кога намирате време да учите?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

кога намирате време да учите?

Мнение от mishka77 »

Здравейте приятели! Реших да пусна тази тема,че моят съпруг нещо се е отчаял,напоследък явно множко му идва-не намира време да учи :worried: Не търсим оправдание,но времето не ни достига.Ще се радвам,да му вдъхнете малко стимул,не сме единствените с малко дете и работа все пак....Възрастта на детето също е от значение,нашият син е на 3г,не мога да му кажа"Хайде,отивай да си играеш сам навън-малко сме заети с тати :worried: Споделете мнения-как и кога учите по този красив,но не лесен за нас език? Наясно съм,че повечето ще кажат"Който иска и е силно мотивиран намира време!" Така е,но ние почти не намираме :worried:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от Kan_Tangra »

По 1 час на ден толкова ли не можете да отделите?

Ами като нямате хич време спрете секса, и така ще имате малко повече време. ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от Joya »

Аз също не намирам време, ние сме с 3 годишна кака и бебе на 6 месеца. Затова съм си свалила разни клипчета с граматика, диалози, релаксата- ама само до 2 част намерих, и ми се струва доста елементарна. Освен това ходя засега на курс, та там каквото ми налеят в главата. В къщи време почти няма. Гледам да пускам тв5 или м6, сега мисля да си сваля и френски песни, а вече като ни излеза дата за интервю ще е голямото учене, тогава не знам, сигурно през ноща. Засега се помотвам, но мобилизацията ще е месеца преди интервюто.
Успех, наистина е трудно с дете. Голямата ми дъщеря съм и взела телетъбисите на френски и аз слушам, тя гледа картинки :)
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от mishka77 »

Срам ме е да си призная,но и по един час на ден не намирам време :worried: На работа съм до 17.30-след това домашни задължения(няма как) детето е на 3 г и както писах по-горе има значение възрастта.Хващам учебника и се започва едно дърпане и задаване на въпроси :) Обръщам се и станало време и за сън-ако можех да не спя щеше да е най-добре но уви.....
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от Julian_04 »

През нощта! :)
Като искаш нещо, няmа невъзmожни неща! Иmа саmо оправдания!
Ние като дойдохме нашият беше на 2 годинки. Мъжа ми ходеше на вечерен курс по френски до 10 часа и като се върнеше си правеше домашните, защото работеше през деня!...Та така! ;) ....
Обичам закона за естествения подбор! Не на всички е писано да са лъвове! (това последното е в скобки ...мои мисли изречени на глас...) 8)
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от martatabs »

Julian_04 написа:"Обичам закона за естествения подбор! Не на всички е писано да са лъвове!"
Добра мисъл.Аз например съм си изтеглил Relaxa 1 и 2,и като почивам си я слушам по-цял ден.Когато отивам на работа,си ги слушам в рейса.Винаги има начини,но друго си е курса LIVE,сред хора се учи по-лесно.Знам от по-стари хора,че урок се учи рано сутрин,докато мозъка не се е натоварил с ежедневните проблеми,така че ставате с час и половина по-рано правите си кафенце и сядате.Друго,което съм чувал е,когато учиш вечер и примерно искаш да изпиеш едно малко или голямо,или една-две бири след учене,това може да доведе до забравяне на наученото.Незнам дали е истина,но аз да кажа.Успех на всички и доучене. ;)
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от loginn »

И на мен мп3 плеъра ми е свършил доста работа.
Дори да се занимаваш с нещо друго и да да не си концентриран върху това което слушаш, пак остава доста в главата.
mishka77 написа:Възрастта на детето също е от значение,нашият син е на 3г,не мога да му кажа"Хайде,отивай да си играеш сам навън-малко сме заети с тати :worried:
Изтегли някои филмчета на френски и му пускай да гледа. Като минаваш покрай него и ти ще научаваш по нещо :y: .
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от pavelyankov »

За мен ученето на френски е голямо забавление. Много ме кефи тоя език, как искат да им е добре звучащо и такива ми ти работи. Е, малко е труден, ама поне има ясни правила. А време.....време все ще намерим :) И ние сме с две деца, ама големия ни е на 13, малкия на 4.
Абе нема се тюхкаш за некво си време. Ако е нужно нема да спиш......интервюто е по-важно. И да се усмихваш повече ;)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от martatabs »

