Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от sofia_shi82 »

Справката се издава от НАП и се казва Справка - Данни за осигуряването по ЕГН за период от.... до ....
В НОИ и аз не знам от кога не се ходи за документ подкрепящ кандидатурата
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от verano »

Здравейте! Това ли е адреса за пращане на документи?

Direction de l'immigration économique – International
Service Europe de l'Est, Amériques, Asie, Moyen-Orient
Ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles

285, rue Notre-Dame Ouest, 4e étage
Montréal (Québec) H2Y 1T8
CANADA
Télécopieur : 514 864-9221


На получател първите три реда ли се пишат или само Ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles?
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

verano написа:Здравейте! Това ли е адреса за пращане на документи?

Direction de l'immigration économique – International
Service Europe de l'Est, Amériques, Asie, Moyen-Orient
Ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles

285, rue Notre-Dame Ouest, 4e étage
Montréal (Québec) H2Y 1T8
CANADA
Télécopieur : 514 864-9221


На получател първите три реда ли се пишат или само Ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles?
Да, това е адреса.
Да ти кажа аз написах всичко - така са го дали, така им пращаме :D
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от verano »

Мерси за бързия отговор! Изпратих ги и аз така ;) Сега вече чакаме :)
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Alessa »

Привет,
атестацията може ли да е една съща за последните ми 2 местоработи? а да използвам същата и за мъжа ми? Или може би е по-добре да са различни?

ps- на предната страница е обсъждано,изясниха ми се нещата,простете за спама.
василдесиантоан
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 6:36 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от василдесиантоан »

Здравейте,някои знае ли как и от кого трябва да се формулира покана за работа,която да се прекрепи към пакета документи за кандидатстване на общо основание.Имам работодател в Квебек с ефективно предложение за работа и готов да съдейства* Благодаря предварително,хубав и усмихнат ден
ianavalkovavasileva
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 6:37 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от ianavalkovavasileva »

Здравейте!
Някой би ли ми пояснил по какъв начин да изпратя парите с първите документи /с кредитна карта , с дебитна карта или с чек/
Ако някой може да даде малко подробности , моля!
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от krisskka »

ianavalkovavasileva написа:Здравейте!
Някой би ли ми пояснил по какъв начин да изпратя парите с първите документи /с кредитна карта , с дебитна карта или с чек/
Ако някой може да даде малко подробности , моля!
Здравейте,
Можете да платите с кредитна карта или с чек. Ние лично платихме с чек, но само защото имахме проблем с кредитната карта по вина на банката. Но познавам други колеги, които си платиха успешно с карта. Ето повече информация от официалния източник:

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... frais.html"

Успех в процедурата :y:
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
ianavalkovavasileva
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 6:37 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от ianavalkovavasileva »

Mnogo Blagodaria!
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от verano »

Това е формуляра, който се попълва при плащане с кр. карта
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... amique.pdf"
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Alessa »

Ще ме прощавате за постоянните въпроси,малко остана още :$
Относно последните 3 фиша за заплата- аз съм в майчинство от април 2013, от октомври бях в болничен, а съм в новата фирма от септември...т.е. аз де факто така и не успях да получа една цяла заплата от новата фирма,камо ли 3.. какво да пратя в такъв случай?
trillian
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Мар 18, 2014 10:50 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от trillian »

има 109 страници с въпроси, много се извинявам, но няма как да мина през всичките. въпреки това се надявам че някой ще може да ми отговори.

аз съм в канада от вече близо 9 години, и гражданка от .. бая, не помня вече колко. лятото се ожених за българин който живееше в щатите, но все още нямаше американско гражданство. беше му станало време да подаде за неговите документи там, но решихме в крайна сметка да дойде тук и да подаде документи за тук. проблема идва с въпросните документи. той се занимава с тях, но доколкото разбрах, нещо не върви по следния начин:
става въпрос за документите за спонсорство. до колкото разбирам, е подготвил 3 пакета с документи. само че за да прати първия пакет, му трябва номер който върви с 3тия, но за да прати него, трябва вече да е пратил втория, който пък за да го прати, трябва да напише датата когато е пуснал първия. получава се един vicious circle и не знаем от къде точно трябва да се почне.
направил си е час с immigration layer в понеделник, който ще му помогне и ще му иска 100 кинта. някой знае ли как да се оправят въпросните документи или поне от къде може да се намери помощ която би искала по-прилична компенсация?

мерси много.
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Alessa »

Тук е пълна тишина,но аз продължавам да си питам с надеждата за отговор..
към въпроса за последните фишове добавям и този-
преводачите са превели дипломата ми за бакалавър СТопанско управление като Sciences de gestion, а магистратурата Бизнес администрация (което също е Стопанско,просто му смениха името) като Administration des affaires. Според вас това проблем ли е предвид, че Sciences de gestion не е в списъка,но Administration е?
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Dahila »

Alessa,

аз също съм учила стопанско управление и макар, че нашите дипломи са преведени на английски, навсякъде в документите съм си писала Administration des affaires, както е в списъка, но се консултирах и с разни френско говорящи, които ми потвърдиха, а и ако разгледаш специалности в университета си е това :)
А за майчинските, понеже и аз бях така, бях взела последните 2 фиша преди майчинство + 1 след майчинство, самото майчинство ми е написано изрично колко е в бележката от работодателя, а в справката от НАП също си личи. Според мен не пречи, че не е пълна заплата, то си пише болничен колко дни, няма лошо, важното е че информацията съвпада със справката от НАП. Все пак те искат да видят, че всичко е легално и се осигуряваш :)
Успех!
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

Alessa написа:Тук е пълна тишина,но аз продължавам да си питам с надеждата за отговор..
към въпроса за последните фишове добавям и този-
преводачите са превели дипломата ми за бакалавър СТопанско управление като Sciences de gestion, а магистратурата Бизнес администрация (което също е Стопанско,просто му смениха името) като Administration des affaires. Според вас това проблем ли е предвид, че Sciences de gestion не е в списъка,но Administration е?
Преводът реално е точен, тъй като веднъж имаш Стоп. управление, а после Бизнес администрация, макар, че няма да е грешно да оеднаквят 2та превода с Administration des affaires, за да ти е по-спокойно.
Предполагам обаче, че ще гледат най-вече предметите и дали тези, които си изучавала в България, се равняват на предметите по техните програми.
Като е много важен преводът на самите предмети. Така че се съсредоточи по-скоро върху тях :)
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Публикувай отговор