Интервю - май 2010

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Интервю - май 2010

Мнение от demococcus »

liddi написа:Горещите новини долитат направо от Радисън.... :D
Бързам да ви зарадвам, че първите две кандидатури за деня минаха успешно и много им се радваме.
Изпитващият се казва Reda Chaouqi, около 35-40 годишен, добронамерен, мил и любезен, по думите им. Говорел е бавно и ясно, всичко му се разбирало. Придържа се към документите. Не е питал за история на Квебек, само имена на градове.
Те ще ви разкажат повече подробности, но вероятно пътуват....а и може би и ще пируват :P
Още веднъж ЧЕСТИТО на миналите днес и УСПЕХ на всички следващи! :y: :y: :y:
Нека оцветяването в жълто да започне...сега! :rofl:
:rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock: :rock:
Аватар
GAL73
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 3:39 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от GAL73 »

браво :rock:
Чудесни новини .Късмет на всички останали. :y:
Стискам палци на ръцета и краката :rofl:

Успех на всички :y:
DCS Vienne -12.01.2011
accusé de réception -29.01.2011
интервю Виена -07.04.2011 - успешно
Bucarest-18.06.2011
Etiquettes-05.07.2011
Formulaires médicaux-24.01.2012

Покана за визи-08.05.2012
ВИЗИ-01.06.2012
a_stefanin
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Авг 21, 2009 6:47 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от a_stefanin »

Суперрррррррр.....направо ми олекна. Браво на миналите интервюто :handshake: . Много ви моля споделете малко подробности от интервюто защото с жена ми направо ще откачим. Учим като побъркани и само се шашкаме взаимно :D .
Аватар
mirokami
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 2:18 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от mirokami »

ето малко информация за REDA CHAOUQI Но е със задна дата
http://www.razgovory.com/statistics/ind ... #interview
четете на mamba
littlelenny
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 4:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Интервю - май 2010

Мнение от littlelenny »

Честито и от мен на преминалите интервюто :clap: :clap: :clap: ! Убедена съм,че това не е само късмет с изпитващия,а и резултат на много труд! Браво още веднъж и успех в следващите стъпки по процедурата :y: ! Късмет и успех и на следващите в сесията :y:
Аватар
e_cat
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 11:14 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю - май 2010

Мнение от e_cat »

mirokami е с по-бързи реакции :)
Но ето инфо за М. Reda Chaouqi и на англ. ез. : http://mohagerca.blogfa.com/post-13.aspx

Успех! :y:
AUDACES FORTUNA JUVAT!
zorbat
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 4:30 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от zorbat »

честито на взелите сертификати!!!
Успех и на всички, на които импредстои интервю!
Стискаме ви палцииииииииииииииии! :y: :y: :y: :y:
DCS Vienne - 09.11.2009
Visas - 19.01.2011
Arrivee au Quebec - 22.03.2011
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Интервю - май 2010

Мнение от Rhea »

Дано това което пишат изпитаните в Париж да не е вярно... Все пак, това е мнението на един скъсан :)

"mais naaan on on s'est tous fait avoir par ce connard de reda chaouqi,meme moi il m'a roulé et a lire ce que t'as ecrit il a ecrit la meme chose pour moi!!!
sa question sur connaissance du canada:"quels sont les loyers a montreal?"j'ai repondu que comme partout ou je suis allé il y en avait pour toute les bourse et que ce qui comptait c'etait de combiens on disposait pour s'offrir quoi!
il a mis "aucune connaissance sur le canada!!!!
il me met niveau faible/debutant en anglais alors que je lui brandi un 725 points au toeic sous le nez.
il me laisse seul dans le bureau trois fois (une fois tout un quart d'heure)pour aller se prendre des cafés et des verres d'eau
se mec recalle tout le monde bande de cons!!(moi y compris)
on s'est renseigné avec un copain sur lui et il s'avere qu'il est surdiplomé mais qu'il a completement raté sa vie:il faut un boulot de merde (alors qu'il a un doctorat),il est laid a faire peur,et il se dit que nous qui avont toutes nos chances d'avoir une vie magnifique la bas bin il est pas question qu'on ait droit au bonheur si lui y a pas eu droit.
ce mec est aigri jusqu'a la corde et il se venge sur nous alors si on pouvait tous ensemble faire une petition ca pourrait marcher.
Reda chaouqui est un gros sac a merde qui en veut a la terre entierre.j'ai eu des ami(e)s en nombre ne parlant nibien francais ni bien l'anglais qui sont passé avec des quebequois et qui m'ont dit qu'ils s'etaient maré et que c'etait detendu et que bien sur ils l'avaient eu.maintenant ils ont tous reussi et moi je suis ici pendant la crise a cause de ce connard de merde.
si c'est ca le canada bin ils peuvent se le garder avec leurs reda de merde!! "
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Интервю - май 2010

Мнение от demococcus »

Rhea написа:Дано това което пишат изпитаните в Париж да не е вярно...
На човек с подобни изразни средства изобщо не бих му слушал приказките. Още повече че с роден език френски да не може да изкласи на интервюто си е направо.... незнам!
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Интервю - май 2010

Мнение от anibani »

