Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
zhristova
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 21, 2013 7:38 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от zhristova »

според изискванията и точковата система отговарям на всичките и получавам голям брой точки, проблема е че партньора ми няма завършено средно образование, може ли да замине с мен?
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от libre »

zhristova написа:според изискванията и точковата система отговарям на всичките и получавам голям брой точки, проблема е че партньора ми няма завършено средно образование, може ли да замине с мен?
Липсата на средно образование е елиминиращ фактор,казали са го на инфо сесиите.От август тази година има и нови изисквания-мин В2 ниво на френски.
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
Zlatkovi
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2012 6:05 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Zlatkovi »

Изискването за средно образование е само за водещия кандидат, за придружаващия няма проблем.
Документи Монреал - 12.2012
Искане за допълнителни документи - 07.2013
Сертификати - 05.2014
Документи Нова Скотия - 07.2014
Баркодове - 09.2014
Медицински - 09.2015
Визи - 01.2016
zhristova
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 21, 2013 7:38 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от zhristova »

Колкото повече чета толкова повече се обърквам и съм на път да полудея.
Наясно съм, че за федералната процедура не ставам и се ориентирах за КВЕБЕК, с ясната представа че трябва да защитя задължителния изпит по френски.
Но не мога да разбера попада ли моята професия и стаж някъде -
бакалавър - икономика на транспорта, магистър счетоводство и контрол, 6 години стаж в банка.
Английския ми език е на ниво интърмидиад.
Ако има хора, които са наясно с нещата и желаят да ме консултират на живо ще бъда много благодарна.
очаква ли се нов списък с професии през август 2013, има ли човек шанс, ако професията му не е в списъка.
изпращах запитвания към много фирми, но от никъде нищо категорично.
Благодаря!
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Dahila »

zhristova, това са area of training, които дават точки до 31.07.2013, след това ще има нови изисквания/промени.
за 6т.:http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ines-6.pdf
за 12т.: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... -12-16.pdf"

Ако не попадаш в някои от тях ще ти върнат целия пакет без документи, без да ти взимат такса (поне това са наблюденията последната година). Мисля, че счетоводството дава 6т. в момента.
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
mimka_krasko
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 6:05 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от mimka_krasko »

Здравейте,

Съжалявам, че трябва да задам, може би глупав въпрос, но не ми става ясно по отношение на новите правила и точките за езика. Ние все още не сме подали документи, но се явихме на изпит TCFQ и аз получих B1/B2 на него, а мъжа ми A1/A2. Аз ще съм водещата. По новите изисквания, доколкото разбирам, се дават точки само от B2 нагоре, но колко точно не знам? А това отнася ли се и за придружаващия кандидат? А по другите критерий точките остават ли същите? Много благодаря предварително...
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от gaby_ »

mimka_krasko написа:Здравейте,

Съжалявам, че трябва да задам, може би глупав въпрос, но не ми става ясно по отношение на новите правила и точките за езика. Ние все още не сме подали документи, но се явихме на изпит TCFQ и аз получих B1/B2 на него, а мъжа ми A1/A2. Аз ще съм водещата. По новите изисквания, доколкото разбирам, се дават точки само от B2 нагоре, но колко точно не знам? А това отнася ли се и за придружаващия кандидат? А по другите критерий точките остават ли същите? Много благодаря предварително...
Днес излезнаха новите правила както и новия списък с професии проверете в темата Новости в процедурата за Квебек там ще получите отговори на въпросите си.До момента не ми излиза новата таблица с точките но скоро според мен ще я обновят .Приятен ден и успех ! :)
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от agent Ozo »

mimka_krasko написа:Здравейте,

Съжалявам, че трябва да задам, може би глупав въпрос, но не ми става ясно по отношение на новите правила и точките за езика. Ние все още не сме подали документи, но се явихме на изпит TCFQ и аз получих B1/B2 на него, а мъжа ми A1/A2. Аз ще съм водещата. По новите изисквания, доколкото разбирам, се дават точки само от B2 нагоре, но колко точно не знам? А това отнася ли се и за придружаващия кандидат? А по другите критерий точките остават ли същите? Много благодаря предварително...
Точките за език може да се пресметнат с една проста интерполация като се знае, че по стандартите на Квебек нивата са 12, на които пък съответстват съответните нива по европейските стандарти по следната схема:
- нива 7-8 = В2;
- нива 9-10 = С1;
- нива 11-12 = С2.

