кога намирате време да учите?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от MarinaNik »

JennyAnyDots написа:влизате в света на "жуал" (квебекарският жаргон) или на що-годе добър френски, произнесен с неподражаем акцент (квебекарски, индийски, руски.... български...)
Не твърдя, че знам френски, но лично на мен ми е 100 пъти по-лесно и разбирам голям % от казаното по квебекските TV и радиа, отколкото по френските. Или може би в медиите не се говори на "жуал"?
Аз даже се притеснявам за изпита, че там текстовете са оригинални френски, а не квебекски :(
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от martatabs »

Аз,най-вероятно в началото на следващия месец почвам курсовете,по-рано не мога.Едно не ми е ясно,защо в Ал..нс Ф....ес курсовете са 400 лева за 100 часа,а в тази която ще съм аз е 220 лева за същия брой часове :fubar: ,луда работа.Май ще уча по Panоrama,или нещо подобно.В събота и неделя ще са часовете,на ден по три астрономически часа.Става въпрос за Бургас.
poly6620
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 1:06 pm

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от poly6620 »

martatabs ,цените в алианс франсес в бургас са по-големи в зависимост от надценките и лакомията на "директорката". качеството е под нулата. запишете се в други училища като глобус,знание за всички и т.н. , научете език и после се явете само на изпит в алианса,за да получите заветният сертификат.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от martatabs »

Аз се записах в учебен център ФОКСЕЛ.Интернет страницата им ми направи добро впечатление,а нали опаковката продава продукта ;).Освен това има опция "на изплащане". То да ви кажа те програмите на обучение са сходни,вече зависи от преподавателите.
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от nedelcheva_n »

Аз съм много доволна от Глобус и док там ми правиха. Мацката е супер готина и на доста хора е правила документите за Канада.
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от thriller »

martatabs

Ми помисли 6 часа на седмица нали тоест 2 дена по 3 часа.При това ден след ден.И ако сте по 12-15 чиляка в група и се сети.И 7-8 човека сте много.Тоест не държат на качеството.Личното ми мнение е,че няма да научиш нищо съществено.Аз уча 2 пъти по 2 часа-45мин седмично понеделник и четвъртък тоест имам време да се подготвя между уроците.И вярвай ми труден е езика,много е усложнен.Трудно се чете,но се учи.Ходя при професор по френска фиология и ми взема по 3лв на час.Тоест за мен и сътпругата ми за 100 часа общо 600лв.Това ми се вижда доста добре. А в групата сме само 4 човека-две семейства сме.Съветвам те да внимаваш при кого ще учиш.Момента с езика е много важен и там пропуските струват скъпо в последствие при интервюто.Хайде успех и не се отчайвай.

Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от martatabs »

thriller,мерси за съвета.Аз точно за това ще използвам опцията "на изплащане",ако нещо не ми допадне....чао,следващия ;) Вчера им казах,че искам да присъствам на един техен час,ако трябва и повече.Искам да си създам някаква картина на хода на обучение,и най-вече на преподавателите.Смятам,че постъпвам правилно.
Колеги във форума казаха,че всико относно това дали ще научиш бързо или не езика,е въпрос на лична воля и възможност,и аз смятам така.
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от thunderbolt »

Здравейте и от нас.
КОлкото повее четем толкова повече разбираме , че сме едни от малкото млади тук без деца.В смисъл може би едни след най-младите подаващи документи аз съм на 25 а приятелката ми на 20.
Аз напуснах работа за да мога да отделям повече време на френския понеже това е най-важното за мен в момента да замина а съм водещия кандидат.
Но при нас болката е , че сме прекалено млади и нямаме достатъчно опит в това което сме учили а и определено когато съм записвал (агроном) не съм мислил, че ще си мисля да заминавам за Канада.Грешната специалност.Приятелката ми пък няма висше все още(в момента учи) а да се чака да завърши е само загуба на време и единственото на което се надяваме е да сме супер с френския и всичко да мине нормално , защото сме на границата на точките и незная как ще ни приемат кандидатурата.От една страна е добре, че сме млади но от друга все още прекалено зелени...

Та такава е тя сега без работа но за съжаление има наистина важни необходими неща и желани неща ваш е избора кои кои са.
nous avions choisi le Canada

Успех на всички.
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от zigi »

MarinaNik написа:
JennyAnyDots написа:влизате в света на "жуал" (квебекарският жаргон) или на що-годе добър френски, произнесен с неподражаем акцент (квебекарски, индийски, руски.... български...)
Не твърдя, че знам френски, но лично на мен ми е 100 пъти по-лесно и разбирам голям % от казаното по квебекските TV и радиа, отколкото по френските. Или може би в медиите не се говори на "жуал"?
Аз даже се притеснявам за изпита, че там текстовете са оригинални френски, а не квебекски :(
Определено в местните медии не се говори на joual/cheval ;) Ела и се поразходи да речем по Ontario Est да чуеш какво се казва език. Ще ти се сбръчкат ушите :) Но не се плаши, един познат (от Франция е момчето) казва, че и на него му е трудно да ги разбира тези индивиди. То и аз в България трудно разбирам трънски диалект или кореняците от Банско да речем. Успокоителното е, че всъщност с такива може и цял живот да не ти се наложи да комуникираш. Кой както си го направи де....Успех!
St1
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Сеп 06, 2006 10:29 pm