Здравейте и благодаря на всички.
Ние днес имахме честта да минем първото (успешно :D ) интервю. Заявените нива на френски, аз 5/6 и съпруга ми 4/5.
Човека е страхотен мъж на възраст 35 – 40 години, говори много бавно и отчетливо, както на френски, така и на англисйки език. Единствено запита съпруга ми какъв софтуер ползва в работата си. Е тази дума на френски не мога да кажа и сега как е. Но преводачката се намеси и попита кои програми и разбрахме въпроса. Нашето интервю започна в 10 часа и продължи точно 1 час и 10 минути. Но да не си помислите, че през цялото това време сме си говорили. Напротив повече от половината време минава в проверки на документи и разпечатване на сертификатите. Ето и конкретните въпроси за които се сещам в момента:
Към мен:
- Паспортите моля
- Удостоверението за граждаснки брак, моля
- Поиска дипломата за висше образование (право)
- Попита ме колко години съм учила право
- Поиска другата ми диплома за висше образование (икономика)
- Попита ме за специалността
- Какви предмети съм изучавала в Университета
- Изучавала ли съм езици за програмиране (понеже специалността ми е икономическа информатика)
- Поиска трудовата ми книжка
- Попита ме още ли работя в ........ банка
- Имам ли последен фиш за заплата (е такъв не носих)
- Попита си дирекно преводачката, дали този трудов договор е все още валиден и тя му обясни, че след като в трудовата книжка не е отбелязано нищо, значи продължавам да работя в тази институция
Тук се прехвърли към съпруга ми:
- Вашата диплома за висше образование
- Попита преводачката дали това е инженерна диплома
- Поиска трудовата му книжка и го попита отколко години работи тази работа
- Попита го кой е бил последния проект, който е проектирал
- Какъв софтуер ползва в работата си
И айде пак водещата мадам, защото ме видя че скучая:
- Били ли сте някога в Квебек
- Имате ли роднини в Квебек
- Каква е вашата мотивация да имигрирате в Квебек (дори не ми я изслуша цялата, но тя беше много лична и много моя)
- Избройте ми няколко града в провинция Квебек
- Като каква ще работите там
- Знаете ли банки в Монреал (е щото работя в банка в БГ)
- Какви са изисквнаията да работите в банка
- Каква позиция смятате да работите, даже тук се пошегувахме,че може и да стана директор на Нациналната им банка (що пък да не)
- Попита ме търсила ли съм работа в Квебек и поиска офертите за работа
Към съпруга ми:
- Знае ли какво е необходимо, за да започне работа като инжeнер в Квебек
- Знае ли кой ще е първия изпит, който трябва да издържи, за да стане член на ордера
И тук преминахме на любимия ми английски и стана една:
- Попита ме дали в работата си ползвам англисйки език
- Ама дали имам клиенти, с които да общувам на английски
- От кой град сме
- Той на колко километра е от София ( е тука получи отговор на френски), ама не иска на английски. Ми не можах нито една цифра да кажа
- Попита ме с какво сме дошли до София
- Колкво време е отнело пътуването
Тогава изрази, че наистина превключването от един език на друг е много трудно и пак се върнахме на френски:
- Знам ли какви са стъпките , които трбява да направя след като отидем в Квебек
И започна нещо да си пише на лаптопа и си мълчим. И леко се напери, каза ни мосю и мадам, аз като представител на ...... , малка реч, и вие сте одобрени. Последва мосю целунете жена си. Той йок. Мосю рабрахте ли ме какво ви казах. Моя мъж отговори да. И след като се целунахме започна разпечатването на сертификатите, което отне около 15 минути. Принтерчето си печати, ние си мълчиме. И накрая бон шанс и си тръгнахме. Аз толкоз се бях притеснила, че чак забравих как е довиждане на френски.
Напрежението е огромно и наистина човек показва едва 60% от това което знае.
Благодара на всички, които бяха с мен и ме подкрепиха, а на всички които им предстои желая успех.
Оставам на разположение за всякакви допълнителни въпроси.
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
sisi_bgn
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 5:37 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от sisi_bgn »

Hi Anibani.Първо едно голямо ЧЕСТИТО за успеха който постигнахте днес. Знаехме че сте от първите и ви стискахме яко палци. Още около обяд дадоха информация за вас че сте се справили чудесно и че сте с първите сертификати от тази сесия. :rock:
И с нетърпение очаквахме да го чуем това от вас и да разберем нещо повече за изпитващия ,който се оказа мосю вместо мадам.
Още веднъж ПОЗДРАВЛЕНИЯ и лек път за напред по посока Канада ;)
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю - май 2010

Мнение от KASTA7372 »

Честито на първите успешно минали интервюто и стискаме палци на следващите, наистита е голямо вълнението, след като аз продължавам да се вълнувам вече половин година след нашето интервю...или може би защото човек осъзнава каква важна крачка е предприел в живота си... :party:
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от nedelcheva_n »

anibani
Честито, дано на всички така да им върви.
Успех на останалите.
vilka5
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 4:40 pm
Местоположение: Burlington,ON

Re: Интервю - май 2010

Мнение от vilka5 »

Поздравления anibani!Попътен вятър! :y:
16.03.2010г. - Виена
10.04.2010г. - акюзе
10.05.2010г. - покана
28.05.2010г. - интервю
08.06.2010г. - Букурещ
23.06.2010г. - баркодове и мед.(ок 05.08)
13.10.2010г. - покана за визи
09.11.2010г. - ВИЗИ
7м. и 23дни. - общо
20.01.2011г. - Toronto
a_stefanin
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Авг 21, 2009 6:47 am

Re: Интервю - май 2010

Мнение от a_stefanin »

anibani Искрено благодаря за инфото което даде....ние с жена ми сме на 20 май. В момента учим по цял ден френски и напрежението расте. За жалост аз съм водещото лице а жена ми знае френския много по-добре от мен. Надяваме се и при нас всичко да мине добре.....още веднъж честито и успех за напред.

П.С. Искам само да питам трябва ли ние да си разпечатаме в 3 екземпляра договора за независимост...или там ще ни го дадат. ???
Последно промяна от a_stefanin на Вто Май 18, 2010 4:19 am, променено общо 2 пъти.
Публикувай отговор