въпрос за професия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: въпрос за професия

Мнение от mishka77 »

Да-най-накрая се разбрахме :handshake: :D
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за професия

Мнение от loginn »

loginn написа:
mishka77 написа:Да,това ми е ясно сложила съм си 10 точки.Въпросът ми беше друг,че за ниво не получавам нищо,защото в таблицата е отразено-0-no-6-no.
За ниво получаваш 10 а за област на образование не получаваш нищо.
Но дали наистина не получаваш, нали си чула че и с превода на дипломите може да се поиграе.
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: въпрос за професия

Мнение от nia123 »

mishka77 написа:В този списък е http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... -areas.pdf Това е списъкът или съм в грешка-срещу специалността ми пише 0-no-6-no-според мен не ми се дават точки
А има ли го някъде този списък на френски, че не успяхме да го намерим по сайта :$
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за професия

Мнение от loginn »

nia123 написа:
mishka77 написа:В този списък е http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... -areas.pdf Това е списъкът или съм в грешка-срещу специалността ми пише 0-no-6-no-според мен не ми се дават точки
А има ли го някъде този списък на френски, че не успяхме да го намерим по сайта :$
Ей това трябва да е.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... mation.pdf
thriller
Изгонен от форума
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 4:42 pm

Re: въпрос за професия

Мнение от thriller »

И аз да дам малко акъл ;) значи гледай водещия кандидат да е с по-високата квалификация.В случая ти.Щом си с магистратура ще получиш повече точки.И още нещо.Какво значи специалноста ми не ми носи точки?Ако освен не е право всичко друго е поправимо.Тоест особено ако си инженер винаги превода може да бъде завъртян така,че да си с търсена специалност.Не забравяй,че превода си е цяло изкуство и голяма тънкост.Както се казва не търси специалноста си при търсените,а гледай как да я нагодиш или по точно преведеш така,че да се окаже търсена.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: въпрос за професия

Мнение от demococcus »

thriller написа:...Какво значи специалноста ми не ми носи точки?Ако освен не е право всичко друго е поправимо...... Не забравяй,че превода си е цяло изкуство и голяма тънкост....
За съжаление много голяма част от професиите си имат еднозначен превод и не може да се мърда...
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: въпрос за професия

Мнение от nedelcheva_n »

Добре само дето нещо не разбирам има 6 точки срещу моята професия апък пише "no"това зна4и ли,че 6-те точки не ги смятът след като пише "no"?И всъщност ако не ги смятът защо са писано тия точки когато след тях има "no"?
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за професия

Мнение от loginn »

nedelcheva_n написа:Добре само дето нещо не разбирам има 6 точки срещу моята професия апък пише "no"това зна4и ли,че 6-те точки не ги смятът след като пише "no"?И всъщност ако не ги смятът защо са писано тия точки когато след тях има "no"?
Имаш ги шестте точки, но молбата ти за емиграция е без "Priority treatment". Тези които са с 12 и 16 точки се разглеждат по "ускорена" процедура или "Priority treatment". Тези с по-малко от 12 точки за специалност са по "нормална" процедура.
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: въпрос за професия

Мнение от nedelcheva_n »

ЕЕЕЕЕЕ жалко така да ми се пътуваше ;)
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: въпрос за професия

Мнение от mishka77 »

колко точки се дават на съпругът ми за тази диплома от средно образование? Според мен-2 т ,но четох един пост и в него авторът е сложил 6 т?!



изпратени документи до Виена-17 06 2010г
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: въпрос за професия

Мнение от loginn »

mishka77 написа:колко точки се дават на съпругът ми за тази диплома от средно образование? Според мен-2 т ,но четох един пост и в него авторът е сложил 6 т?!
6 за водещ, 2 за придружаващ
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: въпрос за професия

Мнение от emili_vn »

mishka77, не забравяй че ти имаш стаж по специалността, а той - не и дипломата му е отпреди повече от 5 години. Нали вече подаде документите, какъв е проблема? Няма да ви обърнат кандидатурите, ако това те притеснява. Така че натискай на френския. :)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Sev
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 10:16 am

Re: въпрос за професия

Мнение от Sev »

Здравейте и от мен!
Ще започваме подготовката на документите, но и ние сме в чуденка с професиите... Аз съм магистър по МИО (дипломата ми е от 2003) и имам стаж по специалността през последните 5 години, а мъжът ми е със средно "професионално" образование, специалност "Монтьор на електрически мрежи и уредби за високо и ниско напрежение", първа квалификационна степен, трети разряд - дипломата му е от 1995, но няма никакъв стаж по тази специалност досега. Аз ще бъда водещият кандидат, но не откривам това пусто МИО в листа със специалности. Доколкото изчетохме листа със специалности, неговата май е Montage de câbles et de circuits и би трябвало да ни носи 4 точки (като придружаващ кандидат) - така ли е? А пък моята и в IMT я търсих, но или я няма (което хич никак не ми се вярва) или аз не я откривам...?! Според вас колко точки би трябвало да вземем за ниво и област на образование?
Благодаря ви предварително за помощта!!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: въпрос за професия

Мнение от Linko »

Здравей, Sev. За ниво на образование вземате съответно 10 т. и 2 т., а за търсена област на образование засега не получавате никакви точки. Причината е липсата на минимум 1 г. стаж по специалността през последните 5 г. за съпругът ти. Изискването е валидно за всички кандидати, не само за основният.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
mishka77
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 5:20 am
Местоположение: canada

Re: въпрос за професия

Мнение от mishka77 »

loginn,тези 6 т за мен откъде ги добави? |( и още ли точки ще получа-ако е така супер :rock: :)
Публикувай отговор