Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Petia Torlakova
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 10:27 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Въпроси за документите

Мнение от Petia Torlakova »

Благодаря за отговора, тези документи ги видях по-горе, но ми се искаше да разбера дали има изобщо някой, който е успял да замине без сключен брак. Всичките ни познати (кандидат канадци) са омъжени/оженени, което ме навежда на мисълта, че без брак не става... :)
По-добре да съжаляваш за нещо,което си направил, отколкото за нещо, което не си......
07.11.2015 / IELTS: 6.5
19.01.2016 / WES evaluation of diploma
21.12.2016 / Second WES evaluation of diploma
29.01.2017 / Express Entry registration
kami_blond
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Апр 25, 2012 6:53 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от kami_blond »

здравейте! и аз реших да се наредя на опашката и да подготвям документи , че в тази държава..... имам въпрос относно дипломата си. завършила съм в Благоевград кинезитерапия. от университета ми казаха, че заверено копие на дипломата не могат да ми направят, да ходя при нотариус. Как да им обясня, че вече нотариуса не ми върши работа. и другото, някой има ли идея моята специалност как я превеждат по канадската система. благодаря предварително
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от al_bulgaria »

kami_blond написа:здравейте! и аз реших да се наредя на опашката и да подготвям документи , че в тази държава..... имам въпрос относно дипломата си. завършила съм в Благоевград кинезитерапия. от университета ми казаха, че заверено копие на дипломата не могат да ми направят, да ходя при нотариус. Как да им обясня, че вече нотариуса не ми върши работа. и другото, някой има ли идея моята специалност как я превеждат по канадската система. благодаря предварително

Защо да не ти върши работа Нотариус?
kami_blond
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Апр 25, 2012 6:53 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от kami_blond »

от всичко, което прочетох до тук разбирам,че документите трябва да са зверени от институцията , която ги е издала, а не от нотариус.


или не съм разбрала?
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Въпроси за документите

Мнение от naskoAH »

kami_blond написа:от всичко, което прочетох до тук разбирам,че документите трябва да са зверени от институцията , която ги е издала, а не от нотариус.


или не съм разбрала?

Прочети какво пише тук :
http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 5%D0%BA%29"

martatabs си е направил труда да опише какво е необходимо и да направи препратки към официалния сайт .
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Double Trouble »

kami_blond написа:от всичко, което прочетох до тук разбирам,че документите трябва да са зверени от институцията , която ги е издала, а не от нотариус.


или не съм разбрала?
Съвсем правилно си разбрала, вече не важи нотариална заверка. Това, което някои колеги тук направиха, е да си заверят дипломите в МОН, но не мога да ти кажа подробности как става, защото не ни се е налагало. Мисля, че това е варианта, ако ти отказват от университета.
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от al_bulgaria »

Double Trouble написа:
kami_blond написа:от всичко, което прочетох до тук разбирам,че документите трябва да са зверени от институцията , която ги е издала, а не от нотариус.


или не съм разбрала?
Съвсем правилно си разбрала, вече не важи нотариална заверка. Това, което някои колеги тук направиха, е да си заверят дипломите в МОН, но не мога да ти кажа подробности как става, защото не ни се е налагало. Мисля, че това е варианта, ако ти отказват от университета.

Точно. Ние се подготвяме за Федералната (не знам за Квебек как е) и си заверихме дипломите в МОМН, въобще не сме пробвали да вадим копия директно в учебното заведение. Така постъпихме по съвет на човек, който се занимава с това от дълги години.
В една друга тема го коментирахме пак , но за тези които искат да го направят или универститета им отказва искам да им кажа, че не струва и 1ст., документите се подават бързо и стават готови за 10-15 дни максимум.
AniK
Мнения: 436
Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 3:08 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Документи и информация в помощ на имиграцията!

Мнение от AniK »

здравейте,
Интересува ме какви точно документи е нужно да се изпратят с първия пакет документи и на какъв адрес? Нужно ли е да се изпрати и сертификат за ниво на френски и ако да, трябва ли да бъде от Алианс Франсес и какво ниво трябва да бъде покрито като минимум? Къде мога да намеря молбата за серификат за селекция за Квебек на английки език и изобщо добра идея ли е да се подадат и преведат документите на английски език, а не на френски? Колко евро е таксата за първите документи за възрсатни и дете? Трябва ли отделна молба за детето или то се вписва в общата молба с родителите? Мерси
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Документи и информация в помощ на имиграцията!

Мнение от naskoAH »

AniK написа:здравейте,
Интересува ме какви точно документи е нужно да се изпратят с първия пакет документи и на какъв адрес? Нужно ли е да се изпрати и сертификат за ниво на френски и ако да, трябва ли да бъде от Алианс Франсес и какво ниво трябва да бъде покрито като минимум? Къде мога да намеря молбата за серификат за селекция за Квебек на английки език и изобщо добра идея ли е да се подадат и преведат документите на английски език, а не на френски? Колко евро е таксата за първите документи за възрсатни и дете? Трябва ли отделна молба за детето или то се вписва в общата молба с родителите? Мерси

Всичко е описано тук :

http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 5%D0%BA%29"
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
velkov
Мнения: 171
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 9:44 am
Местоположение: Sofiq

Re: Въпроси за документите

Мнение от velkov »

Здравейте, днес ни вьрнаха целия пакет с документи. Според мен не са ми признали професионалната кфалификация но ако има по вещи нека ми помогнат.




Objet: Retour de votre demande de Certificat de Selection du Quebec
Monsieur,
Nous avons recu votre demande de certificat de selection du Quebec et nous vous en
remercions.
Malheureusement, vous ne pouvez pas presenter de demande a I'heure actuelle.
En effet, il a ete decide, en vertu de la Loi sur I'immigration au Quebec, de suspendre
la reception des demandes de certificats de selection pouvant etre presentees par
certains candidats travailleurs qualifies entre le 1e r avril 2012 et le 31 mars 2013.
Nous vous retournons done les documents que vous nous avez soumis. Dans la liste
ci-jointe, nous avons coche le ou les motifs pour lesquels votre demande n'est pas
recevable.
Pour plus d'information, nous vous invitons a consulter notre site Internet a I'adresse
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... n-demandes" .
Nous vous prions de recevoir, Monsieur, nos salutations distinguees.
Direction du Courrier, de I'Encaissement et de I'Evaluation comparative
p. j. Motifs du retour
Documents soumis a I'appui de votre demande
285, rue




А това е от гьрба на листа




En vertu des regies en vigueur depuis le 21 mars 2012, vous ne pouvez pas presenter une demande
de certificat de selection en raison du ou des motifs coches ci-dessous.
Requerant
principal Conjoint Motifs
X Votre diplome ne permet pas I'attribution de points au critere domaine de formation.
01.02.2013 - DCSQ Монреал
05.03.2013 - Върнати документи
25.07.2013 - Изпратени документи
18.12.2013 - Получено акюзе
27.01.2015 - Искане на доп.документи
11.03.2015 - Доп.докс
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от agent Ozo »

Не отговаряш на условията за допускане на кандидатурата ти в периода от 14 април 2012 г. до 31 март 2013 г. Те са дадени на страницата от линка.
Ето това те касае:
Vous ou votre conjoint qui vous accompagne détenez un diplôme d’un établissement d’enseignement dans un domaine qui vous permet d’obtenir 6, 12 ou 16 points au critère domaine de formation de la grille de sélection des travailleurs qualifiés (voir Liste des domaines de formation permettant d’obtenir 6 points à la grille de sélection (PDF, 37 Ko) et Liste des domaines de formation permettant d’obtenir 12 ou 16 points à la grille de sélection (PDF, 34 Ko)). Le nombre d’années d’études requis pour l’obtention de votre diplôme doit être au moins égal au nombre d’années requis pour l’obtention d’un tel diplôme au Québec. Ce diplôme a été obtenu moins de cinq ans avant la date de présentation de votre demande. Si non, vous devez avoir exercé une profession dans un domaine relié à ce diplôme pendant au moins un an, à temps plein, au cours des cinq ans qui précèdent la présentation de votre demande.
Трябва дипломата ти да е по професия, за която се дават 6, 12 или 16 т. от спъсъците с търсени области на образование, времето за учене да е същото каквото е необходимо в Квебек за получаването на тази диплома или по-голямо и дипломата да е получена най-много до преди 5 г. от датата на подаване на документите. Ако последното условие не е изпълнено, то през последните 5 г. трябва да имаш минимум 1 г. трудов стаж на пълно работно време по визираната в дипломата професия в същата или сродна на нея област.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
velkov
Мнения: 171
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 9:44 am
Местоположение: Sofiq

Re: Въпроси за документите

Мнение от velkov »

Благодаря ти за отговора, и аз горе долу така си го преведох. Проблемьт при мен идва от това, че кандидатствам с професия транжор пьк в дипломата ми пише технолог по месото. Иначе транжор=месар фигурира в тьрсените професии в секция А. Относно трудовия стаж и други такива си покривам всички изисквания. Надявам се да мога да оправя нещата и пак да пусна документите.
01.02.2013 - DCSQ Монреал
05.03.2013 - Върнати документи
25.07.2013 - Изпратени документи
18.12.2013 - Получено акюзе
27.01.2015 - Искане на доп.документи
11.03.2015 - Доп.докс
NagaQueen
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 7:36 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от NagaQueen »

Писах и в друга тема, но май тук е по подходящо:
Днес ни върнаха пакета документи с причините - неточна такса на чека (изпратихме ги ноември, както си е пишело таксата на сайта тогава, а именно 750+156, знам че вече има промени)
и липса на оригинален IELTS в пакета.
Какво трябва да изготвим наново от справките, при положение, че не са минали повече от 6 месеца.
27.09.12 TCFQ-B1/B1/IELTS-6.0/6.5
21.11.12 Изпратени док
06.03.13 Върнати док
14.03.13 Изпратени док
14.05.13 Акюзе
01.09.15 CSQ
31.03.16 Сидни
17.07.16 Мед.
10.08.16 Направени мед.
16.08.16 Покани за визи
karaulov
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 5:48 am
Местоположение: варна

Re: Въпроси за документите

Мнение от karaulov »

Някои би ли ми казал когато се попълва формуляра за крайни дати на стаж и местоживеене дали пишем дата към момента дали такава показана от служебните бележки или просто оставяме празно? Че с тея документи ми бръмна вече главата!
Благодаря ви предварително и успех на всички в процедурата!
21.03.2013 DCS-Montréal
31.05.2013 TCFQ - B2/B2
05.06.2013 Accusé de réception
21.01.2016 Certificat de séléction
24.05.2016 Sidney OK изтеглена сума карта
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от cantare »

karaulov написа:Някои би ли ми казал когато се попълва формуляра за крайни дати на стаж и местоживеене дали пишем дата към момента дали такава показана от служебните бележки или просто оставяме празно?
Оставят се празни. :y:
Vouloir, c'est pouvoir!
Публикувай отговор