М/у другото има един мит,че когато заспиш,ако слушаш френски ще го научиш по-бързо....няма такова нещо.Лягам и ставам с него,ама все тая.Само да спомена за протокола.Изображение
liddi
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 4:32 pm

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от liddi »

mishka77, това с ученето и времето ми е познато до болка. Благодарение но това ,че създадохме режим на децата /момчета,близнаци на 2 год. и 6 месеца/ да лягат рано вечер, успявахме да седнем и да четем. И рано сутрин ,както е написал martatabs. За умора няма да говорим и мога да дам много определения :) Виж за "спокойствие" и до сега се чудя какво е това! :?: За мен ученето не свършва с минаването на интервюто и съм се настроила за още по-тежки периоди. Ще се справим, важното е да сме здрави!
Успех и горе главата!

п.с. "урок се учи рано сутрин" :y: :y: :y:
27.06. 2009-Документи Виена
22.10. 2009-Покана за интервю по е-mail
10.12. 2009, 09:00 ч.Интервю
15.12. 2009-Букурещ
20.01. 2010-Баркодове!
19.02. 2010-Формуляри за медицински!
08.03. 2010-ОК
29.03. 2010-Покана за визи!- по e-mail
24.04. 2010-Визи!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от optics »

Не искам никого да обидя, но дете което постоянно те дърпа и ти "не мога да не му обърна внимание" е изтървано ! Не става въпрос дали е на възраст в която може да разбере колко важни неща има да свършиш. То ако беше в такава - добре.
Например когато родителите говорят с други възрастни хора, детето трябва да знае, че ако просто иска да каже нещо - не е тогава момента.
Обидно ми като говоря с някого и детето му дойде да го дърпа за ръкава и тоя родител прекъсва нашия разговор за да види детето какво го дърпа. И то айде да беше един път ама като стане 10 пъти - съжалявам - такова дете е невъзпитано. Или по точно възпитано в това че е центъра на вселената. Точно такова дете пречи много успешно ако искате да четете на спокойствие.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от nedelcheva_n »

аз гледам онлайн детски филм4ета на френски, така дъщеря ми кротува и аз слушам френски. http://www.mon-ludo.fr/videos и http://www.youtube.com/watch?v=J8Ukiu_dTGg Без друго нивото ми не е за други филми. И в офиса слушам радио на френски, колкото разбера толкова!
Последно промяна от nedelcheva_n на Вто Апр 06, 2010 5:07 am, променено общо 2 пъти.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от loginn »

nedelcheva_n написа:И в офиса слушам радио на френски, колкото разбера толкова!
Който има възможност да слуша радио на работа бих му препоръчал да слуша френски учебни подкастове.
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от nedelcheva_n »

дай сайт,от каде да си ги сваля?
nikolov
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 2:33 pm

Re: кога намирате време да учите?

Мнение от nikolov »

Ние имаме две дечица, на 3 и 5 годинки. Започнахме с френския преди около година. В началото ходехме на уроци, сега вече караме часовете вкъщи четири пъти седмично. Вечер сме заети с френския до към 21ч. До като работим с учителката, децата си играят, карат се, разхвърлят... Понякога им пускаме някое филмче, което ни гарантира известно спокойствие. След урока мъничко играем и щом си легнат, отново сядаме да четем, за следващия ден. Често се случва да заспиваме над учебниците, но ако не наваксаме вечерта ставаме рано сутринта да си доучим или си преписваме или преснимаме урока и си го четем в автобуса или в обедната почивка. Не бих казала, че не се преуморяваме, защото освен френския имаме и куп домашни задължения, но засега се справяме. Желая Ви успех!
Документи до Виена-29.11.2009
Акюзе-07.12.2009
Интервю-26.05.2010-успешноооооо!!!!!
Документи Букурещ-09.06.2010
Баркодове-23.06.2010
Формуляри за медицински-06.07.2010
Медицински-14.07.2010 (ОК-27.07.2010)
Покана за визи-07.12.2010
Визи-31.12.2010
Публикувай отговор