Трябва да се има предвид само, че вече максимумът точки за последното ниво - 12-то по стандартите на Квебек или съответното му европейско С2 е вече 7 т. за всеки показател (говорене и разбиране) или общо 14 т. и по двата показателя. Вече ще се дават по 1 т. (общо 2 т.) за писмено владеене на езика (разбиране и писане на текст) от водещия кандидат. Така общият максимален брой точки за владеене на френски си остава 16 т.
Ето къде е посочена тази промяна - Attribution des points
Le requérant principal peut obtenir un maximum de 16 points pour ses connaissances en français oral et écrit, dont 7 points pour la compréhension orale, 7 points pour la production orale, 1 point pour la compréhension écrite et 1 point pour la production écrite.
За придружаващия кандидат промени в изискванията за езика няма.

Що се отнася до оценката за владеене на английски, то летвата за минимално ниво на владеене при него не се вдига, но се въвежда оценка на писменото владеене с максимален брой 2 т. (по 1 т. за всеки показател). Това ще рече, че след като се запазва общия брой от 6 т. за владеене на английски тоза максималните нива С1 и С2 за говоримо владеене вече ще се дават максимум 4 т. или 2 т. за всеки показател 0 разбиране и говорене.

Та като обобщение на всичко това може да се каже, че за да получи каквито и да е точки за владеене на френски, за в бъдеще кандидатът трябва да докаже нива В2/В2.
При нива В1/В2 (В2/В1) кандидатът ще получи 0 т. или най-много 1 т.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Milkov
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 10:21 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Milkov »

agent Ozo написа:При нива В1/В2 (В2/В1) кандидатът ще получи 0 т. или най-много 1 т.
Моето разбиране е, че при такива резултати на секции Compréhension orale и Expression orale, основният кандидат би получил 5 точки.
mimka_krasko
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 6:05 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от mimka_krasko »

Именно, един мисли едно, друг друго, но кое е вярното в случая?
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Feel_free »

mimka_krasko написа:Именно, един мисли едно, друг друго, но кое е вярното в случая?
Макар, че agent Ozo, който според мен един от съофрумниците, които винаги дава изключително изчерпателни и акуратни отговори, ето и линк, за да видите таблично обяснението му :-)
http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf"
страница 43 (в случай не се отвори линка на точната страница).
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от gaby_ »

agent Ozo според мен не е така ,да в таблицата ги обединяват ,но реално от тези два компонента на теста се взимат общо 10 точки (за всеки поотделно по 5 ) .Така че за мен лично дори само на единия компонент да имаш б2 ще получиш 5 точки, а не 0. :)
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от cantare »

Доста ясно са го написали, само някой трябва да го прочете - минимум В2/ниво 7 и това е!!!
Не знам защо в много случаи хората интерпретират по своя си начин.
Vouloir, c'est pouvoir!
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от agent Ozo »

Моето допускане е, че за минималните нива ще се дават и минимални точки, както е било винаги досега. И след като това са нивата В2/В2 т.е. минималните елиминиращи нива, за тях съответно ще се дава и минимума от 1 т. или 2 т.
Именно тук ни е разминаването с опонентите ми. Те смятат, че за минималните нива В2 ще си се дават по 5 т. както е според показаното в табличката от стр. 43 на цитираното по-горе ръководство (гид) по имиграцията в Квебек. Засега то е в работен вариант.
Ако се потвърди това, то наистина всеки кандидат защитил нива В2/В2, ще стартира с минимум 10 т. по този показател. В което също има логика - оценява се положеният труд за достигане на ниво "intermédiaire avancé", което никак не е малко.
Открит остава въпроса как ще се оценяват варианти като В1/В2 и В2/В1, защото публикуваните текстове не прецизират дали изискването за минимални нива е задължително и за двата елемента заедно или за всеки поотделно.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
zorryyy
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 1:28 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от zorryyy »

Здравейте. Мога ли да попитам нещо свързано с професиите и публикуваният нов списък. Наши познати сега ще си подават документите. Жената е завършила висше със специалност - екология и опазване на околната среда и излиза инженер еколог, съпругът й е със средно образование - строителен техник. Гледахме , че професията строителен техник я има в новият списък. Според вас кой е по-добре да бъде водещият кандидат? Въпросът е и дали строителен техник отговаря на тяхното - ingenieur civil?
Изпратени документи:27.06.2011г.
Акюзе:14.02.2012г.
Публикувай отговор