Забавяне на accusee -то

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от naskoAH »

siso_krasi написа:Здравейте! Честито на всички с акюзета. Сега и аз да се запиша в статистиката - на 18,10,2011г. ни е осребрен чека :party: . Сега чакам да си получа акюзе :geek:.
Честито и от нас . Тъкмо си мислех , че за момента спряха акюзетата на по-късно подалите документи . :party:
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от milly »

ехаа, за 2 дни 4 акюзета. Честито :party:
Така като гледам, пристигат акюзета на документи, подадени м. май, т.е. срокът идва 5 м. Нещо са се разработили :lol: :clap:
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
siso_krasi
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 7:51 am
Местоположение: София

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от siso_krasi »

naskoAH написа:
siso_krasi написа:Здравейте! Честито на всички с акюзета. Сега и аз да се запиша в статистиката - на 18,10,2011г. ни е осребрен чека :party: . Сега чакам да си получа акюзе :geek:.
Честито и от нас . Тъкмо си мислех , че за момента спряха акюзетата на по-късно подалите документи . :party:
Мерси много! Пожелавам и на вас скоро да ви честитим и раздвижване на процедурата за всички.
Виена - 30.05.2011г.
Акюзе - 13.02.2012г.
Искане за изпращане на допълн. документи, включително за език - 15.08.2012г.
iliyana74
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 8:14 am
Местоположение: Варна

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от iliyana74 »

Ех че хубаво,че има радост във форума :) радвам се за вас. :y:
01.09.2011 - Varna
02.09.2011 - DCS Vienne
24.11.2011 - Осребрен чек
22.02.2012 - Accusé de réception
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от krisskka »

Много хубави новини. Честито на всички с акюзета :party: Успех и за напред! :y:
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от mare_sr »

milly написа:ехаа, за 2 дни 4 акюзета. Честито :party:
Така като гледам, пристигат акюзета на документи, подадени м. май, т.е. срокът идва 5 м. Нещо са се разработили :lol: :clap:

Определено са се разработили. Само че, за съжаление на повечето чековете са ни с изтекъл срок и трябва да ги подновяваме. Но Хубавото е че, са подхванали да обработват документите. Илиза че, тия дето сме бързали да ги пратим по раничко (до края на април), само дето сме бързали, та затова сега пак ще пращаме.
И да не забравя, ЧЕСТИТО на всички ни получили някакъв отговор, все пак си е някакво успокоение!
Аватар
sudju4e
Мнения: 376
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 3:59 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от sudju4e »

Това, че няма полза от бързането не съм съгласна, защото когато тръгнат да пращат поканите ще хванат завършените досиета примерно от октомври 2010 до юни 2011 да кажем които са подали документи и другите от там нататък ще чакат следваща сесия, следователно не е чак толкова за подценяване точно кога си подал. Друг е въпрос, ако за някой няма значение точно кога ще стане и колко време ще му отнеме процедурата (но вярвам че такива хора няма или ако има, то ще се съберат на пръстите на едната ми ръка) ;)
DSC - 30.04.2010
Entervue - 08.03.2011 - успешно
DRP - Букурещ -23.03.2011
Медицински - 22.08.2011 (направени - 23.08.2011)
Покани - 24.01.2012
Визи - 23.02.2012
Полет - 25.03.2012
Аватар
kotkata66
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Окт 12, 2010 7:04 am
Местоположение: Бургас

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от kotkata66 »

И ние вече можем да се похвалим с акюзе. Мадам Eliane Gosset ни го е пуснала на 21 октомври. Срещам трудности с добавянето в статистиката, моля някой да ме добави. И успех на всички чакащи.
DCS Виена - 12.05.2011 г.
Акюзе - 21.10.2011 г.
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от naskoAH »

kotkata66 написа:И ние вече можем да се похвалим с акюзе. Мадам Eliane Gosset ни го е пуснала на 21 октомври. Срещам трудности с добавянето в статистиката, моля някой да ме добави. И успех на всички чакащи.
Честито ! Добавил съм Ви коректно в статистиката . ;)
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Misho76 »

Хубаво е,че има някакво движение!Честито на хората с акюзета.Аз обаче не виждам повод за такава небивала радост.Не защото още сме сред чакащите,а защото оглеждайки статистиката виждам чакащи акюзета още от февруари и март,което бие всички рекорди!И както хаотично са подхванали изпращането на акюзета във Виена дали няма да подхванат хаотично и разпращането на датите за интервюта?Например първи да получат дати за интервюта хората от май-август примерно за предстояща сесия,а чак за по-следващата хората от февруари до май :) Всичко е възможно така като гледам.Аз при всички положения повече бих се радвал на насрочена дата за интервю.И още нещо.Според мен самите пликове отдавна са отворени,просто сега изпращат писмата/предположение/ пак повтарям,че това с чековете и неусвоените суми е притеснително.Защото на един кандидат му се налага 2 пъти да се набутва за превод на чека към 10-15 евро,което е сериозен пропуск!!!
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
siso_krasi
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 7:51 am
Местоположение: София

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от siso_krasi »

