Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
dimityrv
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 4:04 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от dimityrv »

благодаря, и тях ще изпратя, а на тях трябва ли им предов и нотариална заверка?
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от cantare »

Само превод. :y:
Vouloir, c'est pouvoir!
Владето
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 4:29 am
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от Владето »

Здравейте!
Съвсем съм нова и моля да не ми се смеете на напъните.
Единственото ясно при мен е, че не искам децата ми да растат в БГ.
Планирам да започна с изучаване на френски, който сега е нула. Английският ми е слаба работа, ако трябва да говоря, и горе долу добре, ако пиша и решавам тест, но не си правя илюзии за IELTS.
Другото са все минуси и НЕточки:
На 37г. съм. Завършила съм Българска филология отдавна. Нямам стаж по специалността в последните 5г.
Имам издаденa от Канада диплома IATA, обучението и изпитът бяха на английски език, самият курс продължи около 4месеца. Стаж имам (резервации и издаване на самолетни билети) по тази диплома, но дали тези 4м. учене ми носят точки.
Последните 4 години работя като секретарка (офис сътрудник), като в момента съм в майчинство. И изобщо откъде мога да събера точките... ето затова се колебаех дали да се излагам във форума с моята куца "кандидатура".
Съпругът ми работи като експерт логистика последните 5г., а висшето му образование е Маркетинг. С езиците е яко зле :x
Средното ни образование е в обикновена гимназия, като моят профил е Изобразително изкуство с правото да бъда учител по рисуване.
Децата ни са две - голямото е на 14г, малкото - на 1,6г.
Дали е вариант, ако изкарам курс по готварство (600 учебни часа с международно призната диплома) и след това една година стаж. И изобщо, то се вижда колко съм объркана :sweat:
Благодаря ви за търпението!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

Първо: докато изкараш курс по готварство и 1 година стаж, ще минат още 2 години, от което точките ще ти намалеят още с около 4-6 (не знам съпругът на каква възраст е). Второ: дипломи с по-малко от 1 година обучение и 900 часа хорариум не се признават. Мъжа ми има диплома 945 часа/9 месеца и не му я признаха, заради срока от 9 месеца.
Международните сертификати с по-малък срок си важат за работа, но не и за получаване на точки за образование на интервюто.
Та така - да видим какво събирате като точки, ако подадете документи скоро:
Възраст - 12+2 (ско съпругът е на възраст до 39 г.) или 1 (ако е на възраст между 40 и 42 г.) или 0 (ако е над 42 г.)
Образование - 10+3
Стаж - 6
Френски - 12 + 2
Английски - 4
деца - 6
фин.независимост - 1
ОБЩО: 58 точки (при възраст на съпруга до 39)при 57 праг за интервю.

Нивата на езиците, за да съберете тези точки са: съпругът - френски А1/А2 (по принцип можете да заявите и В1/В1, което е 4 точки и той да се напъне малко). За теб английски Б1/Б1 - 4 точки и за да съберете точките френски - Б2/Б2, което ще изисква малко повече училия от твоя страна, но пък не е недостижимо - много хора го покриват с около 6 месеца подготовка.

Имайте впредвид, че най-вероятно ще има промени в регламента и изискванията, така че моят съвет е да действате.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Владето
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 4:29 am
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от Владето »

emili_vn, благодаря ти!
Даваш ми надежда :)
Сега се стряскам откъде да започна. Отворила съм сайта http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... s/epi.html"
и ... изобщо. Наистина ли няма читава фирма или някой печен ентусиаст, която съдейства на такива, дето съвсем не са в час :$ Усещам, че малко побутване ми трябва, съжалявам,че така се чувствам неориентирана.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

Не ти трябва фирма. Просто отдели 2 седмици за четене (къде на български, къде на английски), почвай да събираш документи и да учите френски.
С четенето можеш да започнеш от тук: http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0.B5.D0.BA"
Официалния сайт е:http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/
От таблицата с точките можеш да добиеш представа какви нива да пишеш и колко можете да постигнете: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf"
И естествено - тук във форума можеш да намериш много полезна информация.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Въпроси за документите

