Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от libre »

Ние сме пращали няколко пъти документи:първият път копие от диплома,за което не получихме нищо като потвърждение,после копие от акта за раждане на дъщеря ни+ чек-това беше 2 месеца преди интервюто тоест февруари,интервюто ни бе април а писмо по пощата с което ни уведомяват че чека ни е получен -през май :D .След това изпратихме оригинала на дипломата ми и след десетина дни получих на е-майл потвърждение че дипломата ми е получена.От това си правя извода, че изпращат потвърждение само на оригинални док.,така че не се притеснявайте,вс е ок :y:
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
NagaQueen
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 7:36 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от NagaQueen »

Благодаря за разясненията :) :y:
27.09.12 TCFQ-B1/B1/IELTS-6.0/6.5
21.11.12 Изпратени док
06.03.13 Върнати док
14.03.13 Изпратени док
14.05.13 Акюзе
01.09.15 CSQ
31.03.16 Сидни
17.07.16 Мед.
10.08.16 Направени мед.
16.08.16 Покани за визи
nevito77
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 8:33 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от nevito77 »

Здравейте,
понеже съм съвсем отскоро във форума, а предполагам ще падне доста четене искам да ми дадете отговор на следното ми питане: завършила съм ТУ специалност автоматизирани и компютърни системи за управление на производството АСУ магистър ,но преди 11 години, съответно нямам стаж по специалността никакъв, но съм с непрекъснат трудов стаж от 10 години, та какъв шанс имам и имам ли изобщо дори и да изкарам курс по френски и да се явя на TCFQ???тоест дори и да имам добро ниво на френски и английски.
omnia
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 17, 2012 3:22 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от omnia »

Хора до колко може да се вярва на теста в официалния сайт(този който ни казва дали имаме шанс)?Направих си го до преди доста време,излезе,че сме подходящи,почнахме с френския и сега какво ме накара пак да си го направя и ми изписва,че не сме подходящи :?: 4 или 5 пъти го правих и все това си ми пише...и ми е чудно в коя област точно ми падат възможностите...да си продължавам ли с френския или какво...не знам вече
"Дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием."
Ралф Емърсън
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от spaneva »

Здравейте,
Имам бакалавърска степен по мениджмънт и магистърска по информационни технологии. По втората имам и стаж. Като гледам списъка (този с 6 точки) обаче, намирам само Sciences de l'informatique (BACC. - 3 ans). Ако правилно разбирам, това е за бакалавър? Какво е положението за магистър? Ще съм благодарна, ако ме ориентирате къде да гледам и изобщо какви точки (и дали) носи тази специалност :$
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Feel_free »

nevito77 написа:Здравейте,
понеже съм съвсем отскоро във форума, а предполагам ще падне доста четене искам да ми дадете отговор на следното ми питане: завършила съм ТУ специалност автоматизирани и компютърни системи за управление на производството АСУ магистър ,но преди 11 години, съответно нямам стаж по специалността никакъв, но съм с непрекъснат трудов стаж от 10 години, та какъв шанс имам и имам ли изобщо дори и да изкарам курс по френски и да се явя на TCFQ???тоест дори и да имам добро ниво на френски и английски.
nevito77 май не ти се и пише. Нямаме вълшебна топка или ясновидски способности, та да знаем по както ти е непрекъсния трудов стаж и дали имаш шансове.
Ако искате адекватни отговори и помощ, задавайте поне адекватни въпроси.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от milly »

omnia написа:Хора до колко може да се вярва на теста в официалния сайт(този който ни казва дали имаме шанс)?Направих си го до преди доста време,излезе,че сме подходящи,почнахме с френския и сега какво ме накара пак да си го направя и ми изписва,че не сме подходящи :?: 4 или 5 пъти го правих и все това си ми пише...и ми е чудно в коя област точно ми падат възможностите...да си продължавам ли с френския или какво...не знам вече
ако областта ви на образование не попада в някоя от този списък, по-добре не продължавайте с френския
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
nevito77
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 8:33 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от nevito77 »

