Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от deska565 »

Аз мисля, точно обратното, т.е. това с адреса в Монреал е доста добра идея!Дори и аз се замислям за нещо подобно, но както ти е споменал човекът на този адрес, малко се съмнявам дали би могъл да получи нещо без да е предварително опоменат в документите като лице и адрес за кореспонденция!
Смятам, че при всички положения това решение трябва да е предходено от изпращане на формуляр до MICC за промяна на адрес за кореспонденция!

Поздрави!
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от clairee »

deska565 написа:Аз мисля, точно обратното, т.е. това с адреса в Монреал е доста добра идея!Дори и аз се замислям за нещо подобно, но както ти е споменал човекът на този адрес, малко се съмнявам дали би могъл да получи нещо без да е предварително опоменат в документите като лице и адрес за кореспонденция!
Смятам, че при всички положения това решение трябва да е предходено от изпращане на формуляр до MICC за промяна на адрес за кореспонденция!

Поздрави!
Задължително ще изпратя формуляра. Проблемът е, че в него не са оставили място за името на лицето, живеещо на адреса. Затова ще напиша и придружително писмо. Да видим, дали ще успеят да ми изпратят акюзето до края на проццедурата. :D Ако и така не стане, ще пробвам предложението на Звездичка с пощенска кутия в централна поща. Макар че грешката може да не е в нашите пощи...
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
lirhat
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от lirhat »

Здравейте!

От няколко дена търся информация относно стажа, ако може някой да ме насочи ?
1. Във Facteur 2. Expérience (от Règlement sur la pondération applicable à la sélection des ressortissants étrangers) при изчисляване на точките става дума за стаж който е общ по специалността или е само за последните 5 години по специалността ?
2. Изчетох доста за доказване на стажа и до колкото разбрах ми трябва бележка от НАП - Справка - данни за осигуряване на лицето по ЕГН. На каква основа се издава тази бележка?

Благодаря!
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от clairee »

lirhat написа:Здравейте!

От няколко дена търся информация относно стажа, ако може някой да ме насочи ?
1. Във Facteur 2. Expérience (от Règlement sur la pondération applicable à la sélection des ressortissants étrangers) при изчисляване на точките става дума за стаж който е общ по специалността или е само за последните 5 години по специалността ?
2. Изчетох доста за доказване на стажа и до колкото разбрах ми трябва бележка от НАП - Справка - данни за осигуряване на лицето по ЕГН. На каква основа се издава тази бележка?

Благодаря!
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nelle.html"

При оценяването на професионалния опит не се взема предвид само стажа по специалността, а изобщо професионален опит за професия от категория по-висока от D.
Не знам какво имаш предвид под "на каква основа", но така или иначе бележка от НАП вече не ти трябва. Поне не на етап кандидатстване. Както всъщност и каквито и да било други документи, освен сертификатите за ниво на езици. В случай, че успееш да се включиш в квотите, ще ти изпратят персонализиран списък с документите, които да представиш и съответния срок за това.
Между другото и това за петте години отпадна вече.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... idats.html"
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
lirhat
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от lirhat »

Благодаря ти много clairee !
Ако съм разбрал правилно стажът се взима предвид само, ако е от професия която е категория Д и нагоре ? Аз съм Кинезитерапевт и моята професия е от категория Е и няма да получа точки за стаж ?
И какви точно документи се изискват за стаж, тъй като една от фирмите в които съм работил вече не съществува?

Благодаря !
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от clairee »

lirhat написа:Благодаря ти много clairee !
Ако съм разбрал правилно стажът се взима предвид само, ако е от професия която е категория Д и нагоре ? Аз съм Кинезитерапевт и моята професия е от категория Е и няма да получа точки за стаж ?
И какви точно документи се изискват за стаж, тъй като една от фирмите в които съм работил вече не съществува?

Благодаря !
Според мен най-ниската категория е D (няма Е), а твоята специалност е от категория А.

http://www.statcan.gc.ca/pub/12-583-x/1 ... 01-fra.pdf"

"Critères du niveau de compétences dans la CNP - études/formation et autres critères
Niveau de compétences A

Diplôme universitaire (baccalauréat, maîtrise ou doctorat).
Niveau de compétences B

De deux à trois ans d'études postsecondaires dans un collège communautaire, un institut
technologique ou un cégep.
ou

De deux à cinq ans de formation en apprentissage.
ou

De trois à quatre ans d'études secondaires et plus de deux ans de formation en cours
d'emploi, de cours de formation propres à une profession ou d'expérience de travail
particulière.

Le niveau de compétences B est également attribué aux professions comportant des
responsabilités de supervision.

