Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

liuliak написа:първо благодарности на всички.....и най-вече на човека написал толкова изчерпателните и грамотни статии във Уики!!! :clap:
Мерси за комплимента. Не знам дали е грамотно, но съм се постарал :$ .
Пишеш, че си завършила езикова гимназия, това няма да повлияе на кандидатурата, като цяло. Но, имаш основание да пишеш по-високо ниво на френският си език, това вече би повлияло положително. Колкото до доказателството, добре си решила да не се явяваш на изпит, те ако решат ще ти поискат такова.
http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf" ...това е "Ръководство по процедурата на имиграция" там ще намериш всичко, което те интересува.
Колкото до съпругът ти, добре е да научи езика. На интервюто ще бъдете заедно.
Относно резюмето, не съм компетентен. ;)
liuliak
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 8:25 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от liuliak »

Пишеш, че си завършила езикова гимназия, това няма да повлияе на кандидатурата, като цяло. Но, имаш основание да пишеш по-високо ниво на френският си език, това вече би повлияло положително. Колкото до доказателството, добре си решила да не се явяваш на изпит, те ако решат ще ти поискат такова.
http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf" ...това е "Ръководство по процедурата на имиграция" там ще намериш всичко, което те интересува.
Колкото до съпругът ти, добре е да научи езика. На интервюто ще бъдете заедно.
Относно резюмето, не съм компетентен. ;)[/quote]

Мерси. На кебекския сайт пише, че може да се кандидатства и на Фр и на Ан - предполагам все пак че на Фр е препоръчително..?
Виена изпратени - 03.08.2011
Акюзе - 12.03.2012
Искане за TCFQ - 24.09.2012
TCFQ 30.11.12
Писмо изчакване на покана за интервю - 24.01.13
интервю - 16.09.13/9.30
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

liuliak написа: Мерси. На кебекския сайт пише, че може да се кандидатства и на Фр и на Ан - предполагам все пак че на Фр е препоръчително..?
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ments.html" >> най-долу "Important", за това ли става въпрос?
Документите може и да са на английски, но все пак да не забравяме, че се кандидатства за френскоговореща провинция.
dimityrv
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 4:04 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от dimityrv »

Здравейте на всички, готвя се сприятелката ми да подаваме документи за Квебек, от над 1 година сме на един адрес по лична карта, там има и сметка на нейно име, подготвяме се с френския (главно аз защото тя е завършила гимназия с френски и има френска диплома), и двамата имаме дипломи за висше образование - бакалавър, и тя както и аз имаме над 6 месеца трудов стаж по специалността, като тя в момента продължава да работи ( медицинска сестра) а аз работя в друга сфера. Все още сме доста объркани въпреки, че от доста време се подготвяме за подаването на тези документи и и не съм много сигурен дали правилно съм разбрал какво трябва да включва пакетът документи за Виена. До колкото успях да се информирам смятам че са ни нужни
1. Demande de certificat de sélection - 2 пъти за всеки от нас
2. Déclaration des époux ou conjoints de fait - 2 пъти за всеки един от нас
3. Déclaration d’un candidat ou d’une candidate exerçant une profession régie au Québec par un ordre professionnel - 2 пъти за всеки един от нас
4. Заверени копия от нотариус на:
- задгранични паспорти
- дипломи за висше образование
- академични справки на дипломите
- трудови книжки
- служебна бележка от месторабота
- трудов договор
- длъжностна характеристика
- справка от НОИ (като не съм много наясно какво трябва да представлява тази бележка)
- снимки в желаният от тях формат
- чекът за тексите (тук съще не успях да разбера дали е по-подходящо да се направи плащане чрез дебитна или кредитна карта или е по-удачно да се приложи чек към документите)
- актове за раждане
- документи за смоличност ( прилагане на нотариално заверени копия от лични карти не разбрах дали е необходимо)
- нужно ли е да се приложи някаква справка от договора за кабелна телевизия ( който е на името на приятелката ми) и да се завери нотариално за да се доказва съвместното съжителство или е достатъчно обстоятелството че над година сме на един адрес.
Ако някой намери липсващи документи, ще бъда безкрайно благодарен ако ми съобщи за тях. Благодаря преварително и се извинявам ако някъде съм недоогледал и не съм видял нещо във форума което да отговори на въпросите ми, но сметнах че ще ми бъде изключително полезна и помощта някой който е минал през процедурата конкретно за моят случай :)
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

Нотариална заверка се прави само на документите за образование и трудов стаж (всичко останало е копие и превод - ако е на френски или английски някой документ, превод не се прави)- дипломи, сертификати, академични справки, трудови книжки, трудови договори и служебни бележки (освен ако последните не се изпратят в оригинал). Академична справка се вади, само ако в приложенията към дипломите липсва хорариум. Справка от НОИ не е задължителен документ. Лични карти не се изпращат.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
dimityrv
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 4:04 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от dimityrv »

Благодаря за отговора, но не пропускам нещо нали..?
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Въпроси за документите

Мнение от mufc »

:D
Последно промяна от mufc на Чет Май 19, 2011 4:55 pm, променено общо 1 път.
dimityrv
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 4:04 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от dimityrv »

Много благодаря, все пак ако някой открие липси да пише :)
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от cantare »

С какъв документ удостоверявате, че живеете на един и същ адрес щом сте със съжителство?
Това е може би каквото аз виждам като пропуск.
Vouloir, c'est pouvoir!
dimityrv
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 4:04 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от dimityrv »

съвпадението на адресната регистрация и сметката за кабелна телевизия на името на приятелката ми не са ли достатъчни...? нужно ли е нещо допълнително. И друго ми изскочи като питане, нужно ли да се прилага CV както и ако е нужно по какви стандарти трябва да бъде оформено?
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от cantare »

Съвпадението не е доказателство, a договор от кабелната изобщо.
Ето тук има описание: http://wiki.bgcanada.com/index.php?titl ... 0%BE%D1%82
Vouloir, c'est pouvoir!
dimityrv
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 4:04 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от dimityrv »

Това е цитат от линка който сте ми препратили:
"В случай, че нямате дете от вашата съвместна връзка
2.Обща адресна регистрация
Практиката до момента показва, че това е основното доказателство за съвместен живот при по-голямата част от кандидатстващите като “Conjoints de fait”.За повече яснота можете да се запознаете със закона за граждансктата регистрация в частта му адресна регистрация"
не разбирам какво още би трябвало да се направи...? може би не съм се изразил првилно като съм използвал думата съвпадение, преди повече от 2 години тя си смени адресната регистрация на и личната карта с идеята сме на един адрес и от същото време е и договорът за кабелна телевизия на нейно име.
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

Задължително изпращате CV - желателно е да бъде по кебекарски образец. Примерни такива можете да намерите тук: http://emploiquebec.net/index.asp"
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
dimityrv
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 4:04 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от dimityrv »

cantare, има ли нещо което пропускам относно доказателството на съвместно съжителство? Благодаря предварително.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от cantare »

dimityrv, ние сме като вас, само че с дете. Въпреки това, освен акта за раждане (който би трябвало да е най-достоверното доказателство) извадихме от общината и "удостоверение за настоящ адрес". Издават го на момента.
Мислехме да пращаме копия на личните карти, но не го направихме. Официалният документ от държавна институция има според мен по-голяма тежест.
Vouloir, c'est pouvoir!
Публикувай отговор