Мнение от karelia79 »

Владето, наистина не ти трябва фирма. Това, което Емили ти пише е абсолютно вярно, а тя е един от най-ориентираните и помагащи хора във форума... Аз четох около седмица този форум си отговорих на почти всички въпроси. За нещата, които забравих, пропуснах или ме домързя :$ - попитах и ми беше отговорено почти веднага... :y:
Изобщо големи благодарности на всички, които помагат тук и синетзират информация, статистика и т.н. :clap:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Trimoncium
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:34 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от Trimoncium »

здравейте
нов съм и искам да питам следното:
кои документи се легализират;
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси за документите

Мнение от jasmin_veni »

Нищо не се легализира. Трябва ти превод от заклет преводач и нот.заверка.
Аз да питам - препоръчайте нотариус от София, от който сте доволни и не взима скъпо :)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Въпроси за документите

Мнение от hadministratora »

jasmin_veni написа:Нищо не се легализира. Трябва ти превод от заклет преводач и нот.заверка.
Аз да питам - препоръчайте нотариус от София, от който сте доволни и не взима скъпо :)
Че те не са ли им еднакви цените?!
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

Цените са законоустановени - така че няма значение кой ще е нотариуса. Цената е 3,60 с ДДС за първа и 2,40 с ДДС за всяка следваща страница от един документ. Особеност: дипломата е един документ, а приложението към нея - втори документ.
Най-евтино излиза най-близкия до вас нотариус - заради пътните разходи.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Вик »

jasmin_veni написа:Нищо не се легализира. Трябва ти превод от заклет преводач и нот.заверка.
Аз да питам - препоръчайте нотариус от София, от който сте доволни и не взима скъпо :)
Това е елементарна работа , за който и да е нотариус. Просто попитай на две три места сравни цените, при заверката няма възможност за издънка, само попитай дали няма да искат сами да си направят копията. При мен част от документите ги снимаха повторно, защото си има правило къде да поставят печата. Нотариални кантори много, виж тези които са ти най-близо.
emis
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 3:09 pm
Местоположение: BG-to

Re: Въпроси за документите

Мнение от emis »

Здравейте вярно ли е че документите до ВИЕНА трябва да са попълнени на английски език .Така ми казаха от една преводаческа фирма .Аз подготвям докс за Квебек и мислех че е нормално докс да са попълнени на френски .Обяснението на хората от фирмата са че повечето хора във посолството не говорели френски и като видят че съм на 37 г изобщо нямало да си правят труда да ми четат останалата част от документите.ако не е тайна вашите докс до Виена на какъв език ги попълнихте. Благодаря предварително
DCS Vienna-10/08/2011
интервю 05.04.2013-10:30h
сертификати-17.02.2014
документи до Нова Скотия-25.02.2014
покани за медицински-17.08.2015
Медицински изследвания-04.09.2015
Покани за визи-22.09.2015
Полет 04.06.2016
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Въпроси за документите

Мнение от pavelyankov »

Документите до Виена могат да бъдат попълнени на френски или английски. И двата езика са официални. Тъй като кандидатстваш за сертификат за селекция от френскоговоряща провинция, моят съвет е да ги попълниш на френски. Бъди сигурна, че на интервюто това ще е от значение. А на тази преводаческа фирма им прати много поздрави на майките :D
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
GRus
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 5:56 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от GRus »

Emis, интересно коя е фирмата която ви е дала този "компетентен" отговор. Документите е препоръчително да са на френски след като кандидатствате за Квебек. Това че сте на 37 години не означава че няма да ви прочетат най-внимателно всички документи. Когато подадох документи до Виена и аз бях на 37 - подадох ги на френски разбира се, и впоследствие на интервюто бях дори леко изненадана колко внимателно се беше запознала с тях интервюиращата.
Съветът ми е да подадете възможно най-скоро документи и то на френски. Успех!
If everything seems under control you're just not going fast enough
Публикувай отговор