Мога ли да не декларирам излизане и работа в чужбина?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
dobinko
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 6:46 am
Местоположение: Варна

Мога ли да не декларирам излизане и работа в чужбина?

Мнение от dobinko »

Здравейте, съфорумници.
Чета от известно време форума, намерих много интересна информация, но точно това което ме интересува не намирам.
Възможно ли е при пращането на документите до Виена да се декларира само трудов стаж от България, както си е по трудова книжка, а да не се декларира излизане в чужбина и работа /била съм на бригада в UK /? Някой бил ли е в подобна ситуация? Ако не мооже да се избегне доказването на излизането извън БГ, то какви други документи трябва да се представят пред Виена?
Благодаря на всички които ще ми отговорят.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Мога ли да не декларирам излизане и работа в чужбина?

Мнение от Kan_Tangra »

Каква е целта?

През това време ти е текъл стаж в бг?

Мисля имат възможност да проверят когато напускаш страната. Но едва ли в този случай ще го направят.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Мога ли да не декларирам излизане и работа в чужбина?

Мнение от mice »

По спомени, почти със сигурност не греша, не сме описвали ходенето на бригади в чужбина. Престоят е бил по-малко от 6 месеца, така че не е било нужно да представяме някакви документи за излизане извън сртаната. Ако тръгнеш да доказваш стаж от чужбина и то за бригада, става голяма играчка и предполагам процедурата отнема време, а надали носи нещо полезно - бране на ягоди или работа като сервитьор примерно. За стаж представихме само този, който имахме в България.
dobinko
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 6:46 am
Местоположение: Варна

Re: Мога ли да не декларирам излизане и работа в чужбина?

Мнение от dobinko »

Докато бях в UK, в БГ не ми е текъл стаж и не съм била на трудов договор, идеята е необходимо ли е да се занимавам да събирам документи от излизанията ми и работата ми в UK или мога да заобиколя всичко това и да си декларирам само стажа от БГ?
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Мога ли да не декларирам излизане и работа в чужбина?

Мнение от demococcus »

Мисля че е най-лесно и безрисково да си деклрираш излизанията от страната, но да не ги описваш като работен стаж. То става много удобно, защото за двете си има отделни таблици в документите за Виена. Би могъл в таблица 7 Indiquez les endroits où vous avez résidé да ги напишеш кои месеци си бил в UK, а после в таблица 9. Emploi(s) au cours des cinq dernières да си опишеш само стажа от БГ, без да споменаваш че си работил студенски бригади в UK.

После вече при документите за Букурещ пак трябва по месеци да опишеш къде кога си бил, какво си правил и за коя институция - но там можеш да отбележиш периода като work&travel.

Иначе да криеш няколкомесечни престои в чужда страна си е малко опасно за мен. Току виж някой *** после се заяде - "Оооо, ама ти си укривал данни! Айде да ти анулираме резидентската карта и обратно в БГ!"

Това си е мое мнение де. Не се базира на нищо официално, така че не е задължително да му се връзваш.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Мога ли да не декларирам излизане и работа в чужбина?

Мнение от demococcus »

Ааа, забравих да спомена че едни познати от Благоевград бяха работили в Аляска и на интервюто е направило много добро впечатление.
dobinko
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 6:46 am
Местоположение: Варна

Re: Мога ли да не декларирам излизане и работа в чужбина?

Мнение от dobinko »

Така е наистина удобно , в документите до Виена да се опише всичко като пътуване /излизане в чужбина/, но дали няма да се заядат като разберат че всъшност съм и работила там, а не го описвам като студентска бригада..и т.н. Има ли някой с подобен опит или да има по-точна и скорошна информация? Благодаря.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Мога ли да не декларирам излизане и работа в чужбина?

Мнение от demococcus »

Жена ми е работила в няколко разлимчни фирми за по няколко месеца, а също и като самоосигуряваща се. За да си спестим документи и уверения, декларирахме само две от тях + периода на самоосигуряване. Нямаше проблеми.
dobinko
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 6:46 am
Местоположение: Варна

Re: Мога ли да не декларирам излизане и работа в чужбина?

Мнение от dobinko »

Благодаря за мнението demococces, а на интервюто какви въпроси в тази насока и задаваха на съпругата ти? Какви документи сте представили във Виена и след това в Букурещ от този период когато тя се е самоосигурявала??
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Мога ли да не декларирам излизане и работа в чужбина?

Мнение от demococcus »

Не ходихме на интервю - минахме само по документи. По наше време (преди една година) не беше много затегнато и минахме само с трудови книжки - за периодите, когато сме работили на договор и осигурителна книжка - за времето, когато тя се е самоосигурявала. От трудовите ни книжки бяхме заверили и изпратили само част от страниците - останалите преценихме че няма смисъл, а и от Виена не са ни ги искали в последствие. А.. да не забравя че аз имах и препоръки от работодател в свободен текст. Тя нямаше.
Но.. при нас за късмет много неща бяха приети "на доверие".. за разлика от други случаи, в които се почудиха какво да им искат на хората. При всеки е различно.
dobinko
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 6:46 am
Местоположение: Варна

Re: Мога ли да не декларирам излизане и работа в чужбина?

Мнение от dobinko »

Благодаря много за отговорите, надявам се и други съфорумноци с информация и опит по темата да се включат.
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Мога ли да не декларирам излизане и работа в чужбина?

Мнение от todorovi »

И аз не съм декларирала бригада в Щатите. Не сме имали проблеми :y:
dobinko
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 6:46 am
Местоположение: Варна

Re: Мога ли да не декларирам излизане и работа в чужбина?

Мнение от dobinko »

А в документите отбеляза ли го като пътуване до Щатите или изобщо не си го споменала никъде?
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Мога ли да не декларирам излизане и работа в чужбина?

Мнение от todorovi »

Изобщо не съм го споменавала :)
dobinko
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 6:46 am
Местоположение: Варна

Re: Мога ли да не декларирам излизане и работа в чужбина?

Мнение от dobinko »

Мхмм интересно, благодаря за мнението. Някой друг има ли подобен опит, който иска да сподели?
Публикувай отговор