Feel_free написа:
nevito77 написа:Здравейте,
понеже съм съвсем отскоро във форума, а предполагам ще падне доста четене искам да ми дадете отговор на следното ми питане: завършила съм ТУ специалност автоматизирани и компютърни системи за управление на производството АСУ магистър ,но преди 11 години, съответно нямам стаж по специалността никакъв, но съм с непрекъснат трудов стаж от 10 години, та какъв шанс имам и имам ли изобщо дори и да изкарам курс по френски и да се явя на TCFQ???тоест дори и да имам добро ниво на френски и английски.
nevito77 май не ти се и пише. Нямаме вълшебна топка или ясновидски способности, та да знаем по както ти е непрекъсния трудов стаж и дали имаш шансове.
Ако искате адекватни отговори и помощ, задавайте поне адекватни въпроси.
еми да явно , че не съм дала подробности , за да очаквам и отговори : та в последните 7 години ,от които 2 съм в майчинство съм работила в една и съща фирма, там ме водят по документи "калкулант" каквото и да означава това, реално работя като проектант на окачени фасади, облицовки с бонд и всякакви там подобни, дограми ...офертен отдел също.Но това което съм работила реално, и това което ме водят по документи си е само БГ работа. Имам 3 деца : 13,10 и 1,6 годишни.Изкарала съм курс англ.език с ниво advanced, работя със софтуер като autocad е и от френски имам понятие ...та това е в общи линии , живея на семейни начала.
nevito77
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 23, 2013 8:33 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от nevito77 »

Feel_free написа:
nevito77 написа:Здравейте,
понеже съм съвсем отскоро във форума, а предполагам ще падне доста четене искам да ми дадете отговор на следното ми питане: завършила съм ТУ специалност автоматизирани и компютърни системи за управление на производството АСУ магистър ,но преди 11 години, съответно нямам стаж по специалността никакъв, но съм с непрекъснат трудов стаж от 10 години, та какъв шанс имам и имам ли изобщо дори и да изкарам курс по френски и да се явя на TCFQ???тоест дори и да имам добро ниво на френски и английски.
nevito77 май не ти се и пише. Нямаме вълшебна топка или ясновидски способности, та да знаем по както ти е непрекъсния трудов стаж и дали имаш шансове.
Ако искате адекватни отговори и помощ, задавайте поне адекватни въпроси.
еми да явно , че не съм дала подробности , за да очаквам и отговори : та в последните 7 години ,от които 2 съм в майчинство съм работила в една и съща фирма, там ме водят по документи "калкулант" каквото и да означава това, реално работя като проектант на окачени фасади, облицовки с бонд и всякакви там подобни, дограми ...офертен отдел също.Но това което съм работила реално, и това което ме водят по документи си е само БГ работа. Имам 3 деца : 13,10 и 1,6 годишни.Изкарала съм курс англ.език с ниво advanced, работя със софтуер като autocad е и от френски имам понятие ...та това е в общи линии , живея на семейни начала.
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от gaby_ »

Да се включа и аз с малко инфо :wasntme:.Като цяло нещата стоят така - ако дипломата с която ще кандидатстваш е от списъците със 6 12 или 16 точки и е придобита преди повече от 5 години изискват една година стаж по специалността за да получиш точки.Доколкото разбрах ти нямаш такъв но не се отчайвай все пак имаш шанс ;)
от информацията която даваш точките според мен стоят така :
образование- 10 т
професия-0
опит (като майчинството не се счита за стаж) -за 5 години стаж-8 т
години ако си под или на 35 - 16 т
деца- 6 т
договор за фин. незав.-1т
общо до момента -41 но ако хванеш б2б2 нива по френски получиш допълнително 10т както и за придружаващия зависи и той с какво образование е и на колко години е.От него ще получите и допълнителни точки .И така нещата трябва да се получат .Стискам палци дано да стигнете 57 точки за да може да подадете .Дано да съм ти била полезна
Поздрави :)
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
titito
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:42 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от titito »

