Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
chevvybg
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 8:01 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Въпроси за документите

Мнение от chevvybg »

Оценките ги има, но хорариума, разбира се го няма. От къде се взема такъв документ за средното образование? От училището или от МОН?
rade12
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Май 08, 2011 11:14 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от rade12 »

Здравейте,

Това е моя първи пост, но се очертава да ставам редовен във форума :lol: Изчетох повечето по-важни теми, но още ми е малко трудно да се ориентирам с точките. Мисля, че няма да имам проблеми, но все пак да съм сигурен. Готов съм с документите и само чакам да ми стане готов задграничния паспорт, за да ги подам.
Общо взето положението при мен е такова:
Имам средно специално образование и висше финанси - бакалавър(4 години). В момента уча магистратура - счетоводство и одит, като септември месец ми е защитата на дипломата(мисля сега с документите да изпратя копие от студентската книжка, а септември да изпратя и академична справка).
Последните 5 години съм на трудов договор, но не по специалността.
На 28 години съм несемеен.
С английския език се справям перфектно(доста години съм учил), а френския го започнах от месец, но мисля, че ще имам възможност да се подготвя поне за средно ниво.
Ще бъда благодарен за съвети и малко помощ при изчисляването на точките. :)
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Въпроси за документите

Мнение от pavelyankov »

Така или инъче документите ти са готови (поне така казваш) и ще ги пращаш. За кво ти е да ги смяташ точките повече........само да ги мислиш по цял ден ;) По-добре се отдай на учене на френски :y:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
rade12
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Май 08, 2011 11:14 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от rade12 »

pavelyankov написа:Така или инъче документите ти са готови (поне така казваш) и ще ги пращаш. За кво ти е да ги смяташ точките повече........само да ги мислиш по цял ден ;) По-добре се отдай на учене на френски :y:
Аз точно това правя - мисля :rofl: Просто се замислих дали да не изчакам да завърша магистратурата, защото може да не ми стигне точно за тези 2 точки :)
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

rade12 написа:В момента уча магистратура - счетоводство и одит, като септември месец ми е защитата на дипломата(мисля сега с документите да изпратя копие от студентската книжка, а септември да изпратя и академична справка).
За какво им е студентската ти книжка? Извади си уверение от университета, че си записал магистратура еди каква си, изкарал си Х семестра и предстои да се дипломираш в периода (от дата до дата - когато е сесията).
rade12 написа:С английския език се справям перфектно(доста години съм учил), а френския го започнах от месец, но мисля, че ще имам възможност да се подготвя поне за средно ниво.
Щом ти е перфектен английския пиши 9/9, а на френски 7/7 (което е В2), подавай докса и сядай здраво да учиш езика, че Б2 си е високо ниво.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Въпроси за документите

Мнение от pavelyankov »

Да видим тогава:
образование - 10
стаж - 8
възраст - 16
френски - 10
английски - 4
финансова независимост - 1

Всичко: 49

Имаш минимума за предварителна селекция. Моят съвет е да наблягаш здраво над езиците, за да можеш получиш повече точки от това, което съм ти написал аз. И да се надяваш да ти дадат още 2 точки за магистратурата. На интервюто да си спокоен, уверен. Да вземеш 3 точки за адаптивност и си Bienvenue au Québec :)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Въпроси за документите

Мнение от pavelyankov »

Емили ме е изпреварила :)
Емили, другата седмица се стягай за медицински :D
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

pavelyankov написа:Да видим тогава:
образование - 10
стаж - 8
възраст - 16
френски - 10 -тук са 12 за ниво 7/7
английски - 4 - тук са 6 за ниво 9/9
финансова независимост - 1

Всичко: 49 Та всичко 53 при праг за интервю 49 и 55 праг за сертификат“ Обикновено се дават между 2 и 4 за адаптивност - та ще си вземе сертификата, ако покрие езиковите нива. Аз лично не бих рискувала с 49 точки и да гоня 6 за адаптивност, щото досега на никой не му се е получило. 6 т. за адаптивност се дават за перфектен френски и перфектни познания за Квебек и пазара на труда.

