въпрос за средно образование

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
PetritBllaca
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Мар 28, 2010 12:55 pm
Местоположение: Варна

въпрос за средно образование

Мнение от PetritBllaca »

здравейте на всичkи ии ние със съпругата ми стигнахме до решението чe тук в БГ не ни е местото и искаме да опитаме нов живот в КАНАДА.Имаме едно притесненение чe и двамата сме със средно образование какъв според вас ни е шанса ?Аз на 27 тя на 22 с малко дете на 2 години и кучe :) :)
"Around here, however, we don't look backwards for very long. We keep moving forward, opening up new doors and doing new things, because we're curious...and curiosity keeps leading us down new paths."
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: въпрос за средно образование

Мнение от optics »

Шанса е по-голям ако имахте висше и повече стаж. Но не е нулев. Всичко зависи от професиите. Познавам едно приятелско семейство с подобни данни на вашите. Единият в семейството работи като foreign worker a другият след година престой доби право да работи "на бяло"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
PetritBllaca
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Мар 28, 2010 12:55 pm
Местоположение: Варна

Re: въпрос за средно образование

Мнение от PetritBllaca »

Аз съм завършил професионална гимназия по управление на туризма със специалност стопанскии менинджмънт и никога не съм работил по специалността си а съпругата ми езикова гимназия с френски и италиански.Аз в БГ имам стаж около година и половина а съпругата ми никакъв взех да се отчайвам малко :(
"Around here, however, we don't look backwards for very long. We keep moving forward, opening up new doors and doing new things, because we're curious...and curiosity keeps leading us down new paths."
kamentsonev
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:28 pm
Местоположение: Varna-Монреал

Re: въпрос за средно образование

Мнение от kamentsonev »

Не се от4аиваите,и ние не сме с висше,но минахме успешно интервюто и ве4е сме в Канада :) горе главата и смело напред! :y:
документи Виена-30.10.08
акюзе-25.11.08
пол.покана-05.05.09
интервю-09.06.09
документи Букурещ-29.06.09
баркодове-29.07.09
медицински формуляри-05.08.09
направени медицински-13.08.09
медицински-ОК-08.09.09
покани-18.09.09
визи-19.10.09
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за средно образование

Мнение от loginn »

Никакъв повод за отчаяние. Как сте с френския и английския? Ако езиковите ви познания са на 6, ще стане. Ако не са, имате време да ги подобрите. Щом съпругата е с езикова гимназия-френски, изглежда не сте далеч от целта. Не съм сигурен дали езикова гимназия се признава за средно професионално, но дори и да не се признава пак имате шансове.
Още едно дете би улеснило кандидатстването, разбира се :).
Последно промяна от loginn на Чет Апр 01, 2010 7:23 am, променено общо 1 път.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: въпрос за средно образование

Мнение от demococcus »

Щом съпругата е с френска гимназия, не се колебайте ами изчетете статия Точки и хващайте списъците да си проверите какво точно получавате. И на зимната сесия в първите редички :y:
PetritBllaca
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Мар 28, 2010 12:55 pm
Местоположение: Варна

Re: въпрос за средно образование

Мнение от PetritBllaca »

Благодаря на всички за одговорите!
Loginn :) Благодаря за бързия и окуражаващ одговор сега наистина се почуствахме много по-добре.Английския е на много добро ниво и при двамата а за френския аз съм много зле знам само здравей, довиждане и обичам те :))) от обща култура но съпругата ми е много добре а за следващите деца сме решили да не са родени тук :lol:
"Around here, however, we don't look backwards for very long. We keep moving forward, opening up new doors and doing new things, because we're curious...and curiosity keeps leading us down new paths."
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за средно образование

Мнение от loginn »

Дотук добре :) . Ще ти се наложи все пак да се заемеш сериозно с френския. Предполагам нямаш нищо против :y:.
От линка на demococcus, колко точки сметнахте че имате без езиковите познания? Някой ще може ли да каже (и да обоснове) дали езикова гимназия се счита за професионално образование? Това дава четири точки разлика и за PetritBllaca сигурно ще са от значение.
PetritBllaca
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Мар 28, 2010 12:55 pm
Местоположение: Варна

Re: въпрос за средно образование

Мнение от PetritBllaca »

:tmi: направо прегрях и нищо не мога да асемилирам не ми е ясно как да ги точкувам
също забрвих да спомена ,че съпругата ми не е с българско гражданство и дипломата и за средно не е завършена в България нито в страна членка на ЕС .Тя е със статут на постоянно пребиваващ в РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ чужденец.Ами сега ? :worried:
"Around here, however, we don't look backwards for very long. We keep moving forward, opening up new doors and doing new things, because we're curious...and curiosity keeps leading us down new paths."
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: въпрос за средно образование

Мнение от Linko »

loginn написа:Някой ще може ли да каже (и да обоснове) дали езикова гимназия се счита за професионално образование? Това дава четири точки разлика и за PetritBllaca сигурно ще са от значение.
Не, не се счита за професионално образование езиковата гимназия.
PetritBllaca написа:...съпругата ми не е с българско гражданство и дипломата и за средно не е завършена в България нито в страна членка на ЕС .Тя е със статут на постоянно пребиваващ в РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ чужденец.Ами сега ?
Какво "ами сега?"? Няма значение, че не е българска гражданка съпругата. Статутът на постоянно пребиваващ в България й дава право да подаде документи и да мине процедурите за селкция и за виза като теб и всеки друг български гражданин - чрез Виена и Букурещ.
Ще трябва само да си извади сертификат за липса на криминално минало и от родната си страна.

И след като търсиш отговори трябва да даваш и пълна и точна информация, на базата на която се прави оценка за съответствието ви с критериите за селекция. Не може по откъслечни данни да се правят прогнози. Или ако се правят, то те ще са нереални.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за средно образование

Мнение от loginn »

Linko написа:И след като търсиш отговори трябва да даваш и пълна и точна информация, на базата на която се прави оценка за съответствието ви с критериите за селекция. Не може по откъслечни данни да се правят прогнози. Или ако се правят, то те ще са нереални.
Да, така е. Ако имаш затруднения с изчисляването на точките ще трябва да кажеш повече за себе си, например в каква област и откога ти е стажа и т.н. Тогава ще можем да дадем по-правилни насоки.
От написаното дотук стигам до извода че ще е по-добре ти да си водещ кандидат. Защо? Ами имаш средно професионално, което носи 6 точки срещу само 2 на съпругата ти. Освен това имаш стаж година и половина (надявам се от последните 5) който като стане 2 години, ти носи още 6 точки срещу нула точки за съпругата.
За френския ще трябва да се напънеш за да вземеш колкото се може повече точки. Щом жена ти е с френска гимназия ще може да ти помогне да напреднеш по-бързо. Хубаво че английския ви е добър, това също носи точки, но само за теб (като основен кандидат).
Пак казвам, нещата изглеждат постижими. Предимно зависят от нивото на френски което ще демонстрираш.
PetritBllaca
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Мар 28, 2010 12:55 pm
Местоположение: Варна

Re: въпрос за средно образование

Мнение от PetritBllaca »

:y:
Последно промяна от PetritBllaca на Чет Апр 22, 2010 7:06 am, променено общо 1 път.
"Around here, however, we don't look backwards for very long. We keep moving forward, opening up new doors and doing new things, because we're curious...and curiosity keeps leading us down new paths."
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за средно образование

Мнение от loginn »

Добре. Предполагам знаеш че трябва да съберете минимум 63 точки като семейство за да получите сертификат за селекция. Приемаме че ти си водещ кандидат. Имаш средно професионално образование - 6 точки. Изглежда специалността ти не е от търсените, значи не получаваш допълнителни точки по критерий "област на образование".
Стаж - съветвам те да намериш начин да направиш 2 години (24 месеца) доказуем стаж и след това да кандидатствате. Щом в момента имаш година и половина това ти дава 4 точки, но ако поработиш още половин година точките ще станат 6. За теб, а и за повечето от нас всяка точка е от голямо значение. За възраст имаш максимума от 16 точки. Съпругата ти прибавя 1 точка за образование и 3 точки за възраст. Дотук ако смятаме че си със стаж от 2 години имате 31 точки. За да стигнете до интервю принципно трябват минимум 50 точки по изброените досега критерии плюс езикови познания. Във вашия случай обаче, понеже сте с едно дете под 12 г ще ви трябват минимум 52 точки. Разликата от 21 точки трябва да се компенсира именно от познания по френски и английски. Примерно ти имаш ниво 9 от 16 възможни за френски и 6 от 6 възможни за английски. Съпругата ти има 6 от 6 възможни за френски. Естествено ако стигнеш до повече от 9 за френския ще ти бъде от огромна полза. Тук говорим за минимума. Точките за език могат да бъдат разпределени и по друг начин но крайният резултат трябва пак да бъде минимум 21.
31+21=52 точки. След това прибавяме 4 точки за детето и 1 задължителна точка за финансова самостоятелност. 57 точки и трябва на интервюто трябва да покажете отлична мотивация за да вземете максимума от 6 точки и стигате до краен резултат от 63. По-малко от 6 точки за мотивация могат да бъдат компенсирани с повече точки за езикови познания.
Идеалният вариант би бил да се явите на тест по френски, ти да се явиш на тест по английски, да съберете 27 точки като общ резултат от тестовете и да изпратите резултатите заедно с другите документи за кандидатстване. Тогава може да получите сертификати и без интервю. Относно тестовете търсете теми от форума или само за френския прочетете тук http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=37201
Знам че да се стигне до такива високи нива на езикови познания не изглежда лесно постижимо, но въпроса беше дали има шанс. В твоя случай има ако се потрудиш сериозно. Много от пишещите в този форум които са вече в Канада, могат да потвърдят че са го постигнали най-вече след сериозно учене на френски.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за средно образование

Мнение от loginn »

loginn написа:Дотук ако смятаме че си със стаж от 2 години имате 31 точки.
Тук съм допуснал грешка, 32 са точките. Смятай че ти трябват минимум 20 (вместо 21) за езикови познания или минимум 26 (вместо 27) за да има шанс да минете без интервю.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: въпрос за средно образование

Мнение от martatabs »

Леле,в моя случай трябва да знам френски на университетско ниво.Мъкааа :( .Направих опит да си изчисля точките.
Образование-6 т.(Средно професионално техническо учелище).М/у другото дали е проблем,че учебното заведение,в което съм завършил средното си образование се е преименувало
Професионален стаж-0 т.(завършил съм Монтьор на Металорежещи Машини),но (Работя в сферата на строителството)
Възраст-16 т.
Език фр.-8 т.(примерно,в момента уча)
Език анг.-2 т.(примерно)
Адаптивност-3 т.(примерно)=35 т. средно.
Нямам деца,нямам жена,нямам роднини в Квебек,нямам предложение за работа.От 4 години се занимавам с АЛ и ПВЦ дограма,преди това съм бил работник склад 2 години.Преди това работех в яйцеферма(на черно) 1,5 г.И какво правим,някакви предложения?!
Публикувай отговор