Свидетелство за съдимост от САЩ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от zorbat »

благодарско!!!!
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от sisi78 »

Ние изпратихме документите до ФБР преди малко повече от месец, но още нямаме отговор. Бяхме писали че ни трябват до 1.06. Дано пристигнат скоро за да можем да си изпратим документите в Букурещ
toneha
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 10:49 pm
Местоположение: Канада

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от toneha »

Здравейте отново на всички!
Реших да се включа отново, тъй като 3 пъти съм пращала отпечатъци до ФБР в три различни години. Не искам да обезкуража никой, но ето го и моят опит:
Първо със съпруга ми пратихме отпечатъци есента на 2008 година, отговорът беше светкавичен, дойдоха за около 2 седмици, с разликата обаче, че на мен ми ги върнаха и ми казаха да си направя нови, щото не били достатъчно ясни. Направих си нови и им ги пратих отново и пак ми отне около 2 седмици, за да ми ги върнат този път с бележка, че не съм криминално проявена.
Вторият път беше септември 2009 година, писахме им скор края на октомври. Отговорите ги получихме чак декември месец и този път при мен всичко беше наред, но на мъжа ми му искаха да си направи повторни отпечатъци, че този път неговите не са ясни ( и в двата случая на връщане на отпечатъците става въпрос за една-единствена линийка на един от пръстите, всички друго си се чете ясно). Айде пак в полицията за отпечатъци и пак пратихме неговите, върнаха ги след месец и половина, нищо че крайната дата отдавна беше изтекла.
Третият път беше на 20 април, не само че още не сме си получили, но дори и парите не са ни изтеглили, което значи, че още дори не са ни отворили писмото.
Тъй като и трите пъти пращаме оттук (САЩ), хора които са кандидатствали по канадски програми от САЩ препоръчват да се уреди въпроса с отпечатъците още преди да са получили сертификатите, защото отнема много, адски много време. Дори напоследък сред американските съфорумци се практикува пращане на пакета с документи за виза преди да са си получили отпечатъците с прикрепено писмо, че подали за police clearance certificate, но още го чакат.
Но все пак не губете надежда, може за молбите извън САЩ по-бързо да действа ФБР–то! Успех на всички!
Първи пакет документи: 14.01.2010 Монреал
Акюзе: 06.02.2010
Писмо чакане на решение: 31.05.2010
CSQ по пощата: 14.07.2010
Втори пакет документи: 11.08.2010 Бъфало
Баркодове и медицински: 15.12.2010
Медицински направени: 21.12.2010
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от zory_bory »

Явно ще се поизпотим доста с ФБР.....проверих току що статуса на писмото-пратих го с Булпост-пише unsucessful delivery - adressee p.o. box, adressee adviced to pick up item. След това писмото е вьрнато в централен офис. Защо са го разнасяли в събота-много ясно че ФБР почива. А сега никой няма да отиде да ми търси писмото. :fubar:
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от zorbat »

zory_bory написа:Явно ще се поизпотим доста с ФБР.....проверих току що статуса на писмото-пратих го с Булпост-пише unsucessful delivery - adressee p.o. box, adressee adviced to pick up item. След това писмото е вьрнато в централен офис. Защо са го разнасяли в събота-много ясно че ФБР почива. А сега никой няма да отиде да ми търси писмото. :fubar:
Ах че гадно!!!!
И ние днес пуснахме писмо, но препоръчено и приоритетно и с обратна разписка. Казаха ми че за 4 дни ще е там, което не ми се вярва, като се има предвид Бг пощи:-)
Дано ви достигне писмото до ФБР!!!
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от Мими »

toneha, на мен също ми искаха повторно да изпращам отпечатъци (при мен проблема е, че папилите на пръстите ми са много гладки :sweat:, даже в Института по криминалистика се майтапеха, че съм родена за крадец :geek: ). При първото подаване изпратих нарочно 2 екземпляра с отпечатъци, но не би.

Решихме да подадем документите към Букурещ с изрично писмо, както ти пишеш, че сме подали до ФБР за клиърънс и ще го изпратим допълнително. От втория опит успях с отпечатъците /след още 4 екземпляра с отпечатъци до ФБР :lol:/, но така и моя клиърънс не го изпратих до Букурещ, а и те не го поискаха :D
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
toneha
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 10:49 pm
Местоположение: Канада

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от toneha »

Мими, твойто си е направо голям майтап! Добре, че не са ви ги поискали от Букурещ! :rofl:
А, като цяло бавиха ли ви ги от ФБР? Нещо напоследък като че ли действат на бавни обороти тайните агенти 8)
Първи пакет документи: 14.01.2010 Монреал
Акюзе: 06.02.2010
Писмо чакане на решение: 31.05.2010
CSQ по пощата: 14.07.2010
Втори пакет документи: 11.08.2010 Бъфало
Баркодове и медицински: 15.12.2010
Медицински направени: 21.12.2010
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от Мими »

Мани, мани от цялата процедура това беше най-сложното. Иначе много бързо действаха, около 2 месеца и нещо с цялото мотане ми отне да получа заветното 'No arrest record'. Добре, че в Института по криминалистика са страхотни хора, благодарности за професионализма и човещината! С мъжа се майтапехме, как по филмите ФБР ги изкарват най- най- , а не могат с едни отпечатъци да се оправят :lol:
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
Аватар
zory_bory
Мнения: 133
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 5:11 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от zory_bory »

zorbat написа:
zory_bory написа:Явно ще се поизпотим доста с ФБР.....проверих току що статуса на писмото-пратих го с Булпост-пише unsucessful delivery - adressee p.o. box, adressee adviced to pick up item. След това писмото е вьрнато в централен офис. Защо са го разнасяли в събота-много ясно че ФБР почива. А сега никой няма да отиде да ми търси писмото. :fubar:
Ах че гадно!!!!
И ние днес пуснахме писмо, но препоръчено и приоритетно и с обратна разписка. Казаха ми че за 4 дни ще е там, което не ми се вярва, като се има предвид Бг пощи:-)
Дано ви достигне писмото до ФБР!!!
Абсурда е че и моето е препоръчено и приоритетно и с обратна разписка и за "3-5 дни ще е там". Оказва се че там като го вземат американците то става най обикновено. Мисля и аз да пращам докс до Букорещ с обяснение и да не го чакам.
evlogi.antonov
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:10 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от evlogi.antonov »

и аз ги пратих преди около месец - няма резултат.
ах защо не се сетих за това по рано и още преди месеци да си бях пуснал отпечатъците.....
кой знае кога ще ми ги пратят и дали ще ги приемат......
3.2.2010 - док. до Виена
19.2.2010 - акюзе изпратено
25.2.2010 - акюзе получено
27.4.2010 - покана за интервю
24.5.2010 - интервю - успешно
1.7.2010 - док. до Букурещ
17.7.2010 - баркодове
20.8.2010 - медицински
27.12.2010 - покана за визи
3.2.2011 - визи
tonq
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 3:31 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от tonq »

sisi78 написа:
evlogi.antonov написа:и аз съм изправен пред този случай.
бил съм на 2 бридаги, демек повече от 6 месеца
в момента съм на етап интервю след няколко седмици, но за след това може би и на мен ще ми трябва

В документите за Виена, където питат живял ли сте другаде........ не съм споменавал бригадите.
А се чудя дали въобще да ги споменавам по нататък, имат ли начин да проверят....
Ами ще видят визите в пасторта ти, но ако си с нов не мисля че има начин да разберат :)
Проверяват и то много сериозно не си правете маитап ,че чакането после за визи е векове после.
:(
sisi78
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Авг 28, 2009 7:16 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от sisi78 »

evlogi.antonov написа:и аз ги пратих преди около месец - няма резултат.
ах защо не се сетих за това по рано и още преди месеци да си бях пуснал отпечатъците.....
кой знае кога ще ми ги пратят и дали ще ги приемат......
То ние си пуснахме отпечатаците месец преди интервюто и още не сме получили нищо обратно. Не че писмото ни беше тръгнало на време от БГ. Нали сме си без късмет - изригна вулкана и нямаше полети почти 2 седмици :D . От банката ни казаха че са си изтеглили парите и сега малко се притесняваме да не би писмото не се е изгубило :( имаме опит в това - Бг пощи ни затриха писмо от Виена с което ни искаха допълнителни документи. Чудим се дали можем да изпратим е - мейл да ФБР и да ги попитаме дали вече са ни изпратили клиерансите?
makica
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 11:23 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от makica »

за да проверат дали си пребивавал някъде,трябва да имат достъп до бг системата на полицията-там е отбелязано само кога напускаш страната и кога се връщаш,но не и къде си отивал.Но ако си пътувал със самолет-пише и полета до къде е.Но дали имат достъп????Кой знае.....А и ние като членки на европа ако сме съдени в страна друга членка-това според мен би трябвало и да е нашета база данни-не мислите ли??Те няма как да те осъдат в друга страна членка без да уведомят българските власти.
Така че според мен трябва да си вадите свидетелство за съдимост само ако сте пребивавали в страна извън европейския съюз.
И едни наши познати са учили в германия и не са го описали-и са вече в канада отдавна.
Ако някой знае повече-моля пишете
toneha
Мнения: 79
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 10:49 pm
Местоположение: Канада

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от toneha »

makica, и аз съм съгласна ако някой има друго виждане по този въпрос да пише, щото е интересно, а и необходимо да се знае. Моят мъж трябва да си вади свидетелство за съдимост или квото там се нарича от Гърция например, обаче тъй като сме в САЩ и изобщо няма как да стане и се чудим дали да им го спестим... Още повече, че дори паспорта, с който е влизал там отдавна е изтекъл.
Друго, което знам е, че канадските имиграционни работят в сътрудничество с някакви агенции, които извършват т.нар бекграунд чек, поне за посолството в Бъфало така разправят.
А за отпечатъците от ФБР-то да кажа, че нашите след 2 месеца чакане дойдоха и на мен отново ми ги връщат да си правя нови, че пак нещо не разчели, все едно не ги гледаме по филмите колко са отворени фбр-тата и как всичко знаят, а сега с едни отпечатъци не могат се оправят :lol:
Първи пакет документи: 14.01.2010 Монреал
Акюзе: 06.02.2010
Писмо чакане на решение: 31.05.2010
CSQ по пощата: 14.07.2010
Втори пакет документи: 11.08.2010 Бъфало
Баркодове и медицински: 15.12.2010
Медицински направени: 21.12.2010
evlogi.antonov
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:10 am

Re: Свидетелство за съдимост от САЩ

Мнение от evlogi.antonov »

аз ще пратя документите без свидетелството от ФБР, така мисля да направя....
кой знае колко ще ме въртят тия

ако ми ги поискат - ще чакам
надявам се обаче да не ми ги искат. има ли някой опит?
споменахте, че ако не приложа свидетелството от ФБР после много бавят поканата за виза? Случвало ли се е това преди с някой?
3.2.2010 - док. до Виена
19.2.2010 - акюзе изпратено
25.2.2010 - акюзе получено
27.4.2010 - покана за интервю
24.5.2010 - интервю - успешно
1.7.2010 - док. до Букурещ
17.7.2010 - баркодове
20.8.2010 - медицински
27.12.2010 - покана за визи
3.2.2011 - визи
Публикувай отговор