Реша ли да спестя някой лев, излиза ми през носа....

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Реша ли да спестя някой лев, излиза ми през носа....

Мнение от Joya »

Здравейте, първите документи за Виена пратих с куриер, на другия ден бяха там, платих повечко, но нямах грижи.
След това ми поискаха допълнителни документи (оригиналите с нотариалните заверки), реших да ги пратя с български пощи, а пък и не гонех време, като първия път, с надеждата да се класирам за интервю. И така пратих го препоръчано, експресно с обратна разписка, квото можех това чекнах и вече мина един месец ни обратна разписка, ни нищо. Ходих в пощата, от там ме отсвириха че нямало как да проверят дали ми е върната разписката, защото отивала при пощальоните, ама да не съм се притеснявала, спрегнаха и вулкана в ирландия, и ме пратиха д аси седя в къщи и да чакам. Ама вече се притеснявам, не знам дали да им пиша даги попитам дали са ги получили. Някой изпадал ли е в подобна ситуация ?
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
DaKoTa
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 7:30 am

Re: Реша ли да спестя някой лев, излиза ми през носа....

Мнение от DaKoTa »

Кажи им , че ще ги съдиш, защото си имала оргинални документи! Ще се стреснат доста! Аз така ги заплашвам и върши работа!Ненормалници :devil:
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Реша ли да спестя някой лев, излиза ми през носа....

Мнение от bttm »

Joya написа:Здравейте, първите документи за Виена пратих с куриер, на другия ден бяха там, платих повечко, но нямах грижи.
След това ми поискаха допълнителни документи (оригиналите с нотариалните заверки), реших да ги пратя с български пощи, а пък и не гонех време, като първия път, с надеждата да се класирам за интервю. И така пратих го препоръчано, експресно с обратна разписка, квото можех това чекнах и вече мина един месец ни обратна разписка, ни нищо. Ходих в пощата, от там ме отсвириха че нямало как да проверят дали ми е върната разписката, защото отивала при пощальоните, ама да не съм се притеснявала, спрегнаха и вулкана в ирландия, и ме пратиха д аси седя в къщи и да чакам. Ама вече се притеснявам, не знам дали да им пиша даги попитам дали са ги получили. Някой изпадал ли е в подобна ситуация ?

аз съм ползвал винаги тях. последният път, когато пращах до Виена допълнителни документи, ме се забави разписката повече от две седмици. Когато питах в пощата ми обясниха, че след месец от пускането на пратката, ако им предоставя документа, който са ми издали при пускането, могат да направят справка до пощенския клон до който е изпратено писмото. Провери си също онлайн дали пратката е напуснала България. Кода на пратката е на бележката, която са ти дали при плащането. Дано я пазиш :(
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Re: Реша ли да спестя някой лев, излиза ми през носа....

Мнение от Vladislav »

Споко, все пак са Български пощи и за тях е нормално това. И аз с тях работех и се ядосвах :D Даже след месец от изпращането на документите питах Австрийските пощи какво става. Та те първи ми отговориха, че са си свършили работата мноооого отдавна :) и чак след това дойде и обратната разписка! Ако искаш за твое успокоение им драсни един e-mail: post.kundenservice@post.at, но вярвам че всичко е наред. Недей забравя че си в Бг ;)
Човек е това, което мисли.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Реша ли да спестя някой лев, излиза ми през носа....

Мнение от Joya »

Успокоих се, явно БП лазят не само по моите нерви :)
Утре отивам да се разправям, пазех я до скоро дано не съм я затриа, този път съм много внимателна към хвърчащите листчета.
Благодаря за мейла на австрийците, ако нашите ме отсвирят пак, ще пиша на тях.
Яд ме е че не пуснах с куриер ама здраве да е ...
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
evlogi.antonov
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:10 am

Re: Реша ли да спестя някой лев, излиза ми през носа....

Мнение от evlogi.antonov »

български пощи имат и куриерска услуга - 30-40 лева е някъде, вярно не е 10лв но не е и 110....
аз лично при всички тези неизбежни разходи - уроци по френски, такси, прегледи, виза, билет (хиляди левове), някакси ми се струва, че тези икономии са капка в морето.....

не ти ли дадоха код , с който можеш да провериш онлайн?
3.2.2010 - док. до Виена
19.2.2010 - акюзе изпратено
25.2.2010 - акюзе получено
27.4.2010 - покана за интервю
24.5.2010 - интервю - успешно
1.7.2010 - док. до Букурещ
17.7.2010 - баркодове
20.8.2010 - медицински
27.12.2010 - покана за визи
3.2.2011 - визи
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Реша ли да спестя някой лев, излиза ми през носа....

Мнение от demococcus »

И аз така си направих сметката за капката в морето
И някак успях да убедя каката от деловодството да ми пуска пратките с DHL. Фримата в която работя се обслужва на преференциални цени и излизаше някъде към 60 лева за тежкък пакет документи и около 40 за лек. И карах така до последно, едва на етап "Полагане на визи" се поскрънзих и пратих с ЕКОНТ... щото за обратната пратка не ползваме намалението и ... става резачка.
Тъй че.. оглеждайте се за всякакви възможности! И нека БГ пощи да ви е най-последната от всичките :@

ПС: Веднъж пък си комбинирахме пратката с приятел от този форум, за да разделим разходите ;)
Nils
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2009 8:48 am

Re: Реша ли да спестя някой лев, излиза ми през носа....

Мнение от Nils »

БГ пощи наистина не се справят добре, но и не искат да го променят. Наскоро бях решил да ги ползвам, но не за канадския въпрос, а за друго дребно нещо. Маршрутът беше София-София. Имах неблагоразумието да я попитам-мога ли да бъде сигурен, че адресата ще получи до понеделник пратката, а тя ми каза възмутено ...."Моля Ви господине, в този живот има две сигурни неща-смъртта и данъците". Не ги пратих с тях :D
Публикувай отговор