта и се обеснява, че е конфиденциална информация и според българдсоко законодателство това е единственият начин да се докаже че лицето е на военна служба в момента.
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Възможен ли е отказ на виза...?

Мнение от zorbat »

Ами моят съпруг си получи бележката от НОИ без проблеми. Приложи служебна бележка и му извадиха извлечение, същото като моето. Така че може да се пробва. Получаването става лично или с пълномощно. Това е информация от миналото лято.
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Възможен ли е отказ на виза...?

Мнение от balbi »

Абе хора процедурата сега е хипер бърза! Много сте чудни! Пращате документи и искате отговор, ако може вчера. Когато подадохме документи ние 1998-а година, получихме файнъли поканата за визи 2002-а година края. Така, че не се оплаквайте на кой какво му се е забавило... :) :D :rofl: :rofl: :rofl:
Публикувай отговор