KOFI- promeni V.2004

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Papi
Мнения: 545
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 11:32 am
Местоположение: Hochelaga

Мнение от Papi »

Чак сега прочетох и другите коментари, и оставам верен на мнението си обаче - това ще помогне на хората да се поразмърдат малко и да усетят Квебек, за мен по цял ден на кофи си е живо самоубийсто...

п.с. Давам за пример моя шеф - от 9 години е тук и знае точно 20 думи на френски и около 10 на английски (все пак е франкофон) - но има частен бизнес и изкарва по 2000$ на седмица - почнал е от нищото, така че не се плашете толкова за този език!!!
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Spored men mnogo w prawilna nasoka dejstwa 6ARETO - mnogo pari se dawat na Qebec-uata pokraj tezi kursowe.

Ama mnogo mnogo. Mizernite pari4ki na u4e6tite se sa kapka w moreto, srawneni sas parite za sistemata na COFI-to.

Az ako biah na negowo miasto sa6to taka 6tiah da postapia - wse pak kursa e bezplaten!

Samo taka ! Optimizacia mu e majkata !

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Plamen

Мнение от Plamen »

Само дето оптимизира първо от имигрантите и после от любимите му избиратели- соиаладжии. Аз лично предпочитам данъите ми да отиват за плащане на някой който учи вместо на някой дето ми се присмива че ги плащам, за да живее той. Абе каквото и да си говорим нищо няма да се промени. Спират ги и от една страна е добре, от друга не чак толкова. ще видим какво ще стане :roll:
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Neka da se kaje, 4e ima i jawno dobri re6enia 6ARE-woto prawitelstwo :

Uweli4awaneto na podpomaganeto na semejstwata s deca s niski dohodi (do 55 000 $ maj)!

Moje bi parite ot Cofi-to sa opredeleni za natam ???

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Aragorn
Мнения: 117
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 8:25 am
Местоположение: Peterborough, Ontario

Мнение от Aragorn »

Sled mnogoto sluhowe, popitah naprawo moqta uchitelka dnes. Tq mi kaza, che neshtata shte se reshat okonchatelno na wtorata sesiq , koqto shte byde prowedena prez april. taka che oshte ne e mnogo qsna rabotata. Uchitelite syshto se pritesnqwat zaradi rabotata si, prichinata e qsna. Taka che do kraq na april (kogato swyrshwa i tekushtoto niwo) shte se izqsnqt neshtata.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

ej toi chareto usluga vi napravi a vie se oplakvate.
samo edin primer
mart2002 pochvam cofi s 484 $ na mesec, ama ima praznici i tqj natatqk i vse si rejeha po niakoi i drug dolar.
brat mi pochva cofito ianuari2004 hich i ne iska pari ot cofi nali vzema social ama te pak mu davat i kvo toi kara cofi i vzema 700 $ na mesec a az navremeto 450 $ a sega kak da plue chare-to. :D
za lubopitnite kak stavat 700
550 $ social
4 sedmici * 30$ = 120 ot mrci
60 $ karta za transport
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

da utochia pqrvo stavash bs (socialadjia) i posle otivash na cofi.
abe ciganska rabota, no taka sme nie nekadqrnite ot bg.
tosev
Мнения: 45
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:36 am

Re: KOFI- promeni V.2004

Мнение от tosev »

Wella написа:Ot mesec mai 2004 ,MRCI shte plashta samo po 30$ na sedmica na tezi koito poseshtavat KOFI. Parite otpuskani za garderie se zapazvat .
Datata na promyanata e vyarna, no samata promyana, za koyato spomenava Wella, mai ne e. Karam COFI v UQAM. Dokolkoto az razbrah, dosega6nite 480$ 6te gi poeme Emploi Quebec, a ot MRCI 6te ostanat samo 30$ na sedmica. 6tyalo da ima o6te konsultacii predi promyanata da stane fact .
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

pravilno si razbral tosev
dosega6nite 480$ 6te gi poeme Emploi Quebec
tova ti e bs sociala 550 + ... + .... :D
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

A, ne moje da e taka. 6toto taka samo 6te go premestiat ot edinia kra4ol w drugia. A na 6areto mu triabwat pari4ki, 4e nali budjeta mu e bez deficit... i nali ot Canadskoto prawitelstwo mu udariha leka podse4ka... 6te triabwa da klacne ottuk-ottam, i 6to da ne e ot imigrantite, da niama te da go izbirat ia.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

KOFI- promeni mai 2004

Мнение от didi-did »

Някой може ли да ми обясни какво означава това КOFI, защото нещо не разбирам?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

и аз на времето не разбирах затова ще се опитам да помогна ако съм прав разбирасе де. Centre Orientation et Formation des Immigrants . Организира курсове по франгле за имигранти, които си нямат представа от езика за да се адаптират и оправят във франглеско говорящата провинция и понеже докато ходиш на кофи не ти остава време да работиш, освен че курса е безплатен те подпомагат с 123 CAD на седмица или нещо около тази сума. според мен за втори човек в семейството, който не бачка и не знае ецик това е добра възможност за минимален доход и все пак вписване в тукашните условия, което без франглето е невъзможно. днес трябваше да обясняван на една девойка от работата, че lunch не е френска, а английска дума и произнесена по специфичния за тях начин не е чудно че не я разберам като обяд. ето на това те учат в COFI. дано да съм дал правилна информация, ако не търпя поправки.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

KOFI-promeni mai 2004

Мнение от didi-did »

БЛАГОДАРИА ТИ МНОГО :beer:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Мене лично Шарето ме кефи и е много - много по добър от последните няколко заемащи този пост. Той определено не е избран с гласовете на социалистите, които винаги гласуват и ще гласуват за сеператистката партия.
КОФИ-то за някои е добро нещо, за други като мене, е машина за промиване на мозъци, така че да не влизаме в излишни спорове по тази тема, защото съм виждал емигранти на по няколко месеца готови да излезат на барикадите, което си е направо смешно, да не кажем трагично...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

това последното не го зноех аз не съм имал личен допир до Кофи
Заключено