Le niveau de compétences B est attribué aux professions comportant des responsabilités
importantes en matière de santé et sécurité (p. ex. pompiers, policiers et infirmiers
auxiliaires autorisés/infirmières auxiliaires autorisées).
CNP 2011
Statistique Canada - n
o
12-583-X au catalogue
16
Niveau de compétences C

Diplôme d'études secondaires et cours de courte durée ou formation propre à la
profession.
ou

Études secondaires partielles et jusqu'à deux ans de formation en cours d'emploi, de
cours de formation ou d'expérience de travail particulière.
Niveau de compétences D

Courte formation pratique ou formation en cours d'emploi.
ou

Aucune exigence d'études formelles.
Le niveau de compétences est indiqué dans le code pour toutes les professions, sauf les professions en gestion.
Pour toutes les professions autres que de gestion, le deuxième chiffre du code numérique correspond au niveau de
compétences. Les niveaux de compétences se répartissent ainsi : niveau A - 0 ou 1; niveau B - 2 ou 3; niveau C - 4
ou 5; et niveau D - 6 ou 7."

А относно документите за доказване на професионалния опит: остава само certificat du travail. Не знам в случай, че не съществува вече бившия ти работодател какво се прави, но пак ти казвам: така или иначе, ако се включиш в квотата, трябва да изчакаш те да ти изпратят списък с документите, които искат да представиш и които касаят конкретно твоето досие. Тогава ще разбереш какво точно трябва да изпратиш. В случай, че има документ, който не е възможно да представиш, просто обясняваш причината в писмо.
Успех!
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
lirhat
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от lirhat »

Още веднъж ти БЛАГОДАРЯ clairee !
ivan4o
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Яну 01, 2017 7:52 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от ivan4o »

Здравейте и Честита Нова година!
Планувам от доста време да емигрирам в Канада, като тази година реших да кандидатствам. Влезнах във форума за да ми дадете препоръка как да подходя и кой е оптималния вариант за мен. Статуса ми следния, на 35г., не съм семеен, с висше образование, английският ми е на средно ниво, от френски имам съвсем малко познания, като знам, че за провинцията е приоритетен. Ориентирал съм се към Монреал тъй като брат ми живее там повече от 10г. със семейството си. Четох, че има програма за спонсориране на близките, което е в плюс за емиграционния процес и интеграцията в страната, дали ще мога да се възползвам от нея при кандидатстване?

Благодаря предварително!
Dologni
Мнения: 120
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 12:09 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Dologni »

ivan4o написа:Здравейте и Честита Нова година!
Планувам от доста време да емигрирам в Канада, като тази година реших да кандидатствам. Влезнах във форума за да ми дадете препоръка как да подходя и кой е оптималния вариант за мен. Статуса ми следния, на 35г., не съм семеен, с висше образование, английският ми е на средно ниво, от френски имам съвсем малко познания, като знам, че за провинцията е приоритетен. Ориентирал съм се към Монреал тъй като брат ми живее там повече от 10г. със семейството си. Четох, че има програма за спонсориране на близките, което е в плюс за емиграционния процес и интеграцията в страната, дали ще мога да се възползвам от нея при кандидатстване?

Благодаря предварително!
Здравей,
Твърде са ти общи въпросите - на сайта на MIDI (http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/home.html" ) има информация за всичко, което те интересува. Мисля, че тази програма за спонсориране е само за родители. При всички случаи за Квебек ти трябва френски, така че бих те посъветвал да си повишиш познанията. Успех!
giggs1981
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Яну 08, 2017 8:36 pm

Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от giggs1981 »

Здравейте приятели от сайт "бг канада". Имам нужда от точна информация относно най-подходящо място за емиграция в Канада,съобразно моите параметри. Аз съм на 35г,не съм женен,живея на семейни начала с приятелката ми с която имаме 3 малки момченца. Двамата сме вишисти/икономисти/ с много добро владение на английски език. Аз съм живял и работил 3г в САЩ,което допринесе за подобряване на нивото на владеене на езика.За съжаление и двамата не знаем френски,което може би значително намалява шансовете ни за Квебек. При необходимост разбира се със съответните курсове и желание от наша страна ще можем да достигнем някакво базистно ниво.Нямаме предпочитания за емиграция в конкретна част на Канада,но лично като че ли съм за английската.
Аз съм държавен служител в БГ,жена ми е по майчинство,но едвам свързваме двата края. За съжаление в нашата държава нещата не се развиват добре,доходите са изключително ниски,разходите са големи,животът е много труден и тъжен, на управляващите не им пука как се оправят редовите граждани,а повечето мизерстват :( . Решили сме, че ще заминем,искаме да осигурим евентуално по добро бъдеще за нашите деца. Хубаво е, че има кой да ни помогне финансово за самото заминаване.
Ако може да ми опишете или поне насочите за конкретните поетапни точни стъпки и процедури,които да предприема за емиграция в Канада. Благодаря Ви предварително приятели.
----Незнам дали отпадането на визите за Канада през тази година може евентуално да облекчи плановете ни за емиграция в тази страна!?
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от puhanka »

