Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от uncontrollable »

Благодаря много ;).
kristian31
Мнения: 297
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 3:41 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от kristian31 »

излезе следния проблем,аз съм от бургас,но съм роден в асеновград,и сега за дубликат на акта за раждане требва да ходя до асеновград.може ли само с копие или нестава?
DCS 17-11-2011
VIENNE 22-11-2011
Ouverture de votre dossier-05.06.2012
TCFQ-B2,B2
Писмо за вкл.в лист за интервю-09.07.2013
Интервю-02.06.2014г-Успешно
Документи Нова Скотия-02,07,2014г.
Баркодове получени-15,09,2014г.
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Въпроси за документите

Мнение от margaret »

kristian31 написа:излезе следния проблем,аз съм от бургас,но съм роден в асеновград,и сега за дубликат на акта за раждане требва да ходя до асеновград.може ли само с копие или нестава?
Ние...а и сега като се замисля доста хора от форума са пратили само копия, които превеждат...няма смисъл да си правиш тия копия от общината с правоъгълния печат...
Все пак, ако толкова държиш да са от общината трябва да се разходиш до Асеновград, но няма смисъл ;)
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

GAL73 написа:tantan - препоръки не са необходими!
kristian31- служебна бележка от последния работодател /в твоя случай последното име на фирмата/ , че към някаква дата -например 30,09,2011г.- все още работиш във фирмата и не ти връчено предизвестие!
Препоръки не са задължителни, но са добър начин да хвърлиш повече светлина върху това което правиш и по този начин да подковеш получаването на съответните точки. Лично мнение.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

maria80pl написа:И аз имам въпросчета???
Завършен бакалавър " Стопанско управление " през 2007 и семестриално завършена магистратура " Финансов мениджмънт " през 2008 носят ли ми точки и колко ако носят ?
Работя като търговски представител от 2004, но от май 2010 съм в майчинство. Как да попълня документите и се чудя дали трябва да споменавам майчинството???

Благодаря на всички за чудесния сайт !
Опитът показва че няма как да скриеш майчинството, освен ако не скриеш и децата заедно с него :) И лоша новина - времето на майчинство няма да ти го зачетат за стаж по специалността - не си упражнявала професията си през това време.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

kristian31 написа:излезе следния проблем,аз съм от бургас,но съм роден в асеновград,и сега за дубликат на акта за раждане требва да ходя до асеновград.може ли само с копие или нестава?
Аз имах такъв проблем. Роден в Пазарджик, живеещ в Сандански. Общината в Сандански ми каза че трябвало по местораждане, а общината в Пазарджик се извини и обясни че по местоживеене, хахах!
Накрая тези от Пазарджик го издадоха, наложи се майка ми лично да им занесе 2 лева, пратиха го по служебен път до Сандански и си го получих от общината в Сандански. Общо взето трябваше към 4-5 пъти да ходя, да преглътна две кофи псувни и да разходя майка ми 2 пъти до Пазарджишката община. Късмет!


О, извинявай, не обърнах внимание - ако имаш оригинала, просто отиваш и го копираш на "ксерокс". Дори не е необходимо да го заверяваш при нотариус. И обърни вминание че е "удостоверение за раждане", а не "акт за раждане". Актът е друго - има го само в болницата в която си раждан и няма да ти го дадат. И да, право е оммичето - забрави за квадратните пичати, това е само за да цоцат пари по общините, никой няма да ти го търси.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Въпроси за документите

Мнение от karelia79 »

Във връзка с времето, в което съм била в майчинство - и до момента не мога да си отговоря на въпроса: как да докажа стаж. Тъй като съм била в майчинство само 3 месеца и после се върнах на работа, съответно са ми внасяни осигуровки и всичко, както си му е редът. Извадих удостоверение от НОИ, но от там не личи. Някой има ли идея какво бих могла да направя?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Joya »

Карелиа, аз майчинството в документите до Виена съм го писала трудов стаж. Не съм вадила документ за стаж, не са ми го и искали. На интервюто само ме попитаха от кога до кога, за да сметне жената точките и това беше. Не съм го писала отделно и в документите към Букурещ, по нашето законодателство майчинството се води трудов стаж.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Въпроси за документите

Мнение от pavelyankov »

demococcus написа:
maria80pl написа:И аз имам въпросчета???
Завършен бакалавър " Стопанско управление " през 2007 и семестриално завършена магистратура " Финансов мениджмънт " през 2008 носят ли ми точки и колко ако носят ?
Работя като търговски представител от 2004, но от май 2010 съм в майчинство. Как да попълня документите и се чудя дали трябва да споменавам майчинството???

Благодаря на всички за чудесния сайт !
Опитът показва че няма как да скриеш майчинството, освен ако не скриеш и децата заедно с него :) И лоша новина - времето на майчинство няма да ти го зачетат за стаж по специалността - не си упражнявала професията си през това време.

Хмм, доколкото помня в документите не бяхме споменали нищо за отпуск по майчинство, и нито някой от Виена ни е искал нещо, нито мадам Ут на интервюто ни е питала.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Въпроси за документите

Мнение от karelia79 »

Оф, незнам, надявам се да ми го зачетат за стаж, понеже определено си оказва съществено значение за точките ни... :(
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

Майчинството не го смятат за стаж при пресмятането на точките.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Joya »

Да, на интервюто не ми го сметнаха за стаж! Просто не съм го попълвала в документите.
Иначе ми извадиха от стажа месеците с майчинство и за двете деца.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Въпроси за документите

Мнение от karelia79 »

emili_vn написа:Майчинството не го смятат за стаж при пресмятането на точките.
Да, и аз така разбрах като чета форума. Обаче, според мен ако докажа, че съм се върнала на работа на третия месец би следвало да ми го зачетат. Именно поради тази причина питах счетоводителката ни какво да изкарам като документ, за да докажа този факт. Тя ме посъветва удостоверението от НОИ - обаче там по никакъв начин не се отразява кога съм се върнала на работа.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Joya »

Ами и при мен случая беше същият. Аз се върнах официално след 10 месец на детето, а неофициално след 5 месец. тоест работех от вкъщи, без да ми прекъсват парите за майчинство. Мадам на интервюто каза, че тях ги интересува колко съм била официално в майчинство и аз си казах официалните дати. Но имам доста стаж. Не знам как бих могла да докажа само майчинство, но ми казаха че се отива в нои и се иска документ само за майчинството. Аз така и не отидох, така че не мога да помогна. Но мисля че можеш да се обадиш по телефона и да попиташ, все някой ще ти помогне.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
maria80pl
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 8:14 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от maria80pl »

Благодаря на всички :)
Сега дали съм разбрала правилно - в документите си пиша стажа без да споменавам майчинството, т.е. от 2004 - 2011, защото дефакто по документи аз се водя на постоянен трудов договор и на служебната бележка от фирмата ще е без прекъсване.
Така ли трябва да е или греша?
Публикувай отговор