Да се включа и аз с малко инфо .Като цяло нещата стоят така - ако дипломата с която ще кандидатстваш е от списъците със 6 12 или 16 точки и е придобита преди повече от 5 години изискват една година стаж по специалността за да получиш точки.Доколкото разбрах ти нямаш такъв но не се отчайвай все пак имаш шанс
от информацията която даваш точките според мен стоят така :
образование- 10 т
професия-0
опит (като майчинството не се счита за стаж) -за 5 години стаж-8 т
години ако си под или на 35 - 16 т
деца- 6 т
договор за фин. незав.-1т
общо до момента -41 но ако хванеш б2б2 нива по френски получиш допълнително 10т както и за придружаващия зависи и той с какво образование е и на колко години е.От него ще получите и допълнителни точки .И така нещата трябва да се получат .Стискам палци дано да стигнете 57 точки за да може да подадете .Дано да съм ти била полезна
Поздрави

gaby,

Според теб може да се пуснат док. ако не получаваш точки по образованието така ли ''ако дипломата с която ще кандидатстваш е от списъците със 6 12 или 16 точки и е придобита преди повече от 5 години изискват една година стаж по специалността за да получиш точки''

Питам, защщото 11.2012 пуснах пакета док. и май месец 2013 ми ги върнаха с отказ понеже дипломата ми влиза в графа Diplome du Quebec ou equivalent, провеждах разговори с имм. служби с идеята да направя Évaluation comparative des études effectuées hors du Québec, но ми обясниха, че случаят тук е друг и по - добре да изчакам
да видя промените след 08.2013. Промените за мен си останаха същите - дипломата ми отново е в същата графа и нямам саж по специалността... та така мисля, че ако пак ги пусна сега ще е същия резултат, но ако е така, че няма да получа 6 т. по областта на професия = 0т.и няма да ми върнат директно отново док., мога да се напъна с английския - не съм кандидаствал с IELTS и да подобря френския, за който имам вече така неудобното В1,В2 за да получа тези точки???
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от sofia_shi82 »

gaby_ написа:опит (като майчинството не се счита за стаж) -за 5 години стаж-8 т

Поздрави :)
Nevito77, аз съм в същата ситиация със стажа, моя е по специалността, сега съм в майчинство и съм подала документи 2011 год. и евентуално ще съм на пролет на интервю. Не си слагай 8 точки,защото искат стажа през ПОСЛЕДНИТЕ 5 ГОДИНИ ПРЕДИ подаване на документите,а не презпоследните 7 какъвто ни е случая и на двете.
На мен ми падат точките с 2 и ще трябва да компенсирам с езика.
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от gaby_ »

titito по старите правила дипломата ти трябваше да е в списъка с търсени като се гледат само дипломите в лявата колона .Доколкото съм наясно с новите правила влезли в сила от първи август хора с всякакви професии имат право да подават документи като има нов списък с търсени професии в този случай ако си във списъка се дават допълнително точки ако не си в списъка по този критерии се дават нула точки.Така че опитайте нз как сте с професии и точките като цяло ако искаш пиши на лични за да ги сметнем .Все пак дори и да те няма в списъка това не означава че няма да събереш точките ;)
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
ivbel
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 8:47 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от ivbel »

Здравейте всички .Искам да попитам дали е сигурно ,че нивo DELF B2 носи 10+2 т.Поне аз така разчитам новата таблица за определяне на точките.
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf"
А също така , ниво DELFA2 дали носи 2т.на придружаващият кандидат?
И последно, знае ли някой дали магистратура по Предучилищна и начална училищна педагогика(от март 2013,със 1,5г.стаж по специалността) носи точки . Става въпрос за придружаващият .Специалността я намирам в новия лист с професиите като " techniques d'education a l'enfance",но не съм сигурен ,че това е точният еквивалент.Моля,ако има някой със същата специалност и той като мен я е припознал по същият начин ,да ме успокои :).Ако е така ,би трябвало да донесе 2т.
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от gaby_ »

Ниво B2 по всички компоненти( слушане ,говорене и писане) носи 12 точки за водещия кандидат .За придружаващия ,за да се получат 2 точки трябва да има на един от компонентите слушане или говорене Б2 иначе не взимате никакви точки.
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор