Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от martatabs »

Минаваш през консулският отдел. До колкото съм чувал, нотариусите не заверяват документи на език различен от българският. Освен това, заверката от нотариус вече няма тази тежест, като преди.
NickyM
Мнения: 35
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 3:09 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от NickyM »

martatabs написа:Минаваш през консулският отдел. До колкото съм чувал, нотариусите не заверяват документи на език различен от българският. Освен това, заверката от нотариус вече няма тази тежест, като преди.
Мерси много за информацията.
Cubanita
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Апр 11, 2013 7:46 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Cubanita »

Здравейте отново, бяхте ми писали, че не се проверявали ваксините и имунизациите на децата, но тук пише точно обратното http://immigrationcanada-bg.com/procedures.html#2"
На кое да вярвам? :sweat:
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Double Trouble »

Cubanita, ние минахме медицинските на 7-ми февруари и дори не са ни питали за ваксините на детето. Не съм чула и на някой друг да са ги искали. Друг е въпросът, че когато пристигнете в Квебек ще ви ги искат. Но за медицинските прегледи тук, за получаване на виза, не трябват. Вероятно информацията в този сайт, който си намерила, е стара.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
Cubanita
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Апр 11, 2013 7:46 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Cubanita »

Double Trouble написа:Cubanita, ние минахме медицинските на 7-ми февруари и дори не са ни питали за ваксините на детето. Не съм чула и на някой друг да са ги искали. Друг е въпросът, че когато пристигнете в Квебек ще ви ги искат. Но за медицинските прегледи тук, за получаване на виза, не трябват. Вероятно информацията в този сайт, който си намерила, е стара.

Дано да е така, трябва да намерим някакво решение. Благодаря.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от cantare »

Cubanita написа:
Double Trouble написа:Cubanita, ние минахме медицинските на 7-ми февруари и дори не са ни питали за ваксините на детето. Не съм чула и на някой друг да са ги искали. Друг е въпросът, че когато пристигнете в Квебек ще ви ги искат. Но за медицинските прегледи тук, за получаване на виза, не трябват. Вероятно информацията в този сайт, който си намерила, е стара.
Дано да е така, трябва да намерим някакво решение. Благодаря.
Ваксините не са задължителни в Канада - http://vran.org/exemptions/immunization ... in-canada/"
Обаче има 3 провинции, които изискват имунизационен картон при постъпване в училище, Квебек не е между тях.
Vouloir, c'est pouvoir!
Cubanita
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Апр 11, 2013 7:46 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Cubanita »

cantare написа:
Cubanita написа:
Double Trouble написа:Cubanita, ние минахме медицинските на 7-ми февруари и дори не са ни питали за ваксините на детето. Не съм чула и на някой друг да са ги искали. Друг е въпросът, че когато пристигнете в Квебек ще ви ги искат. Но за медицинските прегледи тук, за получаване на виза, не трябват. Вероятно информацията в този сайт, който си намерила, е стара.
Дано да е така, трябва да намерим някакво решение. Благодаря.
Ваксините не са задължителни в Канада - http://vran.org/exemptions/immunization ... in-canada/"
Обаче има 3 провинции, които изискват имунизационен картон при постъпване в училище, Квебек не е между тях.
Наистина много се надявам, защото всички ни плашат, че тъй като на нас се гледало като на потенциални приносители на болести, вируси и бактерии особено внимателно се следяло за ваксинациите на децата, а също и лекарка ми каза, че ако не е ваксинирано детето за 5 месеца ще му наблъскат всички ваксини, които тук се правят за година.......
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от emili_vn »

Правят по 3 наведнъж, без да се замислят.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Cubanita
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Апр 11, 2013 7:46 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Cubanita »

А можете ли да ми кажете дали е абсолютно задължително и втория кандидат (не водещия) да се яви на тест по френски език или не е задължително, а е само препоръчително за повече точки?
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от bobchentse »

Към момента не е задължително условие за подаване на документи, но е задължително условие за получаване на точки по тази графа на етап предварителна селекция - да не се бърка с етап селекция (интервю).
Cubanita
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Апр 11, 2013 7:46 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Cubanita »

bobchentse написа:Към момента не е задължително условие за подаване на документи, но е задължително условие за получаване на точки по тази графа на етап предварителна селекция - да не се бърка с етап селекция (интервю).
Но ако основния кандидат, т.е. аз смятам че за владеенето на езика ще получа достатъчно точки и ако тка или иначе покриваме критериите, може и да не представяме за него?
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от kamy »

Да, може. Аз си писах високи точки за езици, а на втория кандидат минимума от 1 точка и когато ми искаха да се явя на тест TCFQ беше отправено само към мен.
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от bobchentse »

kamy написа:Аз си писах високи точки за езици, а на втория кандидат минимума от 1 точка и когато ми искаха да се явя на тест TCFQ беше отправено само към мен.
Това вероятно е било така понеже сте подали документи преди промените от декември 2011. Официално в сайта сега пише това:

Proficiency in French and English

Skilled worker candidates (principal claimants and spouses) who wish to obtain points for their French proficiency must demonstrate this proficiency by enclosing with their immigration application the results of a French evaluation test issued by one of the two organizations recognized by the Ministère


http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"
Cubanita
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Апр 11, 2013 7:46 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Cubanita »

bobchentse написа:
kamy написа:Аз си писах високи точки за езици, а на втория кандидат минимума от 1 точка и когато ми искаха да се явя на тест TCFQ беше отправено само към мен.
Това вероятно е било така понеже сте подали документи преди промените от декември 2011. Официално в сайта сега пише това:

Proficiency in French and English

Skilled worker candidates (principal claimants and spouses) who wish to obtain points for their French proficiency must demonstrate this proficiency by enclosing with their immigration application the results of a French evaluation test issued by one of the two organizations recognized by the Ministère


http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"

Аз от английски имам, сега ще се явя и на френски, но мъжа ми е кубинец и въпреки, че корените на думите са едни и същи той току що започна А1 ниво, ще го завърши май месец, но едва ли ще знае толкова, че да се яви на TCFQ....., а ние искаме най-късно юни да пуснем, защото края на юли не се знае какви промени може да настъпят.
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от bobchentse »

Ако събирате достатъчно точки за предварителна селекция (57 т.) и без изпит по френски на мъжа ви, не е проблем да си подадете.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf"

А за да подадете преди края на юли трябва да отговаряте на тези изискванията (най-вероятно отговаряте щом се каните да подавате, но за всеки случай):

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ceipt.html"

Успех! :)
Публикувай отговор