Misho76 написа:Хубаво е,че има някакво движение!Честито на хората с акюзета.Аз обаче не виждам повод за такава небивала радост.Не защото още сме сред чакащите,а защото оглеждайки статистиката виждам чакащи акюзета още от февруари и март,което бие всички рекорди!И както хаотично са подхванали изпращането на акюзета във Виена дали няма да подхванат хаотично и разпращането на датите за интервюта?Например първи да получат дати за интервюта хората от май-август примерно за предстояща сесия,а чак за по-следващата хората от февруари до май :) Всичко е възможно така като гледам.Аз при всички положения повече бих се радвал на насрочена дата за интервю.И още нещо.Според мен самите пликове отдавна са отворени,просто сега изпращат писмата/предположение/ пак повтарям,че това с чековете и неусвоените суми е притеснително.Защото на един кандидат му се налага 2 пъти да се набутва за превод на чека към 10-15 евро,което е сериозен пропуск!!!
За себе си мога да кажа, че "небивала радост" беше дори самия факт, че ми е осребрен чека. Причината, обаче не са тези 10 - 15 евро, които спестих, а това, че пакета с документите ми изобщо е пристигнал във Виена ( в една друга тема съм описала защо). От друга страна доста ме притесняваха тези доста коментирани 2 години, през които процедурата ще бъде спряна, та сега имам надеждата, че веднъж започнала, за нас тя все някога ще има и своя край. А какъв ще е той.........дай Боже най-добрия.
За момента все още не съм получила акюзе, но пък го чакам и то със смесени чувства - дали ще изпитам радост или притеснение....ще видим.
Виена - 30.05.2011г.
Акюзе - 13.02.2012г.
Искане за изпращане на допълн. документи, включително за език - 15.08.2012г.
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от veselqk »

siso_krasi написа:
Misho76 написа:Хубаво е,че има някакво движение!Честито на хората с акюзета.Аз обаче не виждам повод за такава небивала радост.Не защото още сме сред чакащите,а защото оглеждайки статистиката виждам чакащи акюзета още от февруари и март,което бие всички рекорди!И както хаотично са подхванали изпращането на акюзета във Виена дали няма да подхванат хаотично и разпращането на датите за интервюта?Например първи да получат дати за интервюта хората от май-август примерно за предстояща сесия,а чак за по-следващата хората от февруари до май :) Всичко е възможно така като гледам.Аз при всички положения повече бих се радвал на насрочена дата за интервю.И още нещо.Според мен самите пликове отдавна са отворени,просто сега изпращат писмата/предположение/ пак повтарям,че това с чековете и неусвоените суми е притеснително.Защото на един кандидат му се налага 2 пъти да се набутва за превод на чека към 10-15 евро,което е сериозен пропуск!!!
За себе си мога да кажа, че "небивала радост" беше дори самия факт, че ми е осребрен чека. Причината, обаче не са тези 10 - 15 евро, които спестих, а това, че пакета с документите ми изобщо е пристигнал във Виена ( в една друга тема съм описала защо). От друга страна доста ме притесняваха тези доста коментирани 2 години, през които процедурата ще бъде спряна, та сега имам надеждата, че веднъж започнала, за нас тя все някога ще има и своя край. А какъв ще е той.........дай Боже най-добрия.
За момента все още не съм получила акюзе, но пък го чакам и то със смесени чувства - дали ще изпитам радост или притеснение....ще видим.
siso_krasi, аз също чакам акюзе-то със смесени чувства, защото не знам дали няма да изискат някакви допълнителни документи и да изпусна срока, защото нямам пълно доверие на БГ пощите и се притеснявам да не се изгуби по трасето... на 20.10. си дръпнаха паричките от кредитната карта, но още няма нищо получено... Бая напрежение си е, да ви кажа :) Веднага, след като пристигне писъмце в пощенската кутия, ще пиша пак ;) Успех на всички!!!
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от cantare »

siso_krasi написа:От друга страна доста ме притесняваха тези доста коментирани 2 години, през които процедурата ще бъде спряна, та сега имам надеждата, че веднъж започнала, за нас тя все някога ще има и своя край.
Защо спряна? Кой е източника на тази информация?
Vouloir, c'est pouvoir!
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от martatabs »

cantare написа:
siso_krasi написа:От друга страна доста ме притесняваха тези доста коментирани 2 години, през които процедурата ще бъде спряна, та сега имам надеждата, че веднъж започнала, за нас тя все някога ще има и своя край.
Защо спряна? Кой е източника на тази информация?
И аз искам да разбера. :^) Когато се споделя подобен вид информация е редно да се посочва източника, за да не всява паника сред кандидат имигрантите.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Вик »

Нищо не е спряло. В графика за интервютата провеждани по цял свят и в Европа ясно може да се види, че такива продължават да се провеждат, и до края на годината списъка на държавите, които ще бъдат посетени от мисиите е факт. България я няма, но това не означава, че ще има нулеви години или нещо подобно. Излишно е да гадаем какви са причините за забавянето, но и то е факт. Ако имаше прекъсване , то официалният сайт на Квебек щеше да е мястото , от което да се информираме за това.
Заключено