Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за документите

Мнение от jasmin_veni »

Мартатаб, оправих го това.
Ама ти си направил страхотен дизайн на страницата :clap:
Учителката ми каза да не превеждаме длъж. характеристики, тъй като се прави описание на основните задължения.
Мога да ги пратя на английски, как мислиш, имам ги в оригинал?:^)

Обаче реших да т.9 да опиша всичките длъжности на сегашното ми място, не само кога съ наета и "до момента".
Реших така, защото в следващата графа описваме пък длъжностите и някак по-пригледно ми изглеждаше в първата таблица да са описани всичките от-до както са си номерата 1-2-3, а в следващата пак под номерцата 1-2-3 да има наименованието и описание на задълженията.

Учителката ми каза, да не изпращам и справката от НАП, тъй като имам служебни бележки и според нея няма смисъл да се превежда и изпраща. Само ако ми я поискат :^)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

jasmin_veni написа:Учителката ми каза да не превеждаме длъж. характеристики, тъй като се прави описание на основните задължения.
Мога да ги пратя на английски, как мислиш, имам ги в оригинал?:^)
Аз бих ти препоръчала да ги изпратиш. Щом ги имаш на английски, нямат нужда от превод - снимай и пращай.

jasmin_veni написа:Учителката ми каза, да не изпращам и справката от НАП, тъй като имам служебни бележки и според нея няма смисъл да се превежда и изпраща. Само ако ми я поискат :^)
Учителката ти явно е много наясно със социално-осигурителното законодателство. Само ще ти кажа, че справката от НОИ (не от НАП) е официален документ, заверен от държавна институция за осигурителния ти стаж, а служебната бележка удостоверява, че си на работа към този момент на последната ти месторабота. Ако имаш наистина справка от НОИ (представлява 2 страници - първата писмо, втората - таблица със длъжностите и периодите, през които си ги заемала и струва 12 лева) я преведи и изпрати. Но ако имаш справка от НАП (която представлява месец по месец осигуряването ти на колко часа и на какъв осигурителен доход си осигурена и е безплатна) - няма смисъл.

Задължителните документи са копие на трудова книжка и служебна бележка от последната месторабота. Справката от НОИ (Национален осигурителен институт) не е задължителна, а от НАП (НАционална агенция по приходите) на никой не са искали.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

jasmin_veni написа:Учителката ми каза да не превеждаме длъж. характеристики, тъй като се прави описание на основните задължения.
Мога да ги пратя на английски, как мислиш, имам ги в оригинал?:^)
Ако длъжностната ти характеристика е на английски, не е проблем....можеш да подаваш и на двата езика.
jasmin_veni написа:Обаче реших да т.9 да опиша всичките длъжности на сегашното ми място, не само кога съ наета и "до момента".
Реших така, защото в следващата графа описваме пък длъжностите и някак по-пригледно ми изглеждаше в първата таблица да са описани всичките от-до както са си номерата 1-2-3, а в следващата пак под номерцата 1-2-3 да има наименованието и описание на задълженията.
Това са мои разсъждения. Ако си работила през последните 5 години в тази фирма и си се издигнала в йерархията, но това не е отразено в труд. книжка, каквото и да пишеш едва ли ще го приемат, като основание, за каквото и да е било.
jasmin_veni написа:Учителката ми каза, да не изпращам и справката от НАП, тъй като имам служебни бележки и според нея няма смисъл да се превежда и изпраща. Само ако ми я поискат
За това не съм компетентен ;)
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за документите

Мнение от jasmin_veni »

Отразено е, но като думи едва ли говори нещо без описание.
Имам справка от НАП. От НОИ няма как да извадя, тъй като нямам осиг. книжка и нямам никакви дикументи за това, че съм работила на три работи.
Изразих се неправилно - имам служебни бележки от тези места, че съм работила за тях за определено време и тъй като не искаха да издадат бележки за трудови правоотношения, ги помолих да пишат, че съм била на стаж при тях като част от учебен стаж към университета.

Имам характеристиките на БГ, но ще помоля да ми ги изпратят на английски. Обаче няма да са на бланки :(
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

jasmin_veni написа:Отразено е, но като думи едва ли говори нещо без описание.
Точно за това е длъжностната характеристика.
jasmin_veni написа:Имам характеристиките на БГ, но ще помоля да ми ги изпратят на английски. Обаче няма да са на бланки :(
Я ти ги пратят, я не...копирай, заверявай, превеждай на френски и пращай.
Като цяло си доста разхвърляна в постовете си, губя ти мисълта...без да се засягаш ;)
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за документите

Мнение от jasmin_veni »

Не се засягам :) Ще си взема характеристиката на английски, имам си приятелче от фирмата, което ми я принтира и дава при нужда :)
Щом става и на английски, би трябвало да е ОК :)

А се чудих дали да пращам, защото нали има графи в документите, в които се описват основните задължения. Това не повтаря ли длъжностната характеристика?

Мерси за отговорите :)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

Не я повтаря - в длъжностната характеристика се описват подробно: длъжност, йерархия във фирмата, подчиненост, задължения,права, изисквания за заемане на длъжността и др. В деманда пишеш кратко само основните задължения. Т.е. ако в длъжностната характеристика са избриени 15 точки задъжения, в деманда пишеш само основните - 4-5 са достатъчни. За останалото хората искат длъжностна характеристика.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

jasmin_veni написа:А се чудих дали да пращам, защото нали има графи в документите, в които се описват основните задължения. Това не повтаря ли длъжностната характеристика?
Пример: Професия-дърводелец
Това, което може да се напише в DCS, като обяснение, са едва няколко реда, като:
-производство на мебели и стенни облицовки. Обработка на различни видове дървесина.
Повече не можеш да напишеш, самия PDF не ти го позволява. Но, в длъжностната характеристика тази професия се описва до най-малката подробност-основни задължения, начин на работа, техника на безопасност, и т.нат.
Дано ти стана ясно, защо АДЖЕБА се изисква такава ДЛЪЖНОСТНА ХАРАКТЕРИСТИКА.
Все пак във Виена не са дипломирани врачки, и няма да гадаят....
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за документите

Мнение от jasmin_veni »

martatabs написа:
jasmin_veni написа:А се чудих дали да пращам, защото нали има графи в документите, в които се описват основните задължения. Това не повтаря ли длъжностната характеристика?
Дано ти стана ясно, защо АДЖЕБА се изисква такава ДЛЪЖНОСТНА ХАРАКТЕРИСТИКА.
Все пак във Виена не са дипломирани врачки, и няма да гадаят....
Смени тона - нали знаеш, че в интернет писането с големи букви се възприема като крещене!
Питам, и разпитвам, защото в официалната ни страница във Вики никъде не пише за длъжностна характеристика:

http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%BD%D0%B0"

В крайна сметка, ако не искаш да отговаряш, недей, не е нужно да пишеш с такъв тон.

Хайде хубав ден от мен ;)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

jasmin_veni, извинявай ако тонът ми не е ок, но аз и Мартин сме тези, които ти отговаряме. Това за големите букви си го прочела виждам, но това за длъжностните характеристики - изглежда не си. Във Викито темите са писани от съфорумци и напоследък не са допълвани. Но за длъжностните характеристики има много писания.
Едва ли Мартин е искал да ти крещи. Според мен с големите букви, просто е подчертал важното. Но както и да е - забележката ти хич не ми хареса, при положение, че и аз, и Мартин вчера цял ден се занимаваме с теб.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за документите

Мнение от jasmin_veni »

Да, разбрах идеята. Щях да я разбера и без главни букви. И съм благодарна, за това, че вчера ми отговаряхте бързо на въпросите, не си мисли, че не оценявам.
Последния ми пост относно характеристиките не е питане от рода "да пращам или не", защото разбрах, че трябва да пращам, а по-скоро разсъждение, на което Мартин е отговорил в първите две изречения. Последните две обаче не бяха нужни.
Хубав ден ;)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

:)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

jasmin_veni написа: Смени тона - нали знаеш, че в интернет писането с големи букви се възприема като крещене!
Питам, и разпитвам, защото в официалната ни страница във Вики никъде не пише за длъжностна характеристика:
http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%BD%D0%B0"
В крайна сметка, ако не искаш да отговаряш, недей, не е нужно да пишеш с такъв тон.
Включвам се за малко...
Не знам дали ще сменя тона, но явно аз гледам друго Wiki, където пише служебна бележка (да се има предвид и длъжностна характеристика). Прочети описанието, и ще ти стане ясно... Comprends-tu Jasmin?.
Просто можеше да попиташ, дали под служебна бележка се има предвид и длъжностна характеристика, а не да казваш че няма такова "животно" във Wiki. Лек Ден.

Изображение
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за документите

Мнение от jasmin_veni »

Мартине, разбирам те, но служебна бележка и длъжностна характеристика са две различни неща, нали?
Служебната бележка удостоверява от кога до кога си работил на тази работа и че си работил и основните задължения.
Характеристиката включва всичко изброено от Емили по-горе -на кой си подчинен, имаш ли подчинени длъжности, на кой се отчиташ.
Освен това в посочения от теб пасаж пише, че не са задължителни документи, нали така? В този смисъл служ.бележка (респективно длъжностната характеристика) не са задължителни :)

Хайде хубав ден ;)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

:y:
Последно промяна от martatabs на Сря Май 18, 2011 3:58 am, променено общо 1 път.
Публикувай отговор