Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от nia123 »

demococcus много ти благодаря :) .Точно така и ние сме ги попълнили. Голяма помощ сте в този форум да знаете :) :) :)
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Joya »

demococcus, понеже прочетох че при вас е минало без интервю, искам да те попитам, с акюзето ли получихте изисквания за сертификати за език, или след това. И някъде пишеше ли че с тези сертификати се освобождавате от интервю? Или след като прати нивата тогава ви уведомиха. И само от водещият ли искат сертификат или и от придружаващият.
Това е идеалният вариант и много си го пожелавам, ама да видим.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

Joya, нямахме акюзе. Получихме едно писмо, което предлага да се явим на тест, ако ни е възможно. Виж го по-долу. Както можеш да порчетеш, не пише че освобождава от интервю. След като пратих документа за положен изпит, тогава ми върнаха сертификати, без да имаме друга кореспонденция. Искаха явяване на изпит само от мен, предполагам защото в молбата на съпругата ми беше посочен много нисък френски - явно са повярвали.
Не вярвам да е по-лесно или по-трудно от интервюто.. аз навремето се радвах че не ми се е наложило да изчета всичката информация, с която е необходимо да се запознаят кандидатите преди интервюто. Но.. сега ми се налага да я прочета не заради процедурата, а за да съм по-наясно с канадската действителност. Но щом си го пожевалавате - стискам палци!


nia123, благодаря за похвалата. Само преди една година аз бях в ролята на питащ и се чудех как да изразя благодарността си на тези, които ми помагаха. Колелото се върти, след половин-една година вие ще давате акъл на следващите, които попълват документи :)

Изображение
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Колеги,има ли някакво значение от датата на документа.Ще бъде ли проблем,ако датите им се разминават с оглед на това,че съм ги окомплектовал по различно време.
casper
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 08, 2010 1:32 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от casper »

Може ли някой с няколко думи просто да ми каже:колко точно документа се попълват и по колко пъти?
Примерно:DSC-1 път от водещият и 1 път от придружителя.И т.н....:)
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

casper написа:Може ли някой с няколко думи просто да ми каже:колко точно документа се попълват и по колко пъти?
Примерно:DSC-1 път от водещият и 1 път от придружителя.И т.н....:)
Ако обясниш какъв точно ти е случая. Защото инженерите попълват едни декларации, даскалите други, семейните трети..
Това е официалният списък, ако за някой от документите имаш съмнения - питай, но уточни детайлите за себе си.
casper
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 08, 2010 1:32 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от casper »

Ами семейство сме, без да покриваме изискванията за специални професии, просто съвсем обикновени емигранти...:)
Значи аз попълвам Молбата за сертификат, където има и част, която се попълва от съпругата ми, след това тя попълва друга Молба, където има и за мен, после попълваме анекса за двойка/семейство и накрая анекса за финансова независимост.Това ли е?
Малко досадно, но повечето линкове не ги отваря, пример е този с банковите истории...:)
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

Примерчетата от тази страница ли не ти отваря?

Значи ето един списък за семейство от ДВАМА души, с просит думи:
1. Молба за селекция - всеки си попълва своя екземпляр. В края на всеки екземпляр има и една декларация че сте съпрузи.
2. После още една декларация за съпрузи или съвместно живеещи - общо за двамата.
3. Финансовата независимост - само от водещия кандидат

до тук всичко както ти си го описал, но...

Наглед съвсем обикновените професии (например водопроводчик) са регламентирани или пък има някаква роганизация на която трябва да си член, за да можеш да си практикуваш професията. Та затова има две декларации, ако вашите професии са измежду тях... в които да декларирате че сте запознати с това и че сте осведомени че не очаквате току-така да започнете да работите без да трябва да държите някакви тестове или да изпълните някакви допълнителни условия, наложени от съотвентата професионална организация. Трябва да се ровнете по тези списъци и да си проверите. И ако професиите ви са такива - да си попълните тези декларации.

Това са формулярите, оттам нататък документите - СВ, трудова книжка, дипломи и т.н., но предполагам че въпросът ти беше за формулярите.
casper
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 08, 2010 1:32 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от casper »

Да, това исках да знам, благодаря много!:)
celicata
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 6:58 am
Местоположение: Gatineau / Ottawa

Re: Въпроси за документите

Мнение от celicata »

Мисля да изпращам документите до Виена, но аз и приятелката ми имаме доста допълнителни споразумения към трудовите ни договори и ме интересува те също ли трябва да бъдат нотариално заверени преведени и изпратени с основния комплект документи ?
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от cocose »

Не, не е нужно, тях не ги интересуват подробностите.
dimatrif
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:10 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от dimatrif »

Нашите актове за раждане също ли се изискват от Виена или само тези на децата?
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите

Мнение от demococcus »

Изискват се и вашите актове за раждане.
dimatrif
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:10 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от dimatrif »

Благодаря, но ето, че имам още един /засега ;) / въпрос.
Аз съм учител само по образование /работя друго/, но не откривам инфо за ордера. Търся тук http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... onnel.html има само за Interprète agréé и Traducteur agréé. Това ми е специализацията, но никога не съм работила.
В крайна сметка каква декларация трябва да попълня, като съм магистър, специалност руска филология, с професиална квалификация филолог учител и специализация превод /цитирам написаното в дипломата/?
nia123
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 2:56 pm
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от nia123 »

Здравей dimatrif, аз също съм учител, но само по диплома :) Ето тук си има отделна секция за учителската професия:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... gnant.html
А иначе за декларацията, въпреки, че не смятам да практикувам учителската професия подписах тази декларация:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... cs/D19.pdf
но тя е за предучилищна, начална и педагогика в средно училище. За тези специалности трябва лиценз, а за преподаване в колеж и университет не се изисква лиценз. Ето на тази страница(давам ти направо търсачката,защото и този сайт е необятен ;) ):
http://www5.rhdcc.gc.ca/CNP/Francais/CN ... erche.aspx
можеш да потърсиш твоята професия,тъй като те са много напиши "учител" и след това търси в резултатите твоята професия. Надявам се, че съм била полезна :)
Док. Виена - 2010-04-20
Интервю София - 2011-02-28
Док. Букурещ - 2011-03-15
Покана за медицински - 2011-08-08
OK медицински- 2011-09-13
Покани за визи - 2011-11-24
ВИЗИ - 2011-12-16
_________________
Публикувай отговор