giggs1981 написа:Здравейте приятели от сайт "бг канада". Имам нужда от точна информация относно най-подходящо място за емиграция в Канада,съобразно моите параметри. Аз съм на 35г,не съм женен,живея на семейни начала с приятелката ми с която имаме 3 малки момченца. Двамата сме вишисти/икономисти/ с много добро владение на английски език. Аз съм живял и работил 3г в САЩ,което допринесе за подобряване на нивото на владеене на езика.За съжаление и двамата не знаем френски,което може би значително намалява шансовете ни за Квебек. При необходимост разбира се със съответните курсове и желание от наша страна ще можем да достигнем някакво базистно ниво.Нямаме предпочитания за емиграция в конкретна част на Канада,но лично като че ли съм за английската.
Аз съм държавен служител в БГ,жена ми е по майчинство,но едвам свързваме двата края. За съжаление в нашата държава нещата не се развиват добре,доходите са изключително ниски,разходите са големи,животът е много труден и тъжен, на управляващите не им пука как се оправят редовите граждани,а повечето мизерстват :( . Решили сме, че ще заминем,искаме да осигурим евентуално по добро бъдеще за нашите деца. Хубаво е, че има кой да ни помогне финансово за самото заминаване.
Ако може да ми опишете или поне насочите за конкретните поетапни точни стъпки и процедури,които да предприема за емиграция в Канада. Благодаря Ви предварително приятели.
----Незнам дали отпадането на визите за Канада през тази година може евентуално да облекчи плановете ни за емиграция в тази страна!?

Привет giggs1981.
Мисля, че вие най-добре ще си прецените в кой град да имигрирате. Но само с английски имате шанс за Федералната част, т.е. по програмата Express Entry. В основни линии проверяваш дали покриваш критериите (http://www.cic.gc.ca/ctc-vac/getting-started.asp" ) , попълваш си онлайн профил, и чакаш тегленията (които са всеки месец). Повече за програмата - http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp"
За да си попълнеш профила ти е нужно да имаш канадската оценка на дипломите, изпит по английски IELTS 6, да определиш в коя категория попада професията ти.

За Кебек е по-различно. Отново е електронно всичко (https://www.immigration-quebec.gouv.qc. ... index.html" ). Предварителна оценка - http://www.form.services.micc.gouv.qc.c ... ageCode=en"
Трябва ти сертификат по френски В2 ниво, дипломите не се оценяват предварително.
Миналата година имаше 2 тегления на кандидати. За тази година мисля, че още не се знае кога и колко тегления ще има.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от Kan_Tangra »

giggs1981 написа:Здравейте приятели от сайт "бг канада". Имам нужда от точна информация относно най-подходящо място за емиграция в Канада,съобразно моите параметри. Аз съм на 35г,не съм женен,живея на семейни начала с приятелката ми с която имаме 3 малки момченца. Двамата сме вишисти/икономисти/ с много добро владение на английски език. Аз съм живял и работил 3г в САЩ,което допринесе за подобряване на нивото на владеене на езика.За съжаление и двамата не знаем френски,което може би значително намалява шансовете ни за Квебек. При необходимост разбира се със съответните курсове и желание от наша страна ще можем да достигнем някакво базистно ниво.Нямаме предпочитания за емиграция в конкретна част на Канада,но лично като че ли съм за английската.
Аз съм държавен служител в БГ,жена ми е по майчинство,но едвам свързваме двата края. За съжаление в нашата държава нещата не се развиват добре,доходите са изключително ниски,разходите са големи,животът е много труден и тъжен, на управляващите не им пука как се оправят редовите граждани,а повечето мизерстват :( . Решили сме, че ще заминем,искаме да осигурим евентуално по добро бъдеще за нашите деца. Хубаво е, че има кой да ни помогне финансово за самото заминаване.
Ако може да ми опишете или поне насочите за конкретните поетапни точни стъпки и процедури,които да предприема за емиграция в Канада. Благодаря Ви предварително приятели.
----Незнам дали отпадането на визите за Канада през тази година може евентуално да облекчи плановете ни за емиграция в тази страна!?
Според мен твърдо трябва да се заминава със свои пари, пък били те и назаем. Ако в БГ ви се виждат големи разходите, то в Канада са 3-4 пъти отгоре.
Няма как да знаете дали в Канада ще сте по-добре от сега, дали ще си намерите работа и тн. Кой ще го гарантира това, пред този, който ще ви дава парите за заминаване?

За отпадането на визите, отпадат само туристическите визи. Т.е. за същинската емиграция няма как да помогне.
Може да помогне косвено, да идете на място, на екскурзия, да видите как е, и да си прецените става ли, не става ли.

Друг въпрос, какво си предриел до сега за подобряване на положението ти, потърсил ли си по-добра работа, опитал ли си се да се преместиш в друг град с по-високи заплати?
Мислиш ли, че в Канада ще минеш без точно тези усилия и амбиция?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
giggs1981
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Яну 08, 2017 8:36 pm

Re: Въпроси относно емиграция в Квебек

Мнение от giggs1981 »

puhanka написа:
giggs1981 написа:Здравейте приятели от сайт "бг канада". Имам нужда от точна информация относно най-подходящо място за емиграция в Канада,съобразно моите параметри. Аз съм на 35г,не съм женен,живея на семейни начала с приятелката ми с която имаме 3 малки момченца. Двамата сме вишисти/икономисти/ с много добро владение на английски език. Аз съм живял и работил 3г в САЩ,което допринесе за подобряване на нивото на владеене на езика.За съжаление и двамата не знаем френски,което може би значително намалява шансовете ни за Квебек. При необходимост разбира се със съответните курсове и желание от наша страна ще можем да достигнем някакво базистно ниво.Нямаме предпочитания за емиграция в конкретна част на Канада,но лично като че ли съм за английската.
Аз съм държавен служител в БГ,жена ми е по майчинство,но едвам свързваме двата края. За съжаление в нашата държава нещата не се развиват добре,доходите са изключително ниски,разходите са големи,животът е много труден и тъжен, на управляващите не им пука как се оправят редовите граждани,а повечето мизерстват :( . Решили сме, че ще заминем,искаме да осигурим евентуално по добро бъдеще за нашите деца. Хубаво е, че има кой да ни помогне финансово за самото заминаване.
Ако може да ми опишете или поне насочите за конкретните поетапни точни стъпки и процедури,които да предприема за емиграция в Канада. Благодаря Ви предварително приятели.
----Незнам дали отпадането на визите за Канада през тази година може евентуално да облекчи плановете ни за емиграция в тази страна!?

Привет giggs1981.
Мисля, че вие най-добре ще си прецените в кой град да имигрирате. Но само с английски имате шанс за Федералната част, т.е. по програмата Express Entry. В основни линии проверяваш дали покриваш критериите (http://www.cic.gc.ca/ctc-vac/getting-started.asp" ) , попълваш си онлайн профил, и чакаш тегленията (които са всеки месец). Повече за програмата - http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp"
За да си попълнеш профила ти е нужно да имаш канадската оценка на дипломите, изпит по английски IELTS 6, да определиш в коя категория попада професията ти.

За Кебек е по-различно. Отново е електронно всичко (https://www.immigration-quebec.gouv.qc. ... index.html" ). Предварителна оценка - http://www.form.services.micc.gouv.qc.c ... ageCode=en"
Трябва ти сертификат по френски В2 ниво, дипломите не се оценяват предварително.
Миналата година имаше 2 тегления на кандидати. За тази година мисля, че още не се знае кога и колко тегления ще има.


Здравейте,благодаря Ви за своевременната реакция и информация.
Бих искал да запитам кой извършва тази оценка на дипломите,кога трябва да се направи,къде се прави и разбира се колко струва?
Още един въпрос не е ли предимство за заминаването факта,че сме родители на 3 деца......най-голямото е на 4 г. ?
Благодаря за помощта :)
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Anna.N »

Giggs,
Оценка на дипломите най-масово - WES http://www.wes.org/application/apply_now.asp
Ако сте решили да кандидатствате по Express Entry децата не ви дават никакво предимство. Всъщност трябва да обърнете повече внимание на финансите, които ще ви изискат да имате налични, защото за 5 членно семейство не са никак малко.
Освен ако не решите да учите френски, федералната процедура е варианта за вас (както и провинциалните номинации). Не е зле да прегледате темите тук. http://www.bgcanada.com/pforum/viewforum.php?f=20 Има доста информация, която да ви помогне и за двете горе споменати опции.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
puhanka
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2015 8:56 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от puhanka »

giggs1981,
Anna.N добре е обърнала внимание на финансите. За 5 членно семейство искат $25,636 (http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /funds.asp" )

Аз правих оценка на дипломите в WES. Двеста и няколко долара беше за апликейшън, всеки човек е с отделен. Става бързо - 20-тина дни всичко.

Провинциалните номинации също са вариант за вас, наистина.
За New Brunswick ако решите - http://livinginnb.ca/" от тук се записва час за сесиите. Трябва да присъстваш първо на сесия, където провеждат и интервю, и след това кандидатстваш. Последно беше в началото на всеки месец, но трябва да провериш. Но и тук френския го предпочитат.

За другите провинции може да прочетеш тук http://www.cic.gc.ca/English/newcomers/pt/index.asp"

http://www.canadavisa.com/provincial-no ... ogram.html"
Публикувай отговор