Имаш минимума за предварителна селекция. Моят съвет е да наблягаш здраво над езиците, за да можеш получиш повече точки от това, което съм ти написал аз. И да се надяваш да ти дадат още 2 точки за магистратурата. На интервюто да си спокоен, уверен. Да вземеш 3 точки за адаптивност и си Bienvenue au Québec :)
Лека корекция :)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

pavelyankov написа:Емили ме е изпреварила :)
Емили, другата седмица се стягай за медицински :D
Ще почерпя -само да дойдат другата седмица или от мен да мине до края на месеца ;)
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
rade12
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Май 08, 2011 11:14 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от rade12 »

Благодаря на всички за отговорите, вече ми се изясниха нещата - трябва много да уча френски :lol: Ще ми бъде малко трудно да взема уверение или административна справка, че университета ми е на другия край на България и точно в момента няма как да отделя няколко дни да ходя до там и да чакам справката. Най-вероятно след това ще я изпратя към документите.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от kamy »

Въпрос за съпружеската декларация (ползвах търсачката и изчетох отговорите по темата, но все пак имам въпрос): Annexe Déclaration des éepoux (A-0520-AF) всеки от двамата съпрузи има да попълни по един такъв анекс. Ако правилно разбирам Ако Марийка е главния кандидат, а Иванчо е придружаващият, то първият анекс Марийка попълва само реда Déclaration du requérant principal (а попълва ли и втори ред за съпруга си?), а Иванчо попълва анекса в своята молба само втори ред Déclaration de l'époux qui accompagne le requérant principal. Получават се две молби както следва:
Анекс номер 1: Аз Марийка съм омъжена за Иванчо
Аз Иванчо съм женен за Марийка.
Анекс номер 2: първи ред празен (той е за главния кандидат)
втори ред Аз Иванчо съм женен за Марийка.
* Отделно другата декларация се попълва от двамата, за нея е ясно. Моля поправете горният пример, ако съм разбрала грешно. Линковете към примерно попълнени документи от 2009 вече не работят. Мерси ;)
И един глупав въпрос, но съм неуверена: Инструкциите предшестващи молбите пращахте ли ги,3те първи страници които разиксват как се попълват документите. Да не ми се смеят, че съм пратила и тях?
iliyana74
Мнения: 70
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 8:14 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за документите

Мнение от iliyana74 »

Здравейте отново :).
На детето ми паспорта важи до 2013г и на снимката е на около 2г, сега е на 4г, трябва ли да го сменя преди да изпратя първите документи до Виена.Ние още не сме ги пуснали и до колкото разбрах минава 1г до края на процедурата(дай боже),а за визите трябвало паспорта да е годен 2г.....до тогава ще е изтекла поне 1г и няма да има 2г давност?

Благодаря ви много.
01.09.2011 - Varna
02.09.2011 - DCS Vienne
24.11.2011 - Осребрен чек
22.02.2012 - Accusé de réception
Аватар
ramones78
Мнения: 81
Регистриран на: Пон Юли 05, 2010 12:26 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от ramones78 »

Здравейте
имам следния въпрос:
1.Demande de certificat de sélection - се попълва само от водещия кандидат т.е. само 1 екземпляр от този документ, а не два - всеки от съпрузите поотделно - така ли е ли греша?
2. Déclaration des époux ou conjoints de fait - това вече се попълва и от двамата съпрузи - т.е. два екземляра?
3. CONTRAT RELATIF À LA CAPACITÉ D’AUTONOMIE FINANCIÈRE - това вече се попълва само от само от мен - 1 екземпляр от водещия кандидат нали?

Моля да ме извините ако въпросите са елементарни, но вече май тотално се пообърках.... :(
Мъдростта е способността да виждаш бъдещите последици от решенията, които вземаш днес.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от kamy »

ramones78 написа:Здравейте
имам следния въпрос:
1.Demande de certificat de sélection - се попълва само от водещия кандидат т.е. само 1 екземпляр от този документ, а не два - всеки от съпрузите поотделно - така ли е ли греша?
2. Déclaration des époux ou conjoints de fait - това вече се попълва и от двамата съпрузи - т.е. два екземляра?
3. CONTRAT RELATIF À LA CAPACITÉ D’AUTONOMIE FINANCIÈRE - това вече се попълва само от само от мен - 1 екземпляр от водещия кандидат нали?

Моля да ме извините ако въпросите са елементарни, но вече май тотално се пообърках.... :(
1.Demande de certificat de sélection - всеки от съпрузите попълва по едно копие. В началото на документа отбелязваш като какъв го попълваш - Главен кандидат (réquerant principal) или придружаващ (l'époux du requérant principal)
На края на всеки demande de certificat de sélection има по един анекс, там си попълвате декларация за съпрузи или съвместно съжителство, отделно има
2. Déclaration des époux ou conjoints de fait - един отделен формуляр, който се попълва и от двамата, но само едно копие
3. вярно
Аз също съм начинаещ, но след много четене мисля че мога да отговоря на въпроса ти. Ако греша ще ме поправят. :handshake:
Аватар
ramones78
Мнения: 81
Регистриран на: Пон Юли 05, 2010 12:26 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от ramones78 »

Благодаря за бързия отговор, Kamy!
Мъдростта е способността да виждаш бъдещите последици от решенията, които вземаш днес.
Публикувай отговор