Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Въпроси за документите

Мнение от celicata »

Скоро ще изпращаме документите до Виена, но единствено не ми е готова дипломата от висшето образование (трябвало някакъв воден знак) и не се знае кога ще е готова. Възможно ли е да изпратя документ в който да пише че съм защитил магистратура и да послужи пред еди кой си, защото още не ми е изработена дипломата ? Въпроса ми е дали ще признаят такъв документ или искат точно дипломата ?
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

celicata написа:Скоро ще изпращаме документите до Виена, но единствено не ми е готова дипломата от висшето образование (трябвало някакъв воден знак) и не се знае кога ще е готова. Възможно ли е да изпратя документ в който да пише че съм защитил магистратура и да послужи пред еди кой си, защото още не ми е изработена дипломата ? Въпроса ми е дали ще признаят такъв документ или искат точно дипломата ?
Изпрати Академична справка. В нея ще пише, че си преминал Х-години курс на обучение по специалност "Y" и си се дипломирал на дата Х, като си защитил магистърски проект с оценка Х. Това е достатъчно - така или иначе докато дойде ред да отидеш на интервю вече ще имаш диплома. А в момента, в който я получиш - ще я преведеш и пратиш допълнително във Виена.
Желая ти успех! :)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Малко избързвам с този въпрос,но да попитам :)
Има ли определен срок,в който трябва да заминете,след като получите визите.Половин година,една...? ;)
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

martatabs написа:Малко избързвам с този въпрос,но да попитам :)
Има ли определен срок,в който трябва да заминете,след като получите визите.Половин година,една...? ;)
Има срок. На визата пише до коя дата е валидна. По принцип това е една година след датата на първия медицински преглед.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

demococcus.....Изображение

Да попитам следното,какво правим,ако по-една или друга причина изтървем този срок?
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

Губиш. Визата ти изтича и нямаш право да влезеш в Канада. За нова виза - мисля че трябва да кандидатстваш отново.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
nedelcheva_n
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:48 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от nedelcheva_n »

celicata
Академичната справка няма да свърши работа мои позна4и, които ве4е са в Монреал ме посаветваха да си пускам документите , а новата диплома когато излезе или на интервюто да я занеса. Аз бях със същтия проблем, но така или иначе се забавих с документите и дипломата ми излезе,тай че прави си другите документи.Академичната справка върви само с диплома, иначе не я признават.
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Въпроси за документите

Мнение от celicata »

Това означава ли да пускам всички други документи само без дипломата и академичната справка. Няма ли да спрат да ми разглеждат кандидатурата без тях ? Сещам се също така че в документите който са на френски и се полълват on line пише че трябва да се впише и номера на паспортите, но те ще бъдат готови чак след месец. Трябва ли да чакам до тогава ?
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

celicata написа:Това означава ли да пускам всички други документи само без дипломата ...
Имам позната, която пак заради водните знаци води в момента кореспонденция с имиграционните служители да обясняват защо така хем е завършила, хем не може да им покаже диплома.

Тъй че бих те посъветвал в молбата да си опишеш че имаш съответното завършено образование и да напишеш в едно придружаващо писмо че ще им изпратиш копие на дипломата си веднага след като тя бъде издадена. За да имат те предвид че си висшист човек, на когото трябва да се присъждат точки, след изпращането й.

Колкото до номерата на паспортите - не мога да съм сигурен, но след като така или иначе сте пропуснали майската сесия, не мисля че ще е голям проблем да изчакате още един месец и да се вредите за зимната. Поне като гледам статистиката от миналата година.
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Въпроси за документите

Мнение от celicata »

каква е тази молба точно, че не успях да разбера само, а иначе основния канидат е с търсена професия и има ли възможност да не се чака декемврииската сесия ?
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

celicata написа:каква е тази молба точно, че не успях да разбера само, а иначе основния канидат е с търсена професия и има ли възможност да не се чака декемврииската сесия ?
Молба за селекция. Това е основното нещо, което се праща в Букурещ, останалото са формуляри и документи, които доказват изложените в тази молба факти. http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ection.pdf

Датите и хората за майската вече са определени, така че ако минете само по документи и доказване на нивото на владеене на езика с тест - може и да не чакате зимната за интервю. Но за да стане така, документите ви трябва да са изрядни - с липсваща диплома няма да стане.
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от nia123 »

Имаме още едно последно питане преди да изпратим документите. Четохме, четохме обаче пак не стана ясно. В крайна сметка колко пъти декларираме, че сме Conjoints de fait. Ние първо попълнихме в DCS на водещия кандидат, че сме Conjoints de fait(попълнен и подписан от двамата). След това в DCS на придружаващия пак попълнихме целия анекс, че сме Conjoints de fait и от двамата кандидати е попълнен. След това попълнихме и Déclaration des époux ou conjoints de fait- 2 пъти. Общо излиза ,че 4 пъти декларираме,че сме Conjoints de fait. Никъде по официалния сайт не е написано как точно да се попълнят тази част на документите. Така ли трябва да ги попълним или така: в DCS водещия кандидат попълва само частта за него, а в DCS на придружаващия се попълва само частта за него. А Déclaration des époux ou conjoints de fait се попълва само веднъж. Надяваме се да не е станало прекалено объркано обяснението ни,но и ние се объркахме :?:
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

Ние също се чудихме над това и накрая DesiR ни го разясни. Декларирахме на три места:
  • Веднъж в DCS на водещия кандидат.
  • Втори път в DCS на придружаващия кандидат.
  • Трети път в документа, който ти споменаваш (A-0521-CF) - общо за двамата.
Не съм сигурен дали това е най-правилният вариант, но ние така направихме и всичко беше ОК, също и при DesiR.

Това е за съпрузи, но за conjoint de fait формулярите са същите, просто се попълва по-долу под съответното заглавие.
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от nia123 »

demococcus благодаря. И ние си мислехме точно така да го направим, обаче да те питам - във всяко DCS и двамата ли попълват своята част, т.е. всичко в анекса да бъде попълнено?
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

nia123 написа:обаче да те питам - във всяко DCS и двамата ли попълват своята част, т.е. всичко в анекса да бъде попълнено?
Да, всеки един от кандидатите се подписва на всеки един от трите формуляра.
Примерчета тук.
Публикувай отговор