въпрос за професия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

въпрос за професия

Мнение от mishka77 »

Приятели,моля за малко помощ.Съпругът ми е със средно специално образование-техникум по машиностроене и електроника,специалност "автомобили и кари"квалификация техник(технолог). Това носи ли допълнителен брой точки? Как се превежда точно? Може ли да решат той да е водещ? Аз съм с магистратура,специалността ми е в списъка на търсените професии но не ми носи точки.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за професия

Мнение от loginn »

mishka77 написа:Аз съм с магистратура,специалността ми е в списъка на търсените професии но не ми носи точки.
Това не е възможно. Търсените специалности са тези които дават най-много точки. Каква точно е твоята?
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: въпрос за професия

Мнение от mishka77 »

В този списък е http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... -areas.pdf Това е списъкът или съм в грешка-срещу специалността ми пише 0-no-6-no-според мен не ми се дават точки
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за професия

Мнение от loginn »

Този списък не е само за търсените професии. Търсени са само тези на които пише "yes" под "Foreign Degrees Priority treatment". Те носят 12 или 16 точки. Щом твоята е с 0 точки няма как да е търсена.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за професия

Мнение от loginn »

Щом казваш че при теб показва нула значи ти ще имаш по първите два критерия (ниво и област на образование) общо 10 или максимум 12 точки. Нека някой друг да каже дали магистърска степен гарантира 12 точки.
Твоят съпруг изглежда ще има 6+6=12 точки по същите два критерия.
Понеже сте с равен старт, изберете за водещ този който има повече точки за възраст и трудов стаж и на който му се отдава по-добре френския.
Последно промяна от loginn на Нед Мар 07, 2010 10:45 am, променено общо 1 път.
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: въпрос за професия

Мнение от mishka77 »

Обърках се вече-тогава какъв е този списък?
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за професия

Мнение от loginn »

mishka77 написа:Обърках се вече-тогава какъв е този списък?
Това е общ списък за професиите в който търсените специалности са означени с удебелени цифри за точките които носят. И се вижда че са тези които носят по 12 или 16 точки за област на образование.
Последно промяна от loginn на Нед Мар 07, 2010 11:02 am, променено общо 1 път.
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: въпрос за професия

Мнение от mishka77 »

Благодаря-разбрах :)
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за професия

Мнение от loginn »

не знам дали забеляза това което съм писал малко по-горе, защото в същия момент си пускала отговор.
Ето го пак:
Щом казваш че при теб показва нула значи ти ще имаш по първите два критерия (ниво и област на образование) общо 10 или максимум 12 точки. Нека някой друг да каже дали магистърска степен гарантира 12 точки.
Твоят съпруг изглежда ще има 6+6=12 точки по същите два критерия.
Понеже сте с равен старт, изберете за водещ този който има повече точки за възраст и трудов стаж и на който му се отдава по-добре френския.
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: въпрос за професия

Мнение от mishka77 »

Според това,което разбрах ми се прибавят още 10 точки,(аз съм водещия) до минимума 57 така ли? Неговата професия как точно се превежда?
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за професия

Мнение от loginn »

mishka77 написа:Неговата професия как точно се превежда?
Да кажем че може да бъде Automobile Mechanics.
Ти запозна ли се добре с тази таблица:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf
Подробно обяснена тук:
http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... e-synthese
Според нея би трябвало да имаш поне 10 точки за ниво на образование щом си с висше. Да уточня че минимум 57 точки ви трябват преди интервюто, крайният минимум за семейство след интервю за селекция е 63 точки.
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: въпрос за професия

Мнение от mishka77 »

Да-запозната съм с таблицата но не ми е ясно тези 10 точки прибавям ли ги към точките от таблицата?Извинявам се,ако въпросът ми е неуместен но това не можах да разбера.Тоест веднъж вземам от ниво на образование и веднъж от област?
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за професия

Мнение от loginn »

Таблицата включва всички точки които е възможно да имаш. Тези 10 за които говорим са от тук:
По фактор ниво на образованието ще получат съответно 10 точки за водещия кандидат и 3 точки за придружаващия. На водещия може и да му се иска да получи максималните 12 точки, което уж отговарят на магистратура, но за голямо съжаление това не се случва.
3 точки за придружаващ са ако е висше. В случая с твоя съпруг за 2.
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: въпрос за професия

Мнение от mishka77 »

Да,това ми е ясно сложила съм си 10 точки.Въпросът ми беше друг,че за ниво не получавам нищо,защото в таблицата е отразено-0-no-6-no.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за професия

Мнение от loginn »

mishka77 написа:Да,това ми е ясно сложила съм си 10 точки.Въпросът ми беше друг,че за ниво не получавам нищо,защото в таблицата е отразено-0-no-6-no.
За ниво получаваш 10 а за област на образование не получаваш нищо.
Публикувай отговор