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от St1 »

Здравейте,

Един съвет. Проучете дали на интервюто можете да се явите с преводач. Преди 9 години май можеше. Този, който Ви прави интервюто се интересува от:
1. Семейство имате ли?
2. Имате ли дете / деца.
3. Дали горите от желание да останете в Квебек. Квебекската държава се интересува не от родителите. Тя се интересува от децата. (Същото важи и за останалите канадски провинции). А родителите са една притурка към тях (малко грубо казано първото поколение имигранти са тор за децата). И най-вече се интересува когато кандидатствате за Квебек и Ви приемат, да кацнете и да живеете в Квебек. На интервюто АБСОЛЮТНО забравете за англиски език и за друга провинция с изключение на Квебек. Може да знаете много добре английски, но го забравете. Само френски, може да са 5 изречения и отговорите да са с да и не. Ако му покажете че го разбирате какво Ви пита на френски и отговорите са кратки и ясни (най-вече да и не) това е напълно достатъчно. И при най-малко съмнение от негова страна, че можете да кацнете в Торонто например, а не в Квебек, просто няма да минете интервюто. Не споменавайте за приятели в други провинции, не споменавайте за другата част на Канада. Втълпете му че обичате безкрайно френския език, всичко френско. Кажете че сте прочели всичко за Квебек, Монтеал и т.н. Кажете му че това и само това е провинциятя в която можете да живеете. При кандидатстване за Квебек за вас има само и единствено Квебек и нищо друго.

По време на интервюто му казах, че знам английски и че има фирми и в Монреал, които работят само на английски и че мога да си намеря работа само с английски, той така подскочи като ужилен и жена ми, която знае перфектно френски, едва успя да го убеди че аз ще науча френски като кацнеме в Монреал. За една бройка да ни отреже спатиите на интервюто а и оттам въобще за Канада.

4. Кажете му че сте се записали на курс по френски и му донесете накакъв документ. Едно време имаше по 30 лева курсове към френския културен институт. Кажете му че ще си вземете отпуска и последните месеци ще учите само френски. Нека Ви даде документа, пък после можете да правите каквото си искате.

И запомнете. Търсете начин да ви пусне на интервюто. Това е нещо съвсем различно от това да знаете френски.

Успехи
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от martatabs »

nedelcheva_n написа:Аз съм много доволна от Глобус и док там ми правиха. Мацката е супер готина и на доста хора е правила документите за Канада.
След като лично проверих работата,с две ръце те подкрепям за ГЛОБУС.Там ми помогнаха за неща,които не им влизат в задълженията.Не ми е ясно дали не е някакъв трик от тяхна страна,но истината е,че ми направиха добро впечатление.Чакам да се сформира групичката и се мятам на френския.Не е чак толкова сложно да се научи даден език,при някой се изисква повече време за адаптиране към съответния език.УСПЕХ. ;)

St1,благодаря за отговора ти.Това ще ми помогне до някъде....останалото е в мои ръце.Успех и на вас.
nicolaus
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 8:24 am

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от nicolaus »

martatabs написа:
nedelcheva_n написа:Аз съм много доволна от Глобус и док там ми правиха. Мацката е супер готина и на доста хора е правила документите за Канада.
След като лично проверих работата,с две ръце те подкрепям за ГЛОБУС.Там ми помогнаха за неща,които не им влизат в задълженията.Не ми е ясно дали не е някакъв трик от тяхна страна,но истината е,че ми направиха добро впечатление.Чакам да се сформира групичката и се мятам на френския.Не е чак толкова сложно да се научи даден език,при някой се изисква повече време за адаптиране към съответния език.УСПЕХ. ;)

St1,благодаря за отговора ти.Това ще ми помогне до някъде....останалото е в мои ръце.Успех и на вас.
Да, Глобус-при мосю Найденов+работа+оформяне на документациите! Много сме доволни
lancome
Мнения: 29
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 7:15 am
Обратна връзка:

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от lancome »

препоръки за велико търново?
kli
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Мар 01, 2007 6:22 am
Местоположение: Sofia

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от kli »

Малко в страни от темата, но от кога искат сертификат за владеене на езика вместо интервю? Дайте ако има линк от форума с тези изисквания.
Ние сме от онези кандидати без деца и въпреки всичко нямаме време да учим френски след работа. По-точно въпросът не е във времето, защото и през ноща може да се учи, колкото до физическата възможност след края на работния ден да се намерят сили за учене.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от demococcus »

kli написа:Малко в страни от темата, но от кога искат сертификат за владеене на езика вместо интервю?
Когато събираш необходимия брой точки без да имаш нужда от точките за мотивация (дават се само на интервюто) + по документите всичко е изрядно + имиграционният служител се е събудил в добро настроение.
Публикувай отговор