въпрос за професия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: въпрос за професия

Мнение от mishka77 »

Добавете ме в табличката :)
Sev
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 10:16 am

Re: въпрос за професия

Мнение от Sev »

Благодаря за бързия отговор, Linko!
Уф, работите хич не изглеждат розови тогава..... Освен ако не се постараем мноооого с френския (писала съм за себе си 6/6 и съответно 8/8 за английски, а за него - 2/2 за френски...). И още нещо: чета в примера от wiki, че "Водещият може да получи максималните 12 точки, което отговарят на магистратура, но само ако магистратурата е взета след бакалавърска степен в една и съща област на образованието или в сходни такива" - моят случай е такъв: завърших бакалавър по МИО през 2002 и магистратура (специалността се водеше Международен бизнес и мениджмънт) - през есента на 2004 (значи съм се объркала в предния пост :$ ) - това не би ли трябвало да са 12 точки за ниво образование?! За възраст взимаме максимален брой точки (аз съм на 30, той - на 32), имаме дъщеря на 9 месеца, но ми се струва, че всичко това не е достатъчно...
Още веднъж благодаря за безценната ви помощ!
Последно промяна от Sev на Нед Юни 20, 2010 4:43 pm, променено общо 1 път.
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: въпрос за професия

Мнение от mishka77 »

Аз за себе си писах 7/7-френски и 7/7 английски, за мъжът ми 5/5-това 20 точки ли са?Така ги сметнах,дано не сгреших :?:Английския съм по-убедена че ще го защитя,но ще трябва доста да уча за френския :$
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за професия

Мнение от loginn »

mishka77 написа:loginn,тези 6 т за мен откъде ги добави? |( и още ли точки ще получа-ако е така супер :rock: :)
Ставаше въпрос за търсена професията на мъжа ти. Ако е водещ би имал 6, а ако е придружаващ 2. Това при условие че има нужния стаж за последните 5 години.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за професия

Мнение от loginn »

mishka77 написа:Аз за себе си писах 7/7-френски и 7/7 английски, за мъжът ми 5/5-това 20 точки ли са?Така ги сметнах,дано не сгреших :?:Английския съм по-убедена че ще го защитя,но ще трябва доста да уча за френския :$
Толкова са. Ако даваха точки и за математика щеше да получиш още :)
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: въпрос за професия

Мнение от mishka77 »

Може ли на лични да ми ги изчислиш и ти :$ понякога си мисля,да не падна под минимума? Зависи как и те ще ги изчислят-боря се да взема 6 т за стаж-написах 4 но на интервюто ще станат 6-ако ме поканят :)
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за професия

Мнение от loginn »

Linko написа:а за търсена област на образование засега не получавате никакви точки. Причината е липсата на минимум 1 г. стаж по специалността през последните 5 г. за съпругът ти. Изискването е валидно за всички кандидати, не само за основният.
Здравей Linko,
аз ли не разбирам правилно или...
Искаш да кажеш че ако придружаващия кандидат няма стаж по специалността си поне 1 от последните 5, то нямат да признаят търсена професия и на водещия независимо че има нужния стаж, така ли?
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за професия

Мнение от loginn »

mishka77 написа:Може ли на лични да ми ги изчислиш и ти :$ понякога си мисля,да не падна под минимума? Зависи как и те ще ги изчислят-боря се да взема 6 т за стаж-написах 4 но на интервюто ще станат 6-ако ме поканят :)
Ако това е адресирано към мен, виж си личните.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: въпрос за професия

Мнение от emili_vn »

Мисля, че Линко иска да каже, че правилото да се признае търсена професия ако си завършил преди повече от 5 години е да имаш 1 г. стаж по специалността през последните 5 години. И това важи както за водещия, така и за придружаващия кандидат в случай че и неговата специалност е в списъка. Т.е. водещия си ги взима ако отговаря на условието, но и придружаващия трябва да отговаря на това условие, за да вземе и той точки за търсена специалност.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: въпрос за професия

Мнение от Linko »

Точно това съм искал да кажа, emili_vn. :y:
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за професия

Мнение от loginn »

emili_vn написа:Т.е. водещия си ги взима ако отговаря на условието, но и придружаващия трябва да отговаря на това условие, за да вземе и той точки за търсена специалност.
И аз така го знам, но ми прозвуча другояче a и тъкмо бяхме получили искане от Виена за трудова х-ка на мен (придружаващ кандидат). Помислих че не съм догледал, та чак се уплаших че сме изгоряли :sweat: . После като се разрових видях че наистина няма такова изискване.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: въпрос за професия

Мнение от azzura »

Ей това е табличката с професиите за 2009г
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... maines.pdf

и аз имам един въпрос: средно професионално образование + стаж по специалността - носи ли точки /освен висшето/?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
nikelaz
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юни 01, 2010 3:56 pm

Re: въпрос за професия

Мнение от nikelaz »

Здравейте и от нас.

нещо се обърках с образованието,професиите и трудовия стаж.
Би ли могъл някой да ми изчисли следното за да послужи за пример и на останалите.

Водещия кандидат:
Бакалавър-Социална Педагогика дипломиран 2008г.-стаж 1,5г.човешки ресурси
средно-специално - органичен и неорганичен синтез-дипломиран 1995г. -без стаж за последните 5г.

Придружаващ кандидат:
Средно-специално- техник-технолог по тютюна- дипломиран 1995г.-без стаж
Свидетелство за професионална квалификация-Зидария(12м./900ч.)-дипломиран-2010г.-4г.стаж ,но от 2001до2005г.
Свидетелство за професионална квалификация-Зидар-Кофражист(10седмици/300ч)-дипломиран-2001г.

В таблицата с професиите , коя колонка да гледам.Някъде срещнах мнение за дясната.

И още един въпрос да смятаме ли някакви точки за английски за придружаващия кандидат за 3то ниво по шестобалната скала.

Благодаря на всички които помагат.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: въпрос за професия

Мнение от emili_vn »

azzura написа:и аз имам един въпрос: средно професионално образование + стаж по специалността - носи ли точки /освен висшето/?
За средно професионално образование - 6 т. + 8 т. за 48 и повече месеца през последните 5 години. Ако стажа е по-малко: от 6 до 23 мес. - 4 т., от 24 до 47 - 6 т.
Но ако имаш висше след това се вземат точки само за висшето. За стаж - също - те са по друг фактор.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: въпрос за професия

Мнение от emili_vn »

Водещия кандидат:
Бакалавър-Социална Педагогика дипломиран 2008г.-стаж 1,5г.човешки ресурси - 10 т. за образование и ако няма друг стаж - 4 т. за стаж.

Придружаващ кандидат:
Средно-специално- техник-технолог по тютюна- дипломиран 1995г.-без стаж - 2 т.
Свидетелство за професионална квалификация-Зидария(12м./900ч.)-дипломиран-2010г.-4г.стаж ,но от 2001до2005г. - това според мен отговаря на Briquetage-maçonnierie (DEP 900 heures/ 1 an), но все пак зависи от изучаваните предмети, хорариума и от офицера дали ще го признае. Иначе носи 12 т. за водещ или 3 т. за придружаващ и е привилегирована професия .

В таблицата с професиите , коя колонка да гледам.Някъде срещнах мнение за дясната. - Гледаш лявата. Дясната е за дипломи, придобити в Квебек или еквивалентни на техните. Единствените, които признават са френските на база на споразумение от миналата година.

И още един въпрос да смятаме ли някакви точки за английски за придружаващия кандидат за 3то ниво по -шестобалната скала. - Английския на придружаващия кандидат не се точкува, за него само френския носи точки